Újra nyert a magyar játékossal felálló Stanford

A magyar-amerikai kettős-állampolgárságú Rosco Allen újra győztes csapat tagja lehetett az NCAA-ben, hiszen a March Madnessre pályázó Stanford Cardinal honfitársunkkal a sorban verte el idegenben az Oregon State-t és ezzel 50 százalékosra javította a PAC 12 Konferencián belüli mérlegét.

A 20 pontos, 11 lepattanós Josh Huestis, valamint a szintén dupla duplázó Dwight Powell (14 pont, 11 lepattanó) masszív benti játékára építő Cardinal a második félidőben szinte végig vezetve ért célba az Oregon State csarnokában (72 - 82), így 7 - 7-re módosította a konferencia-mérkőzésekre vonatkozó mutatóját, összességében pedig 16 - 11-gyel áll az NCAA-ben, mindössze négy meccsel az alapszakasz zárása és a PAC 12 Tournament kezdete előtt.

Rosco Allen csereként kapott 8 percet Johnny Dawkins mestertől, ami alatt 2 pontot szerzett 3-ból 1-es mezőnymutatóval, ezen felül 1 gólpassza és 1 eladott labdája volt a budapesti születésű ifjoncnak.

Allen és a Stanford legközelebb az országos ranglista 23. helyezettjével, az Oregon Ducks-szal játszik, méghozzá idegenben, magyar idő szerint szombatról vasárnapra virradóra 01:00-tól.