Eurobasket 2011 - B-csoport - 2. nap

A mai napon újabb érdekes meccseket rendeztek a halálcsoportban, lassan kezdenek kirajzolódni az erőviszonyok - ami azért érdekes, mert a hatos második felében ez cseppet sem úgy fest, mint ahogy azt sejteni lehetett az előzetes történések, papírforma alapján.

Németország - Olaszország 76 - 62

A nap egyik, ha nem a legjobban várt mérkőzése volt a győzelemmel kezdő németek és a buktával startoló olaszok viadala, melynek nem volt kicsi a tétje éppen ebből kifolyólag. Simone Piangiani legényei elő is vették legjobb énjüket, csak annyi volt a gond, hogy ezt nem folyamatosan tették, hanem csak periódusonként tudták megtenni. Ezzel szemben a végig egyenletes szinten támadó és védekező germán alakulat egy pillanatra sem kapkodott, ennek végül meg is lett az eredménye. Az előzetesen hangsúlyozott problémák bizony alaposan ki is jöttek a gyakorlatban, a lepattanóknál 10-et vertek Kamanék Bargnaniékra, de a keménységben is látszott a különbség. Az első negyedben még úgy, ahogy az olaszok irányították a derbit, de a második játékrész a németekről szólt. 20 - 12-re hozták azt a szakaszt, pontosan kijött, hogy náluk több a használható kiegészítő, illetve csereember. A második félidőben Mancinelli bravúros megoldásokkal adott plusz lendületet az övéinek, de Bargnanit sikerült egyrészt szépen megfogni, másrészt a tiszta helyzeteivel sem nagyon talált be a Raptors nagyembere. Az egész olasz csapatra jellemző volt, hogy nem megy a dobás, ami valahol a németek védekezését is dicséri, megint az volt látható Gallinariéknál, hogy nem tudnak üres helyzeteket kidolgozni. Ez pedig csak erőlködést szült, így lehetett az egész válogatottjuknak 32,4-es mezőnyszázaléka. A koncentráció terén is kijött a két fél közti különbség, nagyjából egál végjátéknál ültek Nowitzki és Kaman dobásai, de Herber is vállalt egy nagyon jókor elsüllyesztett triplát. Az utolsó percekben már csak kapkodott az itáliai alakulat, minden bizonnyal nagyon súlyos árat fizetnek ezért a vereségért, gyakorlatilag reménytelen helyzetbe kerültek, miután nekik kettőből két vereségük van, három csapatnak pedig két-két győzelme. A németek viszont ma is alátámasztották, hogy szinte bármeddig eljuthatnak ezen az Eb-n, annyira stabil kosárlabdát játszanak.

Németország legjobbjai: Nowitzki (21 pont, 12 lepattanó), Kaman (17 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda), Benzing (14 pont, 2 gólpassz), Schaffartzik (11 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)

Olaszország legjobbjai: Gallinari (17 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk), Belinelli (15 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz - kipontozódott), Mancinelli (11 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda), Bargnani (8 pont, 5 lepattanó, 2 blokk)

Franciaország - Izrael 85 - 68

Az izraeliek második meccsükön is alulteljesítettek, valami nem stimmel náluk. A keret ugyan nem világklasszisokból áll és van fontos hiányzójuk is (Casspi), de ezzel a társasággal, melyben hemzsegnek az Euroliga-szinten is jó kiegészítőembernek számító játékosok, jóval magasabb szintű kosárlabdát kellene tudniuk bemutatni. Noha nem túl mély a rotációjuk, ez sem mentség arra, mennyire kilátástalanul, ötlettelenül támadnak, védekezésben pedig nagyon lyukasak, főleg a palánk alatt. Úgy fest, rövid volt számukra a felkészülés. Persze nem feltétlenül elvárás tőlük, hogy ebből a csoportból továbbjussanak, de a tegnapi németek ellen csúnyán elvesztett kulcsfontosságú derbi után azt gondoltuk volna, sokkal jobban összeszedik magukat. A franciáknak is volt min javítani, ezt úgy, ahogy meg is tették és egy határozott első negyeddel startoltak. A 10 pontos fórt viszont a második 10 perc első szakaszában gyorsan ledolgozta Izrael, de a megint hírnevéhez méltóan teljesítő Parker és társai új lendületet tudtak venni bármikor, ha kellett. A félidőben teljesen nyíltnak tűnt a csata, de a fordulás után megint elmentek a gallok, annyira, hogy gyakorlatilag eldőlt a derbi. Igazán közel már nem tudtak jönni Halperinék. A franciákon látszik, hogy a sok NBA játékosnak nagyon szépen megtalálták a helyét és igazi csapatként játszanak az utóbbi időben sokat egyénieskedő és emiatt görcsölő gallok. Az egyértelmű vezér irányító így valamennyit tudott pihenni is, bár 32 perce továbbra is irtózatosan sok egy ilyen sorozatterhelésnél, melynek ráadásul most jön még a java. A sokat kihagyó Noah is egyre inkább játékba lendül, de rajta még látszik, hogy van hova javulni a csúcsforma eléréséig. Izraelnek ezzel már nem maradt túl sok esélye a legjobb háromba kerüléshez, maximum a körbeverésekben reménykedhetnek, de ahhoz, hogy hozzárakják a saját részüket és elkapják Olaszországot vagy Szerbiát, rengeteget kellene javulniuk, jelen pillanatban az sem tűnik biztosnak, hogy a feltüzelt letteket két vállra tudnák fektetni...

Franciaország legjobbjai: Parker (21 pont, 8 gólpassz), Batum (15 pont, 6 szerzett labda), Gelabale (13 pont), Noah (9 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)

Izrael legjobbjai: Halperin (15 pont), Eliyahu (15 pont), Blu (14 pont, 2 szerzett labda)


Szerbia – Lettország 92 – 77

Az eredmény nagyon csalóka lehet azok számára, akik nem látták ezt a mérkőzést, ugyanis a szinte hazai aréna-atmoszférában játszó letteknek az utolsó negyedben még reális esélyük maradt a győzelemre. No de visszaugorva a kezdetekhez, máris egy váratlan dolog történt. Na nem arra gondolunk, hogy a szerbek képesek voltak egy 23 – 7-es első negyednek köszönhetően hatalmas előnyre gyorsan szert tenni, hanem arra, hogy a lettek ezt a hátrányt percek alatt ledolgozták és egy óriási futással kis is egyenlítettek! Ám Ivkovic legényei nem éppen az izgulós fajtából valóak, precíz összjátékaikkal mindig türelmesen megvárták, mire az üres emberhez eljut a labda és rendre akkor tudtak meglógni, amikor feljött a nyakukra a balti alakulat. Félidőre ötpontos szerb előnnyel mehettek a felek, majd a fordulás után felváltva jöttek a kosarak – déli szomszédaink sem tudtak ellógni, az ellenfelük sem dolgozta le a hátrányát teljesen. Majd amikor a játékrész közepére újra kétszámjegyű lett a különbség (15 pont), akkor jött az addig csendes Blums és 10 perc alatt szinte egyedül felezte le a differenciát, ám miután hat egységnyire feljöttek a lettek, megint beindult a szerb gépezet, onnantól pedig a 19 pontos Krstic vezette legutóbbi Eb-második alakulat nagyon simán lehozta a végjátékot. Ivan Paunic, a tegnap pályára sem küldött bedobó brillírozott késői beállítását követően és kulcsszerepet játszott a győzelem megszerzésében. Érdekes volt megfigyelni, hogy a távolról rengeteget tüzelő és tűrhetően célzó (25-ből 9) Bagatskis legénység nagyemberei bentről rendre bizonytalanok a ziccereknél. Könnyen lehet, hogy amennyiben nem szerencsétlenkednek ennyit az ajtó-ablak helyzeteknél odabent tegnap, illetve ma, akkor már egy, akár két bravúrt is elkönyvelhetett volna a lett válogatott. Mivel nincsen ebben a sportágban sem „ha”, így már csak annyi lehetősége van a szimpatikus kiscsapat játékosainak, hogy megmutatják a csoport papíron kevésbé erős gárdái ellen, hogy képesek a győzelemre. A szerbek megint csak annyit adtak ki magukból, amennyi ehhez a sikerhez kellett. Láthatóan bíznak saját magukban és nem pánikolnak, ha szorul a hurok, nehéz helyzetekben is csak a csapatjátékot erőltetik, ez pedig be is jött nekik eddig mindkétszer.

Szerbia legjobbjai: Krstic (23 pont, 10-ből 7 mezőny, 3 lepattanó, 2 gólpassz), Savanovic (19 pont, 5 lepattanó, 2 blokk), Paunic (10 pont), Teodosic (9 pont, 9 gólpassz)

Lettország legjobbjai: Freimanis (19 pont, 8 lepattanó), Kuksiks (16 pont, 7-ből 4 tripla, 5 lepattanó), Blums (15 pont, 3 gólpassz, 3 eladott labda), Strelnieks (12 pont, 3 gólpassz), Bertans (10 pont, 3 gólpassz)

A B-csoport állása:

1. Németország 2 gy - 0 v

2. Franciaország 2 gy - 0 v

3. Szerbia 2 gy - 0 v

4. Lettország 0 gy - 2 v

5. Olaszország 0 gy - 2 v

6. Izrael 0 gy - 2 v

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus