Eb-percek: 17 nap múlva feldobás

Szerbia legyőzte Montenegrót, a csehek pedig másodjára is kikaptak Grúziától. Szlovénia Ukrajna fölött diadalmaskodott, a horvát szövetségi kapitány pedig Luka Doncicot magasztalta. Izlandnak egy kiváló negyedre futotta az oroszok ellen, akik 3-0-s mérleggel nyerték a kazanyi tornát. Izrael másodjára is legyőzte a briteket, az olaszok pedig lemosták a pályáról a törököket. Az olaszoknál kettő, az izraelieknél egy játékos távozott a keretből - veszélyben Nemanja Nedovic Eb-részvétele is.

C-csoport

A magyar csapat tegnap délután nagy csatában kapott ki a németektől, ahogy arról olvashattatok is. A mieink ezzel 0-3-mal zárták a kazanyi tornát a negyedik helyen.

Montenegró tegnap a szerbekkel csapott össze a Trofeja Beograda felkészülési tornán Belgrádban. Az első negyed után 24-19-re még vezettek is, ám a második felvonásban a vendéglátó begyújtotta a rakétákat (27-13), átvette a vezetést, és nem is engedte azt ki a kezéből, 82-71-re nyert Szerbia. A győztes legjobbja a 25 pontos Bogdan Bogdanovic volt, akit a torna MVP-jének választottak - mint ismert, a szerbek egy nappal korábban 32 ponttal verték a görögöket. Bogdanovic mögött Stefan Bircevic (15 pont) volt a legeredményesebb, a túloldalon pedig a Bojan Dubljevic (13 pont, 6 pattanó), Nikola Vucevic (10 pont, 10 pattanó) magasemberduó vitte a prímet Nemanja Djurisic (10 pont, 5 pattanó) mellett. Montenegró ezzel 0-2-vel a harmadik helyen zárta a háromcsapatos viadalt - az első napon a görögöktől 2 ponttal kaptak ki.

Szerbia - Montenegró 82-71 (19-24, 27-13, 18-18, 18-16)

Szerbia: Jovic 4, Bogdanovic 25/9, Guduric 6, Lucic 6, Bircevic 15/6.
Csere: Macvan 4, Milosavljevic 5/3, Stimac 2, Lazic 5, Micic -, Kuzmic 6, Marjanovic 4.

Montenegró: Rice 3/3, Nikolic 5/3, Radoncic 5/3, Djurisic 10/6, Vucevic 10.
Csere: Mihailovic 8/6, Pavlicevic -, Todorovic 2, Dubljevic 13/6.

Hosszabb összefoglaló:

Csehország a Tbilisi City Hall Cup 2017 torna második meccsén újfent megmérkőzött Grúziával - két nappal korábban 87-76-ra győzött a házigazda. A csehek ezúttal jól kezdtek, 19-12-re vezettek az első negyed után, és bár egy 20-10-es harmadik felvonással fordítottak a grúzok, négy és fél perccel a vége előtt megint csoportellenfelünk állt jobban 60-55-re. Itt jött azonban egy 13-2-es futás a hazaiaktól, a csehek pedig már csak a meccs legvégén tudtak betalálni, így 68-64-re megint a grúzok győztek, akiknél Tornike Shengelia (17 pont, 8 pattanó), Michael Dixon Jr. (15 pont, 5-5 pattanó, szerzett és eladott labda) és Giorgi Shermadini (11 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Tomas Satoransky (20 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) kiemelkedett.

Csehország - Grúzia 64-68 (19-12, 18-19, 10-20, 17-17)

Csehország: Satoransky 20/3, Bohacik 4, Hruban 8, Kriz 10, Peterka 7/3.
Csere: Auda 5, Palyza 8/6, Sirina -, Svrdlik -, Pechacek 2, Kyzlink -.

Grúzia: Dixon 15/9, Tsintsadze 7/3, Markoishvili 9/3, Shengelia 17, Pachulia 6.
Csere: Boisa -, Shermadini 11, Sanadze 3, Berishvili -, Londaridze -.

A teljes meccs:

A-csoport

Szlovénia Ukrajnával csapott össze és győzött végül 78-67-re. A szlovének legjobbjai ezúttal Jaka Blazic (14 pont, 5 pattanó), Edo Muric (13 pont) és Klemen Prepelic (10 pont) voltak - Luka Doncic 8 pontig és 8 pattanóig jutott, és érdemes kiemelni, hogy a Real Madrid honosított sztárja, Anthony Randolph is pályára lépett (9 pont). Az ukránok legeredményesebb játékosa ezúttal Rosco Allen volt csapattársa, Artem Pustovyi (12 pont) volt. A szlovének ezzel 1-1-gyel zárták a felkészülési tornát - az ukránok még ma játszanak a horvátokkal.

Szlovénia - Ukrajna 78-67 (23-13, 15-18, 24-27, 16-9)

Szlovénia: Dragic 5/3, Blazic 14/6, Doncic 8, Muric 13/9, Vidmar -.
Csere: Randolph 9, Rebec -, Nikolic 6/6, Prepelic 10/3, Kosi 3, Lapornik -, Dimec 10.

Ukrajna: Mishula 8/6, Lypovyy 5/3, Pustozvonov 8, Bobrov 8, Kravcov 5.
Csere: Korniyenko 3, Lukashov 9/3, Otverchenko -, Zaystev 8/3, Pustovyi 13.

A szlovének ifjú csillagáról, a mindössze 18 esztendős Luka Doncicról még a horvátok szövetségi kapitánya, Aco Petrovic áradozott az egymás elleni mérkőzés után. Horvátország szövetségi kapitánya szerint elképesztő látni, hogy mit tud Doncic a pályán, és szerinte Európában régóta nem volt ennyire összetett játékos, ha a mentális és atletikus képességeket is nézzük. Petrovic szerint Doncic egy klasszissal mindenki felett áll a posztján az elmúlt 10-15 év európai játékosait nézve.

Doncic azt mondta, hogy nem lehetett ez a legjobb meccse, hiába szerzett 27 pontot, mert kikaptak, ilyenkor pedig nem számít, hogy ki mennyit dob. Kiemelte, hogy Bojan Bogdanovicot sem sikerült megállítania, hiszen 23 pontot szerzett a horvátok egyik legjobbja - Doncic elmondása szerint nagyon nehéz őt megállítani, mert annyira jól dob. A fiatal játékos úgy érzi, helyt álltak egy ilyen csapat ellen is, mint a horvátok, azt meg tudják, hogy Bogdanovic és Dario Saric mennyire jó játékosok.

Izland az oroszokkal csapott össze a kazanyi torna harmadik napján, és bár a félidőben 17 pontos hátrányban voltak az északiak, a harmadik negyedre nagyon összekapták magukat, 23-12-re nyerték ezt a felvonást, így 6 pontra visszakapaszkodtak. A házigazda azért tudott lépni erre, és végül Mikhail Kulaghin (20 pont, 4 gólpassz) és Timofey Mozgov (15 pont, 7 pattanó) vezetésével 82-69-re megnyerte harmadik meccsét is - az izlandiaknál Martin Hermannsson (22 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) volt messze a legeredményesebb. Izland így 1 győzelemmel és 2 vereséggel a harmadik helyen végzett a tornán - a mieinket győzték le, a németektől és a házigazdától kikaptak.

Oroszország - Izland 82-69 (24-15, 24-16, 12-23, 22-15)

Oroszország: M.Kulaghin 20/12, D.Kulaghin 4, Kurbanov 2, Vorontsevich 5/3, Mozgov 15.
Csere: Baburin 3/3, Fridzon 11/3, Ivlev 8, Antonov 8/6, Trushkin -, Kolyushkin 3/3, Ilnitckiy 3/3.

Izland: Vilhjalmsson 11/9, Hermannsson 22/9, Ermolinskij 2, Palsson 12/6, Baeringsson 7/3.
Csere: Steinarsson 3, Acox 4, Fridriksson 3/3, S.Bjornsson -, Gunnarsson -, Olafsson -, Hlinason 5, B.Bjornsson -.

B-csoport

Németország mieink ellen vívott meccséről fentebb, illetve tegnap olvashattatok - a németek így 2-1-gyel a második helyen zárták a kazanyi tornát, hiszen a magyar csapat mellett Izlandot is legyőzték, de az oroszoktól kikaptak.

Ukrajna a szlovénekkel játszott, erről is olvashattok fentebb - ők még ma Horvátországgal is megmérkőznek a horvát felkészüli torna keretein belül.

Grúzia csehek elleni meccséről is itt olvashattatok már fentebb - a grúzok ezzel a két, Csehország felett aratott sikerrel meg is nyerték a Tbilisiben rendezett torna trófeáját.

Izrael két napon belül másodjára is játszott Nagy-Britanniával - egy nappal korábban zártkapus meccsen győztek a hazaiak 90-62-re, most azonban jobban megizzadtak, de 78-69-re ezúttal is ők diadalmaskodtak. A győztesnél Gal Mekel (16 pont) és Tomer Zalmason (14 pont, 9 pattanó) voltak a legeredményesebbek, míg a britek legjobbja Andrew Lawrence (15 pont) volt.

Izrael - Nagy-Britannia 78-69 (16-24, 25-18, 25-15, 12-12)

Izrael: Mekel 16/3, Timor 4, Casspi 7, Eliyahu 8, Howell 6.
Csere: Simhon -, Dawson 9/3, Pnini -, Halperin 9/6, Blayzer 4/3, Zalmanson 10, Ohayon 5/3.

Nagy-Britannia: Lawrence 15/3, Murray 7/3, Nelson 4, Clark 12/6, Olaseni 10.
Csere: Johnson 6, Wheatle 2, Okereafor 11/3, Achara 2, Bigby-Williams -.

Az izraeliekhez kapcsolódik az a hír is, hogy Alex Chubrevich egy ujjsérülés miatt nem lehet ott az Eb-n, így keretük 13 fősre csökkent - még egy embernek kell megköszönniük a munkát a kontinensviadal előtt.

Olaszország is pályára lépett tegnap a Cagliariban rendezett torna zárónapján, a törökkel kellett szembenézniük. A hazaiak gyakorlatilag az első félidőben lerendezték a találkozót, miután 45-24-re, 21 ponttal vezettek a nagyszünetben - a végén kereken 20 egységgel győztek (73-53). Az olaszok legjobbjai Luigi Datome (17 pont) és Nicolo Melli (7 pont, 9-9 pattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) voltak, míg a túloldalon csak a Furkan Korkmaz (14 pont), Sertac Sanli (10 pont), Sinan Güler (9 pont, 7 gólpassz) trió volt hasznos.

Olaszország - Törökország 73-53 (24-13, 21-11, 14-18, 14-11)

Olaszország: Hackett 6/6, Belinelli 14/3, Datome 17/6, Melli 7, Cervi 4.
Csere: Aradori 4, Filloy 3/3, Biligha 3, Vitali 2, Pascolo 6, Abass 2, Baldi Rossi 3, Burns 2.

Törökország: Dixon 6/6, Gecim 3/3, Osman -, Hersek -, Erden 4.
Csere: Balbay -, Güler 9/9, Mahmutoglu -, Aldemir -, Sanli 10, Korkmaz 14/6, Siphai 4, Köksal 3/3, Turen -.

Ugyancsak az olaszokhoz tartozik, hogy Diego Flaccadoritól és Simone Fontecchiótól elbúcsúztak a törökök elleni mérkőzés előtt pár órával, így 15-en vannak a keretben.

D-csoport

Szerbia a montenegróiak fölött aratott sikerrel megnyerte a belgrádi tornát, de a spanyol Diario Sur információi szerint Nemanja Nedovic valószínűleg kihagyja az Eb-t. Az irányítónak vállsérülése van, és ma vizsgálják újra állapotát - elég súlyos dologról volt egyébként szó, Nedovic saját elmondása szerint már a műtétre készült, de végül nem kellett kés alá feküdnie. Két hete rögzítették a karját és a vállát, most megnézik, mennyit gyógyult, és így hoznak döntést arról, részt vehet-e Nedovic a kontinensviadalon.

Törökország nagy zakójáról az előbb olvashattatok.

Oroszország Izland elleni sikeréről is volt szó - az oroszok így Alexey Shved nélkül is megnyerték a kazanyi tornát, mindhárom ellenfelüket legyőzték, ráadásul egészen könnyedén.

Nagy-Britannia pedig másodjára is kikapott az izraeliektől idegenben, erről is volt már szó fentebb.