Újabb súlyos vereséget szenvedett az Olaj Ljubljanában

Az Adria Liga 11. fordulójában 4 napon belül másodjára szenvedett súlyos vereséget a Szolnok a Union Olimpija vendégeként.

Adria Liga, alapszakasz, 11. forduló
Union Olimpija (szlovén, 7-4) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 5-6) 79-61
(13-11, 16-21, 26-15, 24-14)

Union Olimpija: Marinovics 12/6, Prepelic 3/3, Mahkovic 14/6, Kanacevic 8, Omic 7.
Csere: Rupnik 1, Marinelli 14/3, Hrovat 12/3, Brodnik 4/3, Vucsetics 4, Muric -.

Szolnoki Olaj KK: Gipson 11, Vojvoda 13/9, Milosevics 4, Lóránt 4, Báder 4.
Csere: Szinovec 6, Wittmann 10/6, Jones 9/6, Brkics -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Omic kosarával szerzett vezetést a hazai együttes, és két és fél percig kellett várni az első magyar kosárra, ettől függetlenül jobban kezdett összességében az Olaj, hiszen Vojvoda kosara után, az 5. perc elején 6-2-re vezetett a vendég gárda. A hazaiak büntetőkkel egyenlítettek, a negyed felénél pedig Marinelli két kosarával már náluk volt az előny (10-6). A felvonás második fele sem sikerült sokkal jobban a két csapatnak. Jones triplájával és két egypontosával ugyan visszavette az előnyt a Szolnok a 7. perc végén (10-11), de ezek voltak az utolsó szolnoki pontok a negyedben. A vendéglátók sem teljesítettek sokkal jobban, hiszen mindössze három büntetőt értékesítettek a fennmaradó 3 percben, így 13-11-gyel zárult az első 10 perc.

Gispon egy büntetőjével, majd Lóránt duplájával kezdődött a második negyed, ez utóbbi kosártól pedig lendületet kapott Dragan Alekszics legénysége: Wittmann és Vojvoda is triplát dobott, majd Milosevics is betalált, egy 11-0-s rohamnak köszönhetően 9 egységgel állt jobban a Szolnok a 14. perc végén (13-22). Kanacevic törte meg a hazaiak kosárcsendjét, Marinovics triplája után pedig még a negyed felére visszakapaszkodott a szlovén főváros csapata (18-22). Lóránt duplájára Omic, majd kintről Prepelic válaszolt, a 17. perc kezdetére gyakorlatilag eltűnt a két együttes közti különbség (23-24). Mahkovic duplája után egállal fordultak a gárdák a 19. percre (25-25), Jones és Marinovics triplaváltása után pedig Omic büntetőjével megint a hazaiak vezettek (29-28), de Szinovec és Gipson pontjai zárták a félidőt, így 3 ponttal a Szolnok vezetett 20 perc után (29-32).

A fordulást követően Báder ugyan még bedobott egy duplát, de itt gyakorlatilag be is fejeződött az a szakasz, amelyben az Olaj kontroll alatt tudta tartani a meccset. Nagyon hamar gyűjtötték a magyarok a személyi hibáikat, így bár védekezésük nem puhult, könnyű kosarakat engedélyeztek az ellenfélnek. Marinovics a 23. percben büntetőből egyenlített (34-34), de Hrovat, Omic és Marinelli kosaraival már 5 ponttal vezettek a 24. perc végén (39-34). Ekkor zsákolt egyet Vojvoda, megtörve ezzel a szlovének 10-0-s sorozatát, majd ugyancsak ő egyenlített egy triplával, de ez csak pillanatnyi fellángolás volt. Marinelli egy támadásból szerzett 5 pontot (büntetők + a technikaiért járó büntető + dupla az új labdabirtoklásból), a harmadik negyedben nagyon jó Hrovat újra betalált, Marinovics pedig 2+1-gyel 10 pontra növelte csapata előnyét egy újabb 10-0-lal (49-39). Kosárral kosár volt a válasz a negyedből hátralévő három és fél percben, Wittmannak pedig tripla közben ütöttek oda, az ő három büntetője - kettő jó - zárta a negyedet, "csak" nyolccal volt lemaradva 10 perccel a vége előtt a Szolnok (55-47).

Az gyorsan eldőlt, hogy ebből nem lesz szoros meccs. Újra pillanatok alatt szedte össze a csapatszemélyiket az Olaj, közben Kanacevic duplája után Mahkovic, Marinelli és Hrovat is triplát dobott, a 33. percben eldőlt a találkozó sorsa (66-47). A 35. perc végén Wittmann szerezte az első vendég pontokat a játékrészben, majd dobott nem sokkal később egy hármast is, de a különbség minden igyekezete ellenére is konzerválódott 20 pont környékén. A hazaiaknál a végére megint mindenki pályára kerülhetett, míg az Olaj teljesen feladta a küzdelmet: a második félidőt 50-29-re bukta el a Szolnok, így végül újabb súlyos vereséget szenvedett, 79-61 arányban kaptak ki ezúttal a Union Olimpijától.