Trotterék megverték a CSZKA Moszkvát!

A VTB Liga 16. fordulójában a Nyizsnyij Novgorod ellenfele az oroszok legpatinásabb klubja, a jelenleg is az Euroliga egyik legjobb csapatának számító CSZKA Moszkva volt. Bár nem az Obie Trotter irányította hazaiak voltak az esélyesek, a magyar válogatott irányítójának együttese óriási meglepetésre nyerni tudott a fővárosiak ellen, és ezzel a VTB Liga B csoportjában komoly esélyük van befutni az ötödik helyre, arról nem is beszélve, hogy értékes győzelmet arattak az orosz bajnokság szempontjából is.

VTB Liga, 16. forduló

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 9-7) - CSZKA Moszkva (orosz, 12-3) 70-68 (15-16, 21-15, 19-17, 15-20)

A találkozón végig szoros volt az eredmény, de a második negyedtől gyakorlatilag végig a Novgorod volt hol kisebb, hol nagyobb előnyben. A végén így is majdnem sikerült elrontaniuk ezt a bravúrt. 65-57 volt az állás 5 perccel a lefújás előtt, de az utolsó 19 másodpercre már egy pontos CSZKA fórral fordultak a felek (67-68). Dijon Thompson aztán jött, látott és győzött: a két ellene megítélt büntetőből az elsőt bedobta, a másodikat kihagyta, de leszedte a támadólepattanót, visszatett labdája pedig a gyűrűben kötött ki, ezzel két ponttal vezettek újra a hazaiak (70-68). A túloldalon Micov kihagyta a triplát - egyébként ő szabálytalankodott Thompsonnal szemben is a végjátékban a büntetők előtt -, ezzel nyert a Novgorod.

Trotter 9 pontot, 3 gólpasszt és 2 pattanót jegyzett 2 eladott labda mellett. A triplavonalon belülről kétszer próbálkozott, egyik sem ment be, viszont négy hármaskísérletéből három is célba ért. Összességében jó teljesítményt nyújtott Európa egyik legkiválóbb gárdája ellen.