Hangáék 'majdnem bravúrja'

Hanga Ádám csapata, az Assignia Manresa a mai napon volt hivatalos a Katalán Kupa elődöntőjére, ahol a patinás Joventut Badalona volt a kiscsapat ellenfele. A derbit nagyon jól kezdte a honfitársunkat csereként bevető Manresa, majd Montanezék még jobb produkcióval folytatták a második negyedben, a nagyszünetre 14 pontos, már-már álomszerű előnnyel vonulhattak, éppen egy Hanga kosár alakította ki a félidei állást. A fordulást követően azzal a lendülettel át is vette a kezdeményezést a Pooh Jeter irányította Badalona, a Hangával idén együtt az EuroCampen remeklő David Jelinek volt a másik vezér vendégoldalon, no meg a 13-at szóró Trias, aki azért megélt már pár nagyobb csatát is.

A negyedik 10 percre sikerült rendeznie a sorait a Manresának, de ez is csak arra volt elég, hogy a hosszabbítást ki tuják harcolni. Az extra percekben folytatódott a színvonalas küzdelem, de a Badalona azért kontrollálni tudta az események alakulását, végül egy kihagyott Justin Doellman tripla után három ponttal győztek Jelinekék és így ők játszhatnak holnap este a döntőben a Barcelonával. Hanga Ádám újfent hasznos és eredményes tagja volt a Manresának, 16 perc alatt 7 pontig és 3 lepattanóig jutott, az első félidőben egy parádés alley-oop is fűződött a nevéhez, a negatív oldalon meg kell jegyezünk, hogy 4 labdát is eladott. A magyar hátvéd legeredményesebb csapattársa a 20-at szóró Micah Downs volt, de a 15-ig jutó Asselin és a 14-et dobó kapitány, Montanez is kitett magáért. A legnagyobb különbség a triplák értékesítésénél mutatkozott, hiszen a Manresa 17 próbálkozásból összesen 3 alkalommal tudta pontra váltani kinti kísérleteit, ugyanakkor a Badalona 14 hármast süllyesztett el.

Assignia Manresa - Joventut Badalona 87 - 90 (19-16, 24-13, 13-23, 21-25, 10-13) - hosszabbítás után

Assignia Manresa: Rodriguez, Montanez (14), Downs (20), Doellman (13), Asselin (15). Cserék: Achara (14), Hanga (7 ), Hernandez (2), Oriola (2), Palsson.

FIATC Joventut: Jeter (12), Jelinek (16), Obasohan (13), Llovet (2), Williams (4). Cserék: Van Lacke (11) , Trias (13), Barrera (5), Oliver (8), Todorovic (6).

Kipontozódott: Asselin (min.40).

Fotó: basquetmanresa.com