C-csoport: Montenegró ellen nem ment a mieinknek

A C-csoport második játéknapján a horvátok ezúttal sem sziporkáztak, de végül megverték a románokat. A spanyolok a cseheket még könnyebben győzték le, mint tették azt tegnap Montenegróval, a Pau Gasol-Rubio duó parádézott. A mieink nem tudták megközelíteni a horvátok elleni formájukat, a montenegróiak pedig a harmadik negyed végéig eldöntötték a találkozót - végül 72-48-as vereséget szenvedtünk.

C-csoport

Montenegró - Magyarország 72-48 (14-11, 25-18, 21-11, 12-8)

Magyarország: Wittmann 2, Vojvoda, 20/6 Hanga 8/3, Allen -, Keller -.
Csere: Kovács -, Tóth -, Ferencz -, Perl 13, Karahodzsics 2, Eilingsfeld 3.

Montenegró: Rice 5/3, Sehovic 4, Djurisic 9/3, Barovic -, Vucevic 13.
Csere: Pavlicevic 6/6, Todorovic 4, Dubljevic 13/3, Mihailovic -, Ivanovic 10/3, Vranjes 8/6.

Djurisic duplájával indult a meccs, mi pedig a harmadik perc közepén Hanga Ádám kosarával egyenlítettünk, de ez előre is vetítette, hogy az első félidőben mire számíthatunk - borzasztóan vontatott, sok hibával és kihagyott dobással tarkított első 20 percet láthatott a közönség. Djurisic az ötödik perc közepén szerezte a meccs harmadik kosarát (5-2), a negyed második fele pedig a büntetőkről szólt leginkább - Montenegrónál a magasemberek álltak a vonalra, tőlünk pedig Vojvoda Dávid volt leginkább eredményes, hat pontot szórt összesen az első 10 perc során. Ivanovic és Eilingsfeld János kosárváltásával zárult az első negyed, három ponttal voltunk lemaradva a szintén nem a legjobb formájában játszó montenegróiaktól (14-11).

A második felvonás elején  Vojvoda, Perl Zoltán és Hanga kosaraival jöttünk fel 2-2 pontokra, de mindig válaszolt ellenfelünk - a különbség a 14. perc közepéig nem nőtt tovább (19-17). Ezt követően kezdett el nőni igazán a differencia - a támadójátékunk továbbra sem működött, a montenegróiak pedig a palánk alatt előbb Todorovic zsákolása, majd Djurisic pöcije révén kezdtek meglépni, az Eilingsfeld ellen megítélt technikai után pedig Ivanovic 1+3-as labdabirtoklással jelentkezett, 10 pontra nőtt a hátrányunk 16. perc közepére (27-17). Vojvoda triplája törte meg a rossz sorozatot, és a szolnoki dobóhátvéd, valamint Vucevic dobópárbaját hozta a következő két perc (31-24). A félidő utolsó másfél percében Perl öt pontot szórt, de Montenegró is egyre jobban játszott, Vranjes is beszórt egy triplát, így 10 ponttal voltunk lemaradva a nagyszünetben (39-29).

A fordulás után Wittmann Krisztián kosarára Dubljevic és Pavlicevic válaszolt kintről (45-31). Hanga triplája a 24. perc végén még reményt adott számunkra, és Vucevic kosara után Hanga büntetőjével és Vojvoda zsákolásával még feljöttünk 10 pontra a 25. perc végén (47-37), de összességében nézve a támadójátékunk továbbra sem működött, ez pedig főleg a következő négy percben ütközött ki, amikor nem sikerült kosarat dobnunk. Montenegró sem teszi ki az ablakba főleg az első 12-13 percben mutatott játékát, de Vucevic és Rice 3-3 pontjával, illetve Sehovic dupláját követően 18 pontra nőtt a fórjuk, lényegében itt dőlt el a találkozó a 29. perc közepén (55-37). Ezt a gyenge periódusunkat is egy Vojvoda-hármas törte meg, de Rice ziccert, Vranjes pedig emberről triplát dobott, így kerek 20 ponttal voltunk lemaradva 10 perccel a vége előtt (60-40).

A záró felvonásban lényegében csak a különbség volt a kérdés, ennek megfelelően egyik csapat sem törte már magát nagyon - Montenegrónak megvolt a győzelem, nekünk pedig ezt a mait nagyon gyorsan el kell felejteni a két potenciálisan sorsdönő összecsapás előtt, Hanga és Vojvoda elég sokat pihentek is ebben a felvonásban. Az utolsó 10 perc során összesen nyolc pontot szórtunk, hatot Perl, a találkozó legvégén pedig kettőt Karahodzsics, de így is 72-48-as vereséget szenvedtünk - ezzel mi 0-2-vel, a montenegróiak pedig 1-1-gyel állnak két mérkőzés után. Lényegében mindenben alulmaradtunk, 52-34-re ezúttal elvesztettük a lepattanócsatát, 13/22 (59%) volt a büntetőmutatónk, a triplavonalon túlról pedig 11%kal (3/27) céloztunk, ezek voltak a vereség legfőbb okai.

Csehország - Spanyolország 56-93 (14-33, 9-23, 15-20, 18-17)

Három percig volt szoros a találkozó, ekkor 2-0-ra, 5-2-re és 7-5-re is a csehek vezettek, ezt követően azonban a Rubio - Pau Gasol duót képtelenek voltak megállítani. Előbb egy 14-2-es szakaszt futottak a spanyolok, majd egy 14-3-as résszel zárták a negyedet 19 pont előnyben (14-33). A második negyed első felében a cserék nem tudták tovább növelni a hispánok fórját, ám a félidő második felében Pau Gasol szinte egyedül csinált egy 13-0-s szakaszt (végül egyetlen elhibázott dobással 26 pontot, 8 pattanót és 35 VAL-t jegyzett a San Antonio Spurs játékosa), a félidőben pedig 33 pont volt a távolság (23-56).

A fordulás után Marc Gasol révén 37 pontra nőtt a differencia, a 38. percben pedig a negyvenet is túlszárnyalta (33-74) - óriási fölényben játszottak a spanyolok ezen a meccsen is, Montenegró után újra tönkrezúztak egy válogatottat. A csehek azért visszajöttek 40 ponton belülre a harmadik negyed végén (38-76), és a záró felvonásban is tudták ezt tartani, de nagyjából ennyi, amit fel tudtak ma mutatni az Eb legnagyobb esélyese ellen. Végeredményben 93-56-ra győztek Gasolék, tükörsimán nyerték ezt a meccsüket is (a tegnapi 39 pont után ma 37-tel nyertek, de egy, még annál is könnyebb találkozón) - ők 2-0-lal, a csehek 1-1-gyel állnak a csoportban.

Csehország legjobb dobói: Kriz 11/3, Sirina 9/9, Svrdlik 9/3.
Spanyolország legjobb dobói: P. Gasol 26/3, Rubio 17/6, W. Hernangomez 9.

Horvátország - Románia 74-58 (20-12, 22-17, 15-13, 17-16)

A románok egy 10-0-s sorozattal kezdték a meccset Baciu, Mandache és Moldoveanu kosaraival, időt is kért Aco Petrovic a negyedik perc végén. Nagyjából eddig tartott keleti szomszédunk lendülete - bár a horvátok ezúttal is tompán kosaraztak, Bogdanovic csak a 8. perc közepén tudott egyenlíteni (10-10). Simon, Bogdanovic, Saric és Popovic révén egy 10-0-lal zárta a negyedet Horvátország, vezettek is (20-12). Popovic és Bogdanovic is triplával jelentkezett a második negyed elején, kezdett érvényesülni a papírforma (28-12) - a 13. percben egy 28-2-es rohanáson voltak a horvátok. A félidő hátralévő részében a románok összekapták magukat támadásban, egyszer még 10 pont alá is be tudtak nézni, a félidőben pedig 13 pont volt a hátrányuk (42-29).

A fordulás után Zoric és Palicuic pontbárbaját láthatta a közönség, de a különbség továbbra sem mozdult se erre, se arra - utóbbi kosarával a 26. percben egyszer volt 9 pont a differencia (49-40), de azonnal jött egy 7-0-s horvát válasz, és Saricék 15 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (57-42). A 34. és a 37. percben is meg tudta közelíteni ellenfelét Románia, 10 pont volt mindkétszer a távolság a két együttes között, de a végjátékban Ukic és Saric triplái lezárták a mérkőzés érdemi részét. Most sem sziporkázott Horvátország, de 74-58-ra behúzta ezt a találkozót is, így 2-0-lal áll két játéknap után, míg a románok 0-2-vel.

Horvátország legjobb dobói: Bogdanovic 21/9, Saric 11/6, Zoric 10.
Románia legjobb dobói: Moldoveanu 14/6, Mandache 9/3, Olah 8.