Eb-percek: 10 nap múlva feldobás

Teodosic is kihagyja az Eb-t. A litvánok csökkentették, az olaszok növelték a létszámot. Montenegró legyőzte Belgiumot, a spanyolok Venezuelát, a románok viszont egy harmincast kaptak a Porzingis nélküli lettektől is. A franciáknak nem okoztak gondot az olaszok, a szerbeknek pedig a németek. Nagy csatában győzött Lengyelország az oroszok ellen, a törökök pedig Izraelben.

A mieink csoportjából Spanyolország újabb könnyed győzelmet aratott Venezuela fölött, ezúttal 90-62-re győztek a hispánok Pau Gasol (21 pont, 5 pattanó) és Marc Gasol (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével - igaz, a félidőben még mindössze 6 pont volt az előnyük a John Cox (18 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) és Jose Vargas (10 pont) vezette dél-amerikaiakkal szemben.

Spanyolország - Venezuela 90-62 (28-19, 14-17, 24-14, 24-12)

A románok újabb nagy verésbe szaladtak bele, Lettországban 30 ponttal kaptak ki a hazaiaktól úgy, hogy már a félidőben 25 pont volt a differencia a két fél között. A győztesnél ezúttal Kristaps Porzingis nem játszott, a Davis Bertans (14 pont, 6 pattanó), Dairis Bertans (12 pont), Janis Timma (14 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Andrejs Grazulis (12 pont), Martins Meiers (13 pont, 8 pattanó) ötös vitte a prímet, míg a túloldalon Vlad Moldoveanu (19 pont) és Octavian Calota (17 pont) voltak a legeredményesebbek.

Lettország - Románia 98-68 (26-12, 30-19, 21-17, 21-20)

Montenegró pedig első győzelmét aratta a felkészülés során egy hullámzó meccsen - Belgiumot verték úgy, hogy 9 ponttal vezettek az első 10 perc után, a nagyszünetben viszont a belgák álltak jobban 3 ponttal. A második félidőben aztán egyértelműen a Nik Vucevic (17 pont), Nikola Ivanovic (10 pon) és Filip Barovic (10 pont) vezette montenegróiak akarata érvényesült, így végül 14 pontos sikert arattak. A belgák legeredményesebbje Sam Van Rossom (14 pont) volt.

Montenegró - Belgium 78-64 (22-13, 10-22, 28-20, 18-9)

A lettországi torna harmadik résztvevője a litván csapat volt, ahol Deividas Gailius kikerült a keretből - Franciaországban kapott ételmérgezést, felépülése pedig időt vesz igénybe, amit már nem tud kivárni az együttes.

A Toulouse-i torna másik meccsén a franciák egy egál első negyed után folyamatosan húztak el az olaszoktól, a harmadik felvonást 12 ponttal nyerték, a meccset pedig összességében 25 ponttal. A gallok legjobbjai Joffrey Lauvergne (20 pont, 6 pattanó), Thomas Huertel (11 pont, 6 gólpassz), Evan Fournier (17 pont) és Nando De Colo (10 pont) voltak, míg az olaszoknál Marco Belinelli (15 pont) pontokban, Nicolo Melli (8 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda).

Franciaország - Olaszország 88-63 (27-27, 20-14, 24-12, 17-10)

Az olaszokhoz kapcsolódik, hogy visszahívták a válogatottba Marco Cusint, akinek egyszer már megköszönték a munkát nemrég.

A hamburgi tornán a lengyelek egy szoros és fordulatos meccsen legyőzték az oroszokat is 81-78-ra Anthony Slaughter (16 pont, 5 gólpassz), Aaron Cel (11 pont) és Adam Waczynski (13 pont, 6 pattanó) vezetésével. Az oroszoknál Alexey Shved (20 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) és Timofey Mozgov (18 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak.

Lengyelország - Oroszország 81-78 (12-15, 22-16, 17-23, 30-24)

Rövid összefoglaló:

A szerbek nem tudnak hibázni továbbra sem, a németeket borzasztóan könnyedén győzték le úgy, hogy a második felvonást leszámítva végig sokkal jobban játszottak. Szerbiánál Stefan Bircevic (21 pont, 4 pattanó) és Vladimir Stimac (20 pont, 6 pattanó) voltak a vezérek, de Milan Macvan (12 pont) és Ognjen Kuzmic (10 pont, 5 pattanó) is eljutott 10 pontig, míg a németeknél Dennis Schröder (16 pont, 6-6 gólpassz és eladott labda) mellé nem tudott felnőni senki pontszerzés terén.

Németország - Szerbia 56-87 (17-27, 17-17, 6-19, 16-24)

A szerbeknek elég felemás hétvégéjük volt ettől függetlenül, mivel a szövetség hivatalos közleménye alapján Milos Teodosic nem lesz ott az Eb-n - ezt a döntést közösen hozták meg a Clippers és a válogatott orvosai, maga az érintett és Aleksandar Djordjevic vezetőedző.

Tel-Avivban pedig az izraeliek egy kiváló első félidőt produkáltak, 50 pontot szórtak az első két negyedben, és 8 ponttal vezettek a törökök ellen. A második félidőben aztán a félholdasok védekezése sokkal jobban működött, a harmadik negyed végére egyenlítettek, és végül nagy csatában győztek 84-83-ra. A vendégeknél Furkan Korkmaz (19 pont), Bobby Dixon (15 pont) és Cedi Osman (13 pont) voltak a legeredményesebbek, míg a túloldalon Omri Casspi (18 pont, 10 pattanó) és Richard Howell (16 pont) szórták a legtöbb pontot.

Izrael - Törökország 83-84 (24-25, 26-17, 14-22, 19-20)