Eb-percek: 11 nap múlva feldobás

Montenegró egy harmincast kapott a franciáktól, De Colo jubilált. A szerbek ötödik felkészülési meccsüket is győzelemmel abszolválták. Áll a bál a görögöknél Giannis Antetokounmpo ügye miatt. A törökök szoros meccsen verték a szlovéneket. A lengyelek Németországban győzték le a németeket. A belgák triplaesővel süllyesztették el az olaszokat. Kristaps Porzingis dupla-duplával vezette győzelemre a letteket a litvánokkal szemben.

Egyetlen csoportellenfelünk lépett pályára tegnap rajtunk kívül - Montenegró tükörsima vereséget szenvedett Franciaországtól a Toulouse-i tornán, 100-70 lett a végeredmény a hazaiaknak úgy, hogy az egál első negyedet követően 38-12-re nyerték a második 10 percet a gallok. Nando De Colo 150. alkalommal volt válogatott, ezzel megelőzte Laurent Foiret-t - a győztes legjobbja volt a CSZKA Moszkva dobóhátvédje 24 ponttal, Vincent Poirer 13 egységig jutott, míg a túloldalon Tyrese Rice (14 pont), Nikola Vucevic (12 pont), Bojan Dubljevic (11 pont) és az egykori soproni és kecskeméti Filip Barovic (11 pont) voltak a legjobbak.

Franciaország - Montenegró 100-70 (23-23, 38-12, 24-18, 15-17)

Franciaország: Huertel 12/6, De Colo 24/3, Fournier -, Lauvergne 8, Diaw 4.
Csere: Tillie 6/3, Jackson 10/3, Labeyrie 2, Ouattara 4, Poirier 13, Toupane 7, Westermann 10/6.

Montenegró: Rice 14/12, Mihailovic 2, Radoncic 3/3, Barovic 11, Vucevic 12.
Csere: Djukanovic -, Djurisic 5, Dubljevic 11, Ivanovic 8/6, Pavlicevic -, Sehovic -, Todorovic 4, Vranjes -.

A teljes meccset ezen a linken nézhetitek meg!

Ennek a Toulouse-i tornának a másik meccsén a belgák némi meglepetésre nagyon könnyedén verték meg az olaszokat 80-60-ra, amit leginkább 12/23-as triplamutatójuknak köszönhetnek. Belgium legjobbja Jean Salumu (19 pont, 6 gólpassz) volt, míg a túloldalon Nicolo Melli dupla-duplázott (11 pont, 13 pattanó), de ezúttal ez nagyon kevés volt a sikerhez és a szoros mérkőzéshez is.

Belgium - Olaszország 80-60 (16-15, 22-13, 25-18, 17-14)

Belgium: Lecomte 4, Salumu 19/9, Mwema 2, Hervelle 5/3, Tumba 5.
Csere: Serron 12/6, Gillet 14/12, De Zeeuw 12/6, Vanwijn 7, Bako -.

Olaszország: Hackett 8, Belinelli 10/6, Datome 8/3, Biligha 8, Cervi 4.
Csere: Della Valle 7/3, Aradori -, Filloy -, Melli 11, Abass -, Baldi Rossi -, Burns 4.

Zajlik egy másik komoly torna is, Hamburgban is négy erős csapat indult el egy háromnapos összevetésen, és tegnap a lengyelek 80-75-re legyőzték a hazai pályán játszó németeket - lényegében végig szoros volt a csata, de a meccs vége felé volt a vendégeknek egy 10-4-es futásuk, azzal hozták a meccset. Legjobbjuk Adam Waczynski volt 18 ponttal, míg a németeknél Dennis Schröder (26 pont, 6 gólpassz) emelkedett ki ezúttal is - a vesztesnél az egy nappal korábban megsérülő Robin Benzing nem játszott, neki kisebb térdszalag-sérülése van.

A másik hamburgi meccsen Szerbia újabb győzelmet aratott, az ötödik felkészülési találkozóján az ötödiket - ezúttal 85-75-re az oroszokat múlták felül a 17 pontos Milan Macvan, a 15 pontos Vladimir Lucic és a 14 pontos Bogdan Bogdanovic vezetésével. A túloldalon Alexey Shved 17 pontot szerzett, Vitaly Fridzon 16 egységig jutott, Timofey Mozgov pedig 14-ig.

Szerbia - Oroszország 85-75 (20-16, 16-18, 23-18, 26-23)

Szerbia: Jovic 6, Bogdanovic 14/3, Lucic 15/3, Macvan 17/9, Marjanovic 6.
Csere: Kalinic 4, Milosavljevic 6, Bircevic -, Lazic 1, Stimac 2, Micic 4, Kuzmic 10.

Oroszország: Khvostov 2, Shved 17/6, Kurbanov 4/3, Vorontsevich 3, Mozgov 14.
Csere: Baburin -, Fridzon 16/6, Ivlev -, Antonov -, Zubkov 9/3, D.Kulagin 2, M.Kulagin 8/6.

1:25:00-tól a teljes mérkőzés, a felvétel legelején a Németország-Lengyelország találkozó egy részét láthatjátok:

A Tel-Avivban zajló háromcsapatos tornán az egy nappal korábban Izraeltől is kikapó Szlovénia 86-84-es vereséget szenvedett a törököktől, akiknél Melih Mehmetoglu 20, Cedi Osman 17, Sertac Sanli 13, Kenan Sipahi pedig 12 pontig jutott - Bobby Dixon pályára sem lépett. A túloldal legjobbja Goran Dragic volt (22 pont), de az utolsó dobásnál Furkan Korkmaz nagyon szépen levédekezte, így nem tudott egyenlíteni. Klemen Prepelic 19, Luka Doncic viszont ezúttal csak 4 pontig jutott, de a hírek szerint volt egy kisebb hátsérülése a Real Madrid feltörekvő csillagának.

Szlovénia - Törökország 84-86 (20-24, 18-20, 22-18, 24-24)

Szlovénia: Dragic 22/3, Prepelic 19/9, Doncic 4, Muric 6, Vidmar 8.
Csere: Randolph 12, Rebec -, Nikolic 5/3, Blazic 8, Lapornik -, Dimec -.

Törökország: Sipahi 12/6, Güler 2, Köksal 2, Osman 17/6, Erden 8.
Csere: Veyeloglu 2, Balbay -, Hersek -, Mahmutoglu 20/12, Aldemir 3, Sanli 13/3, Korkmaz 7/3.

A lettországi háromcsapatos torna második napján a házigazda lettek Litvániával néztek farkasszemet, és 87-77-re diadalmaskodtak is a 16 pontos, 10 pattanós dupla-duplát elérő Kristaps Porzingis vezetésével úgy, hogy az első negyed második felétől kezdve lényegében végig vezettek - a másik NBA-s, Davis Bertans 18 pontot szórt, testvére, Dairis Bertans pedig 13 pontig és 6 gólpasszig jutott. A túloldalon Lukas Lekavicius 16, Mindaugas Kuzminskas pedig 14 pontot ért el.

Lettország - Litvánia 87-77 (20-12, 25-20, 20-24, 22-21)

Lettország: Strelnieks 8/3, Dai.Bertans 13/3, Timma 11/6, Smits 8, Porzingis 16/3.
Csere: Blums 4/3, Dav.Bertans 18/9, Skele -, Grazulis -, Peiners 7/3, Meiers 2.

Litvánia: Lekavicius 16, Kuzminskas 14, Kalnietis 11, Motiejunas 8, Valanciunas 8, Maciulis 7, Gecevicius 6, Milaknis 3, Gudaitis 3, Kairys 1, Grigonis -, Ulanovas -.

A meccs összefoglalója:

Kristaps Porzingis teljesítménye külön:

A görögök egy szoros meccsen verték két nap alatt másodjára is a briteket, ezúttal 88-84 lett a végeredmény - szoros első félidő után 8 ponttal nyerték a harmadik negyedet a britek, a hellének viszont 10-zel a negyediket, így győztek a végjátékban pontos büntetőzésüknek köszönhetően. A győztesnél Nikos Pappas volt megint a legjobb 22 egységgel, Georgios Papagiannis 11, Kostas Sloukas 11, Nick Calathes pedig 9 pontot szórt, utóbbi 7-7 gólpasszal és pattanóval is megtoldotta ezt. A hazaiaknál Dan Clark (23 pont, 11 pattanó) és Gabe Olaseni (20 pont, 7 pattanó) messze kiemelkedtek a többiek közül.

Nagy-Britannia - Görögország 84-88 (22-22, 22-24, 21-13, 29-19)

Nagy-Britannia: Lawrence 6/3, Nelson 13/3, Murray 6/6, Clark 23/9, Olaseni 20.
Csere: Johnson 2, Wheatle -, Okereafor 5/3, Achara 9.

Görögország: Calathes 9/3, Pappas 22/6, Papanikolaou 9/3, T.Antetokounmpo 5, Bogris 8.
Csere: Sloukas 11/3, Papagiannis 11, Mantzaris 3/3, Agravanis -, Mitoglou 10.

A görögöknél ettől függetlenül áll a bál. Arról tegnap írtunk már külön is, hogy Giannis Antetokounmpo lemondta a részvételt az Eb-n, de nem sokat késlekedett a görög szövetség válasza sem - ők azzal gyanúsítják a Milwaukee Bucksot, hogy összehangolt és jól megtervezett terv volt ez tőlük, hogy a játékos ne vehessen részt a kontinensviadalon, és mivel voltak ennek már nyomai korábban is, így annyira nem lepődtek meg a dolgon. A görög szövetség szerint az NBA mindenről tudott, már ha nem ők bátorították erre a Bucksot, Antetokounmpót pedig nyomás alá helyezték, hogy döntsön úgy, ahogy nekik jó.

A válogatott vezetőedzője, Kostas Missas azt nyilatkozta a Nagy-Britannia elleni összecsapás után, hogy az a legnagyobb bajuk, hogy úgy készültek, hogy Antetokounmpo ott lesz az Eb-n. Semmi baja nem volt, aztán a Milwaukee előírta, hogy 5 nap pihenő szükséges számára, majd meg akarták vizsgálni ők is. Az ő orvosaik és a Bucks doktorai beszéltek egymással, úgy tűnt, semmi gond nincs, aztán a mai meccsük előtt egy órával közölték Kínából, hogy mégis súlyosabb a probléma. Missas azt is hozzátette, hogy hisz a többi játékosában, a tehetségükben és a szívükben - van még három felkészülési mérkőzésük, úgyhogy 100%-osak lehetnek az Eb-re.