Újabb hosszabbításos vereséggel búcsúzott a BL-től az Olaj

Az Olaj sokáig irányította a Charleroi elleni Bajnokok Ligája meccset, előnyben játszott legtöbbször a magyar bajnok, de a végjátékban nyerő pozícióból engedte ki a kezéből a győzelmet, a hosszabbításban pedig Jevohn Sheperd fékezhetetlen volt. 92-87-re győztek a belgák, így a Szolnok 2-12-vel fejezte be első BL-szezonját.

Bajnokok Ligája, E-csoport, 14. forduló
Proximus Spirou Charleroi (belga, 6-8) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 2-12) 92-87 hosszabbítás után (13-20, 23-13, 19-24, 24-22, 13-8)

Charleroi: Marnegrave 1, Schwartz -, Sheperd 15/3, Iarochevitch 14/3, Kemp 11.
Csere: Libert 10/3, Harris 2, Richardson 18/9, Gaudoux 15/12, Fusek 6.

Szolnoki Olaj KK: Pavlicsevics 21/12, Vojvoda 18/12, Barnies 2, Eilingsfeld 2, Andric 16.
Csere: Wittmann 3/3, Tóth 2, Boriszov 23/12.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A magasemberek, Iarochevitch és Kemp révén jobban kezdtek a hazaiak az első három és fél percben (7-3), de gyorsan fordult a kocka, miután a hazaiak képtelenek voltak kintről betalálni. A magyar bajnok Vojvoda hármasával és Andric duplájával a negyed felénél fordított (7-9). A belgák teljesen leálltak, Harris sportszerűtlenje után pedig egy támadásból 5 pontot szórt az Olaj, ezzel kezdett meglépni (9-14). Richardson ugyan bedobott egy triplát a 8. perc közepén, de a vendéglátóknak ez volt az utolsó értékelhető pillanatuk ebben a negyedben, a Szolnok pedig Boriszov vezetésével 7 pontos vezetésre tett szert (13-20).

A második felvonásban Boriszov hármasával 10 pont is volt a differencia, de a 13. perc után ezúttal a vendég gárda torpant meg támadásban, sok volt a hiba a kivitelezésben (19-27). Libert és Iarochevitch révén közelebb jött az Olajra a Charleroi, Gaudoux három büntetőjével pedig egyenlített is a 17. perc végén (27-27). Gaudoux egyébként is nagyon beindult, három triplát szórt a félidő végén - zsinórban 12 pontot szerzett a belgáknál -, így vezetésével a nagyszünetre 3 pontos hazai fórral mehettek a csapatok (36-33).

Sokkal jobban kezdte a második félidőt az Olaj, Boriszov révén megvolt a fordítás, Andric pontjaival pedig 5 ponttal vezetett a Szolnok a 24. percben (38-43). Vojvoda és Pavlicsevics révén végig előnyben kosarazott a vendég gárda, de nem tudtak komolyabb fórt kiépíteni, mert Iarochevitch és főleg Richardson révén mindenre megvolt a belgák válasza. Gaudoux is beszórta negyedik hármasát, a negyed végét Fusek duplája zárta le, így mindössze 2 pont volt a távolság a két fél között, igaz, az legalább az Olaj javára (55-57).

A záró felvonásban Vojvoda és Andric kosaraival 7 pontra ugrott meg újfent a magyar alakulat, de előbb Fusek tartotta versenyben övéit, majd az amerikaiak, Richardson és Harris érkeztek, utóbbi duplájával egál volt az eredmény a 35. percben (64-64). Ezt követően jött a Szolnok időszaka, futottak egy 10-2-es három percet Kmézics Zoran fiai, akik így az utolsó két és fél percre 8 pontos vezetéssel fordultak (66-74). Ezt követően azonban többször hibáztak támadásban, szerencséjük sem volt, a belgák pedig átrohantak rajtuk, nagyon gyors támadásokat vezettek, Sheperd kettesével pedig egalizáltak 23 másodperccel a vége előtt (76-76). Pavlicsevics 8.1 másodperccel a vége előtt szórt egy hármast, de Richardson 2 másodperc alatt válaszolt, jöhetett a hosszabbítás (79-79).

A hosszabbtás lényegében Jevohn Sheperdről szólt, aki a rendes játékidő végjátékában ugyan rontott egy büntetőt, miután egalizált, viszont csak a ráadás 5 percében 11 pontot szerzett, gyakorlatilag neki köszönhetően volt folyamatosan előrébb a Charleroi. A Szolnok nem adta fel, Wittmann triplájával a 43. perc végén még egál is volt az állás (86-86), de a végén Sherpard túl sok volt. 92-87-re győzött a Charleroi, ezzel 6-8-cal zárta a csoportot a 6. helyen és a FIBA Europe Cupban folytatja, az Olaj pedig a Besiktas után a belgáktól is hosszabbítás után kapott ki, így 2-12-vel csoportutolsó lett.