A szerbek megverték a franciákat, csoportelsők

Ha az E-csoport utolsó rangadóján akartunk volna egyértelmű favoritot kikiáltani, nehéz dolgunk lett volna. Szerbia és Franciaország főszereplésével két remek gárda csapott össze, ám mindkét alakulatnál csúsztak már be nem várt vereségek. Ez az Ivkovics-legénység egyszerre képes nagyon gyengén, majd kiválóan teljesíteni. Ám Tony Parkerék sincsenek még mindig csúcsformában és nem felejthetjük el, hogy a spanyol-görög párharc kimenetele is hatással lehetett a mai összecsapás végeredményére. Nézzük, hogyan alakult a mérkőzés!

Szerbia (4-1) - Franciaország (3-2) 75-66 (19-17, 19-14, 22-20, 17-14)

Alig három perc elteltével az egyedüli szerb pontszerző, Krsztics egységeivel vezettek a szerbek (6-5), amely után érkezett már egy Bjelica dupla és egy Nedovics-féle tripla is, 11-5-re megléptek Dusan Ivkovics tanítványai. Zárkóztak volna Ajincáék, ám az első negyedben 10 pontot szerző Krsztics vezette szerbek mindenre válaszoltak. Másfél perccel az első tíz perc vége előtt Diaw vezérletével megrázták magukat a gallok, így a szerb játékosok csupán lélegzetvételnyi előnnyel ülhettek le a kispadra (19-17).

Nem kellett sokáig várni a francia egyenlítésre, a mérkőzés 12. percében Diot hárompontosával egált mutatott az eredményjelző tábla (23-23). A következő néhány perc inkább a kihagyott helyzetekről szólt, de Ajinca zsákolásával átvették a vezetést a franciák (26-27). Ám nem tartott túl sokáig Batumék fórja, a szerbek felocsúdtak a „rövidzárlatból”, így másfél perccel a félidő előtt ismét sikerült 4 pontos fölényt kiépíteniük (33-29), amire a francia szövetségi kapitány egy időkéréssel azonnal reagált is. Gelabale sportszerűtlen faultja akár komolyabb fórhoz is juttathatta volna Szerbiát, ám Kalinics megtette azt a szívességet, hogy mindkét büntetőjét kihagyta. Az ihletett formában pattogtató Krsztics utolsó másodpercben szerzett duplájával – ezzel pedig elérve 15. pontját – azonban 7 egységgel meglógott Szerbia (38-31).

A második félidőt is jobban kezdték Dusan Ivkovics tanítványai, másfél perc eltelte után tíz pontra hizlalták fórjukat (43-33). Egyfajta „deja vu” érzésünk lehetett Bogdanoviccsal szemben, hiszen a 21 éves bedobó ezen a derbin is csak a második félidőben talált magára, így a negyed közepén még mindig kitartott a két számjegyű előny (48-38). Majd Vincent Collet időkérésében adott tanácsai úgy tűnt nyitott fülekre találtak, Parkerék csupán két támadásnyi hátrányban voltak eztán (50-45). Ekkor hosszú idő után újra betalált Krsztics, majd a sokáig személyhibái miatt padon ülő Bjelicának is a legjobbkor sült el a keze, újra 9 ponttal mentek a szerbek (60-51).

A rendes játékidő utolsó negyedének elején a Stozice Aréna szerb fanatikusai örömmel nézhették kedvenceik játékát, Nedovics 4 triplája után egy zsákolással is észrevetette magát, így Vincent Collet  kénytelen volt 14 pontos francia hátránynál újra magához hívatnia játékosait, mielőtt még teljesen elúsztak volna győzelmi esélyeik (70-56). Három perccel a lefújás előtt 7 pontra ismét megközelítették a gallok Szerbiát, ám Nedovics egy újabb, demoralizáló triplával felelt, vajmi kevés esélyt adva ezzel a franciáknak a végső diadalra. Szerbia megérdemelten nyert, a sok hibával és csupán egyetlen (!) triplát dobó franciák elvesztették a rangadót (75-66), ám lehet Parkerék már egy körrel előrébb jártak gondolatban…Holnap véget érnek a csatározások az F-csoportban is, kialakítva ezzel a legjobb nyolc csapat párosításait, ahol néhány papírforma borulással igen komoly derbik várhatnak ránk!

Szerbia legjobb dobói: Krsztics 19, Nedovics 17/15, Bogdanovics 14/6

Franciaország legjobb dobói: De Colo, Batum, Diaw, Ajinca 12-12

A csoport végeredményét ezen a linken megnézhetitek!