Az ukránok lenyomták Szerbiát!

Nagyon magas színvonalú mérkőzésen veszett el a szerb válogatott középdöntős makulátlansága - hogy mennyit számít egyetlen meccs: ha győztek volna, páholyból figyelhetnék a küzdelmeket, így viszont a franciák ellen igencsak kapaszkodniuk kell. Az ukránok megkezdték a nagy hajrát a 4., még továbbjutást jelentő helyért, és ezzel a játékkal a litvánoknak is lehet ellenük félnivalója a vasárnapi utolsó körben.

Középdöntő, E-csoport

Ukrajna (2-2) – Szerbia (3-1) 82-75 (18-21, 23-19, 22-14, 19-21)

A szerb válogatott egy újabb sikerrel nagy lépést tehetett a csoport első két helyének megszerzése felé, míg az ukránok számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény – ellenkező esetben gyakorlatilag a kiesés sorsára jutnak.

A csapatok nem is foglalkoztak sokat a puhatolózással, és egymásnak estek, viszont érdekes módon felcserélődtek a szerepek: a szerb Krsztics, a torna eddig talán legjobb centere csak szenvedett, miközben Bjelica és Bogdanovics triplaparádét rendezett az első negyedben (négyet szórtak be) – míg az ukránok a palánk alatt és középtávolról is ügyeskedtek, és nem támaszkodtak annyira a külső dobásokra. A 2. negyedben aztán beindultak az ukrán nehéztüzérek is, a Mishula-Lipovij-Kornyijenko trió négyszer csengetett a vonalon túlról. A szerbek eközben jobban kezdték megtalálni Krszticset a palánk alatt, ennek köszönhetően kintről-bentről eredményesek tudtak lenni – főként Bjelica és Micsics igyekezett.

Az első félidő kiegyenlített, jó színvonalú vetélkedése után óriásit esett a csapatok játékának minősége a 3. negyed elején, mindkét gárda szinte csak a palánk közeléből tudott betalálni. Az ukránok a 23. perctől kezdve azonban ezt sem engedélyezték a szerbeknek, és 47-44 után 8-0-s futást mutattak be, 55-44-re vezettek – gyakorlatilag azzal, hogy megszállták mindkét gyűrű környékét. A szerbek közel 4 perces gólcsendjét Bogdanovics törte meg egy triplával, majd Bjelica is beszórt egyet – azonban a túloldalon Jeter egymaga tartotta a lelket az ukránokban két hatalmas hárompontossal, így a különbség 10 pont környékén maradt az utolsó negyedre.

A negyedik játékrészben a szerbek mindent megpróbáltak, megtalálták Krszticset, Bjelica és Bogdanovics is sorra betalált – Jeter azonban csavart egyet a fordulatszámon, triplákat, tempókat termelt be: a honosított hátvéd az utolsó 5 percben 9 pontot szerezve megakadályozta, hogy a szerbek fordítani tudjanak. Az ukránok óriási győzelmet arattak, ennek köszönhetően az utolsó kör (és az esti francia-lett meccs) előtt tovább bonyolódott a csoport állása.

Ukrajna legjobb dobói: Kornyijenko 21/3, Jeter 20/12, Lipovij 9/3, Natyaszko 9/6

Szerbia legjobb dobói: Bjelica 22/15, Krsztics 17, Bogdanovics 15/12, Katics 7.