Trotter jó volt, a csapata már kevésbé

Ma délután az orosz bajnokságban (PBL) lépett pályára Obie Trotter és együttese, a Nyizsnyij Novgorod. Ellenfelük a VTB Liga másik csoportjának élmenője, a Szpartak Szentpétervár volt - ellenük Trotternek szép emlékei lehettek, hiszen a Szolnoki Olaj tagjaként már győzelmet ünnepelhetett az EuroChallenge-ben. Ma Trotter megbízhatóan játszott, azonban a palánk alatt a Szentpétervár sokkal erősebbnek bizonyult.

Orosz bajnokság (PBL)

Nyizsnyij Novgorod (4-9) - Szpartak Szentpétervár (8-6) 68-86 (23-17, 14-23, 24-20, 7-26)

Az első negyedben mindkét oldalon jobb volt a hazai pályán küzdő Novgorod, ám a félidőben már a vendégek vezettek. A harmadik negyedben még visszahozta egál közelébe a mérkőzést Trotter csapata, az utolsó játékrész azonban rémálomszerűen alakult: a szentpéterváriak teljesen más sebességi fokozatba kapcsoltak és végül nagyon magabiztos sikert arattak elsősorban nagyembereik szenzációs teljesítményének hála. A meccs alakulása kísértetiesen hasonlított a Novgorod előző összecsapására a Neptunas ellen a VTB Ligában - azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy most Trotterék kezdtek jól, és az utolsó negyedben őket döngölték földbe.

A magyar-amerikai Trotter számára egyénileg is jó erőfelmérő volt a mérkőzés, mivel a Szpartak előző irányítója, Patrick Beverley ma már a Houston Rockets játékosa, utódja pedig az a Darius Johnson-Odom, akit 2012-ben a Los Angeles Lakers draftolt és csak az utolsó rosták egyikén esett ki a sztárcsapat idei keretéből - nem rossz alapanyagból válogatnak tehát Szentpétervárott. Válogatott irányítónk annak ellenére 28 percet töltött a parketten, hogy 4 faultot is összeszedett - főként az első félidőben villogott. Végül csapata harmadik legeredményesebb játékosa lett 10 ponttal, emellett 2 gólpasszt és 1 pattanót írhattak be a neve mellé a statisztikusok. A negatív oldalon 3 eladott labda szerepelt. Bár büntetőket ma nem dobhatott, mezőnyből nagyon jól dolgozott: mindkét triplakísérlete betalált, a kétpontosokat pedig 50%-kal (2/4) értékesítette. Hatékonysági mutatója (+8) csapata második legjobbja volt, emellett az ellenfél hátvédjei finoman fogalmazva sem villogtak mellette (Strelnieks, Johnson-Odom és Wright hatékonysági mutatója összeadva volt +8) - egyáltalán nem rajta múlt tehát a vereség.