Trotterék első veresége

A mai napon Obie Trotterék, azaz a Nyizsynij Novgorod a Krasznaja Krilja Szamara vendégei voltak, és a vártnak megfelelően ez volt idén eddigi legnehezebb meccsük. Borzasztóan pocsék első félidőt követően, a második 20 percben már jól játszottak többnyire a csapatok, végül az utolsó percekben két amerikai légiósának köszönhetően a hazaiak kerekedtek felül a nagyon dekoncentráltan, és rettenetesen sok elemi hibával játszó vendégek felett.

Krasznaja Krilja Szamara - Nyizsnyij Novgorod 66-61 (14-9, 12-12, 21-22, 19-18)

Nagyon idegesen, kapkodva kezdtek a csapatok, ezt az első negyedben dobott pontmennyiség jól mutatja. Egyik gárda sem tudott elhúzni a másiktól, de ez nem amiatt történt, mert kosárra kosár lett volna a válasz, az első két negyed közötti kis szünetben gyakorlatilag mindkét oldal összes mezőnykosarát vissza tudták játszani, 1-2 megoldást többször is. A második 10 perc aztán - ha lehet - még gyengébb színvonalúra sikeredett. 18-9nél úgy tűnt, kezd elhúzni a hazai együttes, de egy időkérést követően ők is belassultak. A vendégek iszonyatos mennyiségű eladott labdával dolgoztak, amiből sajnos Trotter is kivette a részét, de a centerek próbálkozásai sem voltak túl sikeresek, többször is saját lábukra ütötték a palánk alatti játékosok a labdát. A túloldalon jobban vigyáztak a játékszerre támadásban, a Szamara játékosai viszont 1-2 kivételtől eltekintve egy óceánba sem tudtak betalálni az első félidőben (0/6 hármasból, igaz, Trotterék is csak 2/11), alig-alig esett pont a két oldalon. 24-15 után két hármast hintett a Novgorod, ezzel zárkóztak, a félidőben pedig ugyanakkora különbség volt a két fél között, mint az első játékrész után (26-21).

Fordulás után aztán nagyot változott a játék képe, mintha két profi kosárcsapat lépett volna pályára. Bár vendég kosárral indult a második félidő, a hazaiak futottak egy 7-0-át, ezzel a találkozó során először (és utoljára) húztak el 10 pontra (33-23). Mindkét oldal bedobálta az üres helyzeteit, láthattunk egy-két szép akciót, zsákolást is, úgyhogy ez már tényleg kezdett kosárlabdára hasonlítani. Hiába vezetett viszont végig 6-9 ponttal a Szamara a harmadik negyed során, a felvonás vége megint a Novgorodé volt, ők maradtak inkább lendületben (bár a negyed második felében megint kezdett mindkét gárda kicsit bezsibbadni), úgyhogy mindössze négy egységnyi hátrányban voltak az utolsó 10 perc előtt (47-43). A Szamara teljesen megállt erre a periódusra, és bár kosarakban nem mutatkozott meg igazán, a Novgorod ekkor már sokkal jobban játszott. A záró felvonás közepén jött a magyar válogatott irányítója, Obie Trotter, és hét pontjával előbb egyenlített, majd át is vette a vezetést a vendég csapat (53-54). Ekkor viszont szinte egyik pillanatról a másikra elbizonytalanodtak a feketében játszó vendégek, mintha kihúzták volna a lábuk alól a talajt (talán ekkor realizálódott bennük, hogy nyerhetnek ilyen játékkal is), megint elkezdtek hibázgatni (még a büntetőket is pocsékul dobták, 4/10 az utolsó három percben), a hazaiak pedig Chester Simmons és Aaron Miles vezetésével megnyerték a végjátékot, ezzel pedig a meccset is. 1-1-gyel áll ezzel mindkét gárda a bajnokságban két meccset követően.

Egyelőre hivatalos statisztika nincs még a találkozóról, de Trotter ezúttal is megdobta a 10 pontot, játékot azonban nem sikerült szerveznie, két és fél negyednyi ideig nem is volt semmi, amit szervezhetett volna, emellett viszont borzasztóan sok eladott labdát jegyzett. Azt a 7 pontos pár percet leszámítva inkább volt ez gyenge meccse, mint jó, főleg ha összehasonlítjuk az eddigi, Novgorodnál nyújtott produkcióival.