A Gaziantep lesz az Olaj ellenfele a vasárnapi bronzmeccsen

A EuroChallenge második elődöntőjének ezekben a pillanatokban lett vége. Mint ismeretes, a Szolnoki Olaj KK két ponttal bukott el a Triumph Ljuberci elleni első elődöntőben - a magyar együttes ellenfele a török Royal Hali Gaziantep lesz, miután a rendező Reggio Emilia végig vezetve, 66-55 arányban diadalmaskodott ellenük.

EuroChallenge, Elődöntő
Grissin Bon Reggio Emilia (olasz) - Royal Hali Gaziantep (török) 66-55
(19-16, 14-12, 21-15, 12-12)

A Reggio Emilia legjobb dobói: Silins 14/12, Cinciarini 13, White 12/6, Kaukenas 12.

A Gaziantep legjobb dobói: Borovnjak 14, Sztevics 10.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az olasz válogatott Cinciarini és a zsákolóbajnok James White vezetésével már 11 ponttal is elhúzott az első negyedben a hazai gárda (17-6), Borovnjak vezetésével azonban visszakapaszkodott az első 10 perc végére a török együttes (19-16). A második negyed Cinciarini örömjátékát hozta, az irányító már 12 pontnál állt a félidőben - nagyon elhúzniuk azonban ebben a szakaszban még nem sikerült az olaszoknak, a teljes felvonásban tapadt rájuk a Gaziantep (33-28).

A fordulás után gyakorlatilag három és fél perc alatt eldőlt a meccs, itt alig-alig hibázott a Reggio Emilia, míg Jure Zdovc csapata képtelen volt a gyűrűbe talán, a 24. perc közepén már 14-gyel mentek a rendezők (45-31). Megint Borovnjak állt a törökök élére, de lényegesen már nem tudta közelebb hozni csapatát, 11 ponttal voltak lemarava a vendégek 10 perccel a vége előtt (54-43). A záró játékrészben már esélye nem volt a törököknek megszorítani Kaukenasékat, akik végül simán, 66-55 arányban győztek és a Triumph ellen játszanak a döntőben.

Az Olaj ellenfele tehát a Royal Hali Gaziantep lesz a vasárnap 16:30-kor kezdődő bronzmeccsen.