A Realé a Szuperkupa

A Real Madrid bezsebelte a szezon első trófeáját miután a Zaragozában megrendezett Szuperkupa fináléjában 95-84-re győzedelmeskedett az ősi rivális és háromszoros címvédő Barcelona ellen. A meccs MVP-je a blancók idei visszatérője, Rudy Fernandez lett.

Pontrekordot hozott a 2012-es Szuperkupa döntője, miután a kiírás újjáélesztése (2004) óta nem született még ennyi kosár az elsőségért folyó küzdelemben. A 179 pontos csúcsnál is csak egy gólgazdagabb összecsapás akad a hőskorból, az 1985-ös szezon eleji fináléban (mivel, hogy kettőt is rendeztek ebben az évben) a Badalona 105-91-re múlta felül éppen a királyi gárdát.

A mostani mérkőzésen azonban a Real diktálta az iramot az elejétől kezdve, az óriási rohanásból - és a triplazáporból - ők jöttek ki jobban, és már az első negyedben megléptek a katalánoktól (23-30). A pontcsúcs is jól jelzi, hogy ez az El Clásicó nem éppen a védekezésről volt híres, ám a közönséget maximálisan kielégítették a látottak, pláne, hogy izgalomból sem volt hiány, miután a Barca a félidő előtt visszakapaszkodott a fővárosiak nyakára, sőt meg is fordította az eredményt, de végül, ha csak minimális előnnyel is, de a Rudy Fernandez vezette fehér mezesek mehettek "nyugodtabban" a nagyszünetre (43-44).

A Barca pechére a Real a harmatos támadójátékot (13 pont) hozó második etap után a legjobb védekezését mutatta be a fordulást követően és tíz perc játék alatt mindössze 14 ponton tartotta riválisát, mialatt ők meg sem álltak 21 egységig (56-65). A gránátvörös-kék hívek reménykedtek benne, hogy a sorminta folytatódik és ismét övék lesz a félidő második része, de a blancók ezúttal minden kosárra felelni tudtak, sőt még növelték is az előnyüket és végül magabiztosan húzták be 17 év után a második Szuperkupa győzelmüket (95-84).

A meccs krónikájához tartozik, hogy a Barcelona két ásza, Navarro és Jasikevicius civilben követte végig a találkozót, ám a fantasztikus napot kifogó Rudy Fernandez érdemiből ez mit sem von le, a tengerentúlról hazatérő spanyol csillag 22 ponttal, közte 4 triplával és 5 lepattanóval bizonyult a mérkőzés legjobbjának. Mellette főleg a külső sor villogott, Carroll 17, Llull 14, míg Mirotic 11 pontnál állt meg. A vesztes félnél az ausztrál különítmény vitte a prímet, Joe Ingles 16 ponttal, 5 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, míg az elképesztő rugókkal megáldott Bob Sapp imitátor Nathan Jawai 20 ponttal lett csapata legeredményesebbje, emellé kiosztott még 5 sapkát is.

A Realnak jót tett ez a siker a bajnoki rajt előtt, hiszen az első fordulóban rögtön egy komoly erőfelmérő vár a csapatra, a nyáron alapos tisztogatáson átesett, ám remek játékosokkal megerősített Malagát fogadják odahaza. A Barcelonának ezzel szemben ujjgyakorlat kell, hogy legyen a nyitómeccs, miután a Valldolid látogat hozzájuk jövő vasárnap.