Az oroszok kiütötték a horvátokat

Az oroszok a második félidőben egyértelműen a horvátok fölé nőttek, 23 pontos sikert arattak, és ott vannak a legjobb nyolc között.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő
Horvátország - Oroszország 78-101 (23-25, 19-21, 15-26, 21-29)

Sved két triplájával kezdődött a találkozó, de a horvátok Bogdanovic és Saric kosaraival egyenlítettek, sőt, Tomas triplájával a negyedik perc végén már vezettek is (11-10). Az első negyedben Bogdanovic és Sved is 10-10 pontig jutottak - előbbi vezetésével a felvonás hátralévő részében végig jobban álltak a horvátok, de az oroszoknál Fridzon is elkezdte a pontgyártást, Dmitrij Kulagin hármasával pedig vezettek is 10 perc játékot követően (23-25). A második játékrész elején Zoric és Zubkov váltottak több kosarat is, és bár hat ponttal megléptek az oroszok, a 15. percben megint egál volt az állás (33-33), innentől kezdve pedig végig minimális orosz fölény mutatkozott a félidő hátralévő részében, Mozgov duplájával alakult ki a nagyszünetre egy négypontos differencia (42-46).

A fordulás után Sved és Dmitrij Kulagin révén kilenc ponttal megugrott Oroszország, és bár innen még négy pontra visszamásztak a horvátok a 24. percre (47-51), Sved a játékrész közepén megint nagy sorozatba kezdett, triplája után először nőtt 10 pont fölé a differencia a 26. percben (49-61). Fridzonnak is több jó megoldása volt ezt követően, megint Mozgové volt a negyed utolsó kosara, így 15 ponttal álltak jobban az oroszok 10 perccel a vége előtt (57-72). A záró felvonásban Hvosztov és Sved révén gyorsan 20 pontra nőtt a különbség, így lényegében el is dőlt a találkozó a 32. percre (57-77). A második félidőben egészen kiválóan játszó oroszok végül nagyobb megerőltetések nélkül, Dmitrij Kulagin két kosara után 23 ponttal győzték le a horvátokat (78-101), így ők játszhatnak a görögökkel majd az elődöntőbe jutásért, a horvátok még a nyolc közé sem jutottak be.

Horvátország legjobb dobói: Bogdanovic 28/9, Saric 13, Zoric 11.
Oroszország legjobb dobói: Sved 27/9, D. Kulagin 14/6, Zubkov 14/3.