Újabb vereséget szenvedett az Olaj a BL-ben

Sokáig szoros és hullámzó meccsen a harmadik negyed végén és a negyedik negyed elején döntő hátrányba került a Szolnoki Olaj KK a német MHP Riesen Ludwigsburg ellen - végül 91-81-re győztek a vendégek.

Bajnokok Ligája, Csoportkör, E-csoport, 10. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-9) - MHP Riesen Ludwigsburg (német, 7-3) 81-91 (17-21, 27-28, 17-19, 20-23)

Szolnoki Olaj KK: Kinney 16/3, Vojvoda 16/6, Barnies 19/3, Boriszov 15/6, Wright 2.
Csere: Eilingsfeld 2, Wittmann 2, Pavlicsevics 9/6

Ludwigsburg: Hammonds 10/6, McCray 2, Cotton 11/3, Martin 17/3, Thiemann 9.
Csere: Cooley 15, Toppert 15/15, Loesing 2, Koné 2, Boone 1, Breunig 4, Gonzalvez 3/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A németek kezdték jobban a meccset Martin, Cotton és főleg Cooley révén, de az első negyed közepe egyértelműen Troy Barnies-é volt, aki fordított a magyar bajnok javára egy 6-0-s "egyéni" rohammal (11-9). A vendégek rendezték a soraikat, Cooley-val nem nagyon tudtak mit kezdeni a szolnokiak, a felvonást pedig Cotton triplája és így 4 pontos német vezetés zárta (17-21). Toppert hármasa után már 9 pont is volt a Ludwigsburg előnye a 12. perc végén (19-28), de a Szolnok Pavlicsevics, Vojvoda és Boriszov három hármasával két perc alatt visszajött a meccsbe, Pavlicsevics büntetőivel pedig az egyenlítés is megvolt (30-30). A vendégek minimális előnyben játszottak magasembereik kosaraival, egészen Pavlicsevics hármasáig, Wright büntetői után pedig az Olaj vezetett a 17. perc végén (39-37). Toppert azonnal bevert két triplát, Kinney pedig hiába próbált meg mindent, Cooley, Loesing és Thiemann kosaraival megvolt a németek 5 pontos előnye a félidőben (44-49).

A fordulás után Hammonds és Martin kosaraival megint nagyon gyorsan ellépett 9 ponttal a Ludwigsburg, és ezúttal nem tudott visszakapaszkodni a Szolnok olyan gyorsan, mint a második negyedben. Barniest leszámítva nem is igazán talált be senki ebben a periódusban, így Toppert újabb triplájával a 17. percben megvolt a 10 pontos differencia is (51-61). Vojvoda és Barnies triplát, Kinney duplát szórt egy 8-0-s szakaszért, de a negyed utolsó bő fél perce megint a vendégeké volt, Hammonds és Cotton egy 5-0-s rohamot csináltak ez idő alatt, így hiába volt nagyon közel hozzájuk az Olaj még a 29. percben is, 7 pontnyi fórt vittek a záró szakaszra (61-68). A negyedik negyedben Cotton és Martin révén 13 pontra nőtt a távolság a 33. percre (64-77). Ekkor vette fel a ritmust Sztojan Ivkovics csapata, de a németek 8-10 pont környékén tartották végig az előnyüket. Barnies révén próbált még meg mindent az Olaj, de 6 pontnál közelebb nem jutottak a hazaiak. A végeredmény 91-81 lett a Ludwigsburgnak, amely így 7-3-mal, míg a Szolnok 1-9-cel áll.