Trotter kosarával nyert a Novgorod a UNICS ellen

A múltheti, nem kalkulált hazai vereség után Obie Trotter és csapata a Nyizsnyij Novgorod a UNICS Kazanyhoz látogatott az orosz bajnokság (PBL) mai játéknapján. Bár a Kazany a táblázaton Obie Trotterék mögött volt a forduló előtt, vesztett pontok tekintetében a mérkőzés előtt jobban álltak (a Novgorod 6-10-es, a Kazany 7-7-es mutatóval rendelkezett). A találkozón aztán az első félidőben sokkal jobban kezdtek a hazaiak, végig kontroll alatt tartották az összecsapást, a fordulás után azonban átvette a kezdeményezést a Novgorod, és egészen drámai körülmények között, Trotter dudaszónál elsüllyesztett kosarával nyertek is.

UNICS Kazany (7-8) - Nyizsnyij Novgorod (7-10) 56-57 (18-14, 13-10, 9-14, 16-19)

A Kazany ősszel még az Euroligában indult, azonban nem jutott túl a selejtezőkön, és ez az egész szezonjukra kicsit rányomta a bélyegét. Ettől függetlenül most kifejezetten jól indították a meccset, hat és fél perc alatt 10 pontos előnyre tettek szert (13-3), úgyhogy az első negyed végi négy pontos differencia a vendégek számára volt hízelgő (18-14). A második felvonást is sokkal jobban indította a UNICS, a negyed első felében nem kaptak pontot, 11-et viszont dobtak, úgyhogy már 15 egységgel vezettek 15 perc után (29-14). A félidő utolsó öt perce aztán egyértelműen Trotteréké volt, hiszen 2-10-re nyerték ezt a szakaszt, így valamennyire konszolidált hátránnyal vonulhattak el a 15 perces nagyszünetre (31-24).

A fordulást követően nemcsak térfelet cseréltek a csapatok, de a játék képe is megváltozott. A vendégek egyre jobban közelítették meg ellenfelüket, Dijon Thompson triplájával a 27. perc végén már csak kettő pont volt például a hátrányuk, és ennyi maradt végül a harmadik negyed végére is (40-38). A záró felvonás nagyon fordulatos volt. Előbb Szemjon Antonov 2+1-ének köszönhetően átvette a vezetést a Novgorod (40-41), majd a UNICS erősített, így a 33. perc elején néggyel megint a hazaiak voltak jobbak (45-41). Antonov vezérletével azonban egy 8-0-ás rohammal megint a vendégek vezettek néggyel (45-49), és úgy tűnt, innen csak kapaszkodni tud a kazanyi alakulat, fordítani nem. Az eddig a pontig 0 pontos Trotter is szerzett két kosarat, így 1:13-mal a vége előtt még mindig négy pont volt a különbség az NN javára (55-51). Úgy tűnt, mégsem lesz azonban meglepetés - előbb Pavel Antipov dobott triplát, majd Vlagyimir Veremejenko duplájával 12 másodperccel a vége előtt a UNICS egy ponttal vezetett (56-55). Az időkérés után aztán jött Trotter és egy másodperccel a vége előtt szerzett kosarával nyert a Novgorod, egészen drámai körülmények között (56-57).

A magyar válogatott kettős állampolgárságú irányítója, Obie Trotter kevesebbet játszott az eddig megszokottaknál, 16 percet sem töltött a parketten, ezalatt 6 pontot - 3/4 dupla, 0/2 tripla -, 2 gólpasszt, 1 pattanót és 1 szerzett labdát szerzett, de ami fontosabb, hogy ő jegyezte csapata utolsó hat egységét, és a győztes kosarat is!

A meccs teljes statisztikáját itt találjátok!