Zsinórban negyedjére kaptak ki Trotterék

Újra pályára lépett a Nyizsnyij Novgorod együttese és Obie Trotter. Az orosz klub ezúttal is "duplameccset" játszott, hiszen a VTB Ligába és az orosz bajnokságba is beszámított a Triumph Ljuberci ellen vívott csatájuk. Három győztes mérkőzéssel indították Obie-ék a szezont, ám ezek után zsinórban háromszor szenvedtek vereséget, és ezúttal sem tudtak ellenfelük fölé kerekedni, egy nagyon gyenge második negyednek köszönhetően újból vereséget szenvedtek.

Orosz bajnokság, VTB United Liga

Triumph Ljuberci - Nyizsnyij Novgorod 71-59 (15-20, 22-9, 18-19, 16-11)

Idegenben lépett pályára a Novgorod, ám látszott rajtuk, nagyon meg akarják mutatni, hogy az előző meccsek gyengélkedése csak egy kisebb kisiklás volt, és igazi formájukat az első három találkozó mutatta. Remekül kezdődött az összecsapás, hiszen két és fél perc után már 7-7-et mutatott az eredményjelző, mindkét gárda jól és eredményesen támadott, nem sokáig örülhetett viszont a kilátogató nézősereg, ugyanis az ezt követő 5 percben mindössze 4-4 pontot ért el a két együttes. Az első negyed utolsó két perce jóval jobban sikerült a vendégeknek, 13-11-ről 13-20-ra fordítottak, és az első 10 perc végén is vezettek 5 ponttal (15-20). A második felvonás eleje is Trotteréknek jött össze jobban, 17-26-nál legnagyobb előnyüket tartották a kezükben. Egy hazai időkérés azonban kifogta a szelet a hálójukból, a félidőből hátralévő hét és fél perc alatt ugyanis mindössze három egységet termeltek, és mint később kiderült, ez a szakasz el is döntötte a találkozót. A Triumph két és fél perc alatt előbb egyenlített, majd úgy robogott el mellettük, mintha szembe jöttek volna, a nagyszünetben 37-29-re vezettek a Tywain McKee és Szergej Karaszev vezette hazaiak (mindkettejüket jól ismerjük a EuroChallenge tavalyi kiírásából).

A fordulást követően ugyan 10 pontra is elhúzott a Ljuberci McKee duplájával, ám a Novgorod egy perc alatt berámolt három triplát is, újból kiélezett lett a küzdelem (39-38). Rettenetesen sok büntetőt dobhattak a hazaiak már a negyed elején, és ez kezdett kifizetődni. Hiába tartották magukat ugyanis a vendégek Trotter triplájával (44-43), a második félidő ötödik percétől kezdve megint elfogyott a tudományuk támadásban, védekezésben pedig puhulniuk kellett, ha pályán akartak maradni, így a negyed utolsó két és fél percére megint megnyugtató fölénnyel fordultak Vaszilij Karaszev fiai (51-43), és ez a fór megmaradt a játékrész végére is (55-48). A záró felvonásban aztán Trotterék már nem tudtak 10 ponton belülre kerülni, a Triumph végig őrizte előnyét, és végül magabiztosan nyertek McKee (22 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz) és Karaszev (18 pont, 6 pattanó) kiemelkedő teljesítményének köszönhetően.

A magyar válogatott irányítója sokat, több mint 37 percet játszott, de ezúttal nem ültek dobásai. A Novgorod támadójátékának gyengeségét és szervezetlenségét mutatja, hogy 10 pontjával (2/5 kettesből, 2/6 triplából) is a második legeredményesebb tudott lenni csapatán belül. 3 gólpassza és 3 pattanója volt még emellett, és ezúttal jobban odafigyelt a játékszerre, mindössze két eladott labdát jegyzett. A nagyobb gond védekezésben mutatkozott nála, hiszen az ellenfél irányítója, McKee messze a meccs legeredményesebb játékosa lett.

A Novgorod abszolút kezdi elveszíteni az év elején még oly jól látható fonalat, zsinórban negyedik vereségük azt jelenti, hogy a VTB Ligában is már csak 2-2-re állnak, az orosz bajnokságban pedig még ennél is rosszabbul, ott mindössze 1-4-es mérleget tudnak felmutatni.