Adria-Liga - Maccabi háromból három

Harmadik előrehozott meccsét is megnyerte az Adria-Ligába közel egy évtized után visszatérő izraeli sztárcsapat, a Maccabi Tel-Aviv. A gárda hazai premierjén a neves horvát együttest, a zágrábi Cibona csapatát múlta felül. Több, mint tízezren voltak kíváncsiak a Nokia arénában a Maccabi új sztárjainak, többek között Theo Papalukasznak, vagy Jordan Famarnak a bemutatkozására. A szurkolók nem is csalódtak, egy élvezetes, jó mérkőzésen szívós, jól küzdő riválissal szemben hazai győzelemnek örülhettek.

Ezúttal azért nehezebb dolga volt az izraelieknek, mint a két, a napokban, Szlovéniában lejátszott összecsapáson, hiszen nem sikerült már az első negyedben döntésre vinniük a dolgot. A Farmar, Davin Smith, valamint Eliyahu vezette hazai együttes szép fokozatosan lépett el nagyot küzdő, helyenként ügyesen is kosarazó, távolról kitűnően dobó horvát riválisától. A nagyszünetben már 12 pont volt a Maccabi előnye, a hihetetlen dobópárbajt hozó harmadik tíz perc után pedig már csaknem 20 ponttal vezetett a vendéglátó, amely végül magabiztosan "húzta be" hazai pályán az újabb győzelmet.

Statisztika

Maccabi Tel-Aviv - Cibona Zagreb 97-81 (22-16, 19-13, 35-29, 21-23)

Maccabi: D.Smith (19 pont, 2/4 dupla, 5/8 tripla, 2 lepattanó, 1 eladott labda), Farmar (19 pont, 5/6 dupla, 1/3 tripla, 6/8 büntető, 4 lepattanó, 7 gólpassz, 3 eladott labda), Eliyahu (14 pont, 7/10 dupla, 4 lepattanó), Bluthenthal (11 pont, 1/2 dupla, 3/5 tripla), Szkorcianitisz (11 pont, 4/8 dupla, 3/5 büntető, 5 lepattanó, 1 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda, 1 blokk), Hendrix (8 pont, 2/3 dupla, 4/6 büntető, 6 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 2 blokk)

Cibona: Chase (17 pont, 3/5 dupla, 1/5 tripla, 8/8 büntető, 6 gólpassz, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Zubcic (15:45 perc, 16 pont, 2/5 dupla, 3/4 tripla, 2 gólpassz, 1 szerzett, 2 eladott labda), Rozic (14 pont, 2/5 dupla, 3/4 tripla, 1/1 büntető, 2 lepattanó, 1 gólpassz, 2-2 szerzett és eladott labda), Barbour (12 pont, 3/9 dupla, 1/3 tripla, 3/4 büntető, 7 lepattanó, 1 eladott labda), Zizic (9 pont, 2/4 dupla, 5/6 büntető, 9 lepattanó)