100 pont felett a franciák Lettország ellen!

A nap legnagyobb rangadójaként várt Franciaország – Lettország mérkőzésen nem akadt túl sok izgulnivaló, a 2011-es Európa-bajnokság ezüstérmesei magabiztos diadalt arattak az eddig csapatként jobban funkcionáló balti alakulat ellen. A lettek ugyan próbálták életben tartani győzelmi esélyeiket az összecsapás végéig, de a remeklő Parker-Batum-Ajinca trió vezette gallok rendre visszaverték közeledési szándékaikat. Nézzük, hogyan alakult a derbi!

Középdöntő, E-csoport

Franciaország (3-1) - Lettország (1-3) 102-91 (31-15, 21-20, 24-30, 26-26)

Villámrajtot vett a francia gárda (6-2), de a lettek – ahogy eddig tették ezen a kontinensviadalon – újra előhúzták remek csapategységüket és gyorsan felocsúdtak, néhány perc eltelte után 10-10-es állás alakult ki. Ezután azonban Parkerék egy 8-0-s etapot repesztettek, Lettország nyomban időt is kért, a szövetségi kapitány próbálta felrázni övéit, amelyet rögtön egy Blums tripla követett is. Ám a Parker-Batum duó ritmust váltott és 10 pontos előnyre tettek szert a franciák (23-13), amelyre ismét lett időkérés volt a válasz. Hiába tette Ainars Bagatskis szövetségi kapitány, nem lassítottak a gallok és 16 pontos előnyt szorgoskodtak össze az első negyed végére (31-15).

A második etap elején sem változott a játék képe, felváltva estek a pontok, Franciaország továbbra is őrizte felépített előnyét (37-22). Míg a franciák fantasztikus csapatjátékkal rukkoltak elő, addig a lettek szenvedtek, csak Bertans tudott elfogadható teljesítményt nyújtani. Úgy tűnt a félidőre 20 pontos előnyt épít fel a Parker, Batum és időközben hozzájuk csatlakozó Ajinca trió vezette Franciaország, ám az utolsó támadásból Streilneks hárompontost szerzett, így 52-35-ös részeredménnyel mehettek a csapatok a 15 perces pihenőre.

A második félidő kezdetén a francia gárda továbbra is tartotta jó mezőnybeli  dobóformáját (64,3%), amelyhez a palánkok alatt kiharcolt óriási fölény társult, rengeteg pontot szereztek második esélyből. Állandósulni látszott a 20 pont körüli különbség, bár 3 perccel a harmadik etap vége előtt a Kuksiks-Bertans duó megpróbálta közelebb hozni övéit a gall együtteshez, amelyet a francia szövetségi kapitány sem nézhetett tétlenül, magához hívta tanítványait (74-65). Mielőtt tovább forrósodott volna a helyzet, a lett kispad „kiharcolt” magának egy technikait, újra kétszámjegyű francia előnnyel várhatták a felek a rendes játékidő utolsó tíz percét (76-65).

A negyedik negyed elején még meglévő erejüket összeszedve végső rohamot indítottak volna a lettek, de Batumék – aki egyébként dupla duplát ért el 19 ponttal és 10 lepattanóval - rendre visszaverték támadásaikat. Kihasználva palánk alatti döntő befolyású fölényüket (34-21-re nyerték a gallok a lepattanócsatát), valamint az egyéni kvalitásokban megmutatkozó óriási különbséget, végül Franciaország magabiztosan nyerte meg a mérkőzést, amely nem elsősorban a kemény védekezésről szólt (102-91).

Franciaország legjobb dobói: Ajinca 25, Parker 23, Batum 19/6, Diaw 16.

Lettország legjobb dobói: Bertrans 28/12, Strelnieks 14/6, Kuksiks-Freimanis 11/3-11/3.