Újra ellenállhatatlan volt a Falco támadójátéka

A Kaposvár után a Karpos Szokolit is megszórták Perlék - 108 pontig jutva simán győztek - Govens 29 pontot szórt és tripla-dupla közelében teljesített, utóbbit Perl Zoltán is elmondhatja magáról.

FIBA Europe Cup, Csoportkör, H-csoport, 3. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (magyar, 2-1) - Karpos Szokoli (macedón, 0-3) 108-87 (31-27, 33-22, 19-24, 25-14)

Falco: Govens 29/21, Perl 23/3, Váradi 12/3, Pustahvar 24/15, Tóth 18/3.
Csere: Boriszov 2, Zsigeranovics -.

Szokoli: Collins -, Brown 23/15, McFadden 18/12, Csomagics 8, Labovics 17/6.
Csere: Nikolovszki 7/3, Delics 8/3, Gjuroszki 6/6.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Óriási adok-kapok volt az első negyed, ahol egyrészt nem sok védekezés volt, másrészt amikor odaléptek a védők, a támadók akkor is bedobálták a helyzeteket emberről is. A hazaiaktól eleinte Govens és Pustahvar volt megállíthatatlan, aztán Tóth Norbert is felnőtt melléjük egy periódusban, a vendégeknél pedig McFadden és Labovics szórták a legtöbb kosarat. A negyed utolsó két perce jobban sikerült a Falcónak, így négy ponttal vezettek 10 perc játék után (31-27), de a második felvonásban sem tudott ellépni ellefelétől Szrecsko Szekulovics együttese, legalábbis a negyed feléig nem. Itt aztán Pustahvar, Govens és Perl kosaraival nőtt 12 pontra a differencia, és utóbbi kettő kosaraival tartotta is 10 pont fölötti fórját a Falco a félidőig - a nagyszünetben 15 pont volt a különbség úgy, hogy 64 dobott pontnál jártak a hazaiak (64-49).

A harmadik negyed első négy percében beragadt a magyar alakulat, Váradi két kosara mellett senki nem tudott betalálni, a macedónok pedig Brown és Csomagics révén hat pontra megközelítették a vendéglátót (68-62). Itt aztán Perl és Tóth révén rendezte sorait a Falco, a 27. perc végére megint 16 pontra nőtt a hazaiak előnye, és bár a Szokoli jól zárta a felvonást, 10 perccel a vége előtt 10 ponttal vezettek a hazaiak (83-73). A záró játékrész elején a sárga-feketék kezdőik révén stabilizálták 10-15 pont közötti, sőt, fölötti előnyüket, így a végjátékra nem sok izgalom maradt. A 100. pontot Tóth Norbert dobta, a végeredmény pedig egy jó hajrával 108-87 lett a Falco számára, amely így 2-1-gyel áll.

A szombathelyiek legjobbja ezen a napon Darrin Govens volt, aki jó eséllyel be fogja húzni a forduló MVP-je címet is mai produkciójával (29 pont, mindössze 5 elhibázott dobás, 8 pattanó, 11 gólpassz, 3 szerzett labda), de a kezdőötös minden tagja odatette ma magát - Pustahvar a Kaposvár elleni kiváló teljesítménye után most is 24 pontot szórt egy elhibázott dobással, Tóth Norbert 18 pontos, 12 pattanós dupla-duplát jegyzett, és Govens mellett Perl Zoltán is majdnem tripla-duplát hozott (23 pont, 8 pattanó, 10 gólpassz).