Kiizzadt szerb győzelem a belgák ellen

A papírformának megfelelő eredménnyel, ám egyáltalán nem olyan módon zárult a Belgium-Szerbia párharc a szlovéniai Európa-bajnokság középdöntős-csoportkörének első játéknapján. A belgák három negyeden át remekül tartották magukat, ám a hajrára elfáradtak, így déli szomszédaink érvényesítették erőfölényüket, és behúzták ezt az előzetesen kötelezőnek titulált győzelmet.

E-csoport (középszakasz)

Belgium (0-3) – Szerbia (3-0) 69 - 76 (18-19, 18-21, 15-14, 18-22)

Ahogy az várható volt, a középszakasz kezdetére, és a szerbek legnagyobb örömére visszatért a pályára Nenad Krisztics. A klasszis center csapata eddigi legeredményesebbje az Eb-n, ám a lényegi kérdések eldőlése után pihentette őt Dusan Ivkovics szövetségi kapitány.

A szerb mester nem sajnálta rögtön az elején, 4-0-s hátránynál kikérni első idejét, ám a folytatásban ez a különbség mégis gyorsan a duplájára nőtt, nagyon nem találták a belga zóna ellenszerét déli szomszédjaink. Belgium nagyon összeszedetten, koncentráltan kosárlabdázott ekkor, Mukubu vezetésével alighanem a tőlük elvárható maximumot hozták a meccs elején. Előnyük azonban néhány pontos szerb dobásnak és Sztefan Markovicsnak köszönhetően rövidesen semmivé lett, a negyed végén már egy pontos hátrányban voltak (18-19). A folytatásban aztán a szerbek akarata érvényesült inkább, ám a belgák egy-egy extra triplával rendre lőtávolban tartották magukat, sőt a vezetést is visszavették egy pillanatra. A negyed zárása aztán kissé nyögvenyelősre sikerült mindkét fél részéről, végül 40-36-os szerb előnyt mutatott félidőben az eredményjelző.

A nagyszünet után sem változott sokat a meccs képe, nem volt igazán élvezetes a találkozó, egymás játékának elrontására törekedtek a felek. A belgák megtették, ami tőlük telik, a szerbek pedig mintha arra a pár perces szériára vártak volna, ami eldönti javukra a találkozót. Mindez azonban egyelőre nem következett be, Hervellék triplái pedig ismét elkezdtek behullani, így 48 pontnál újfent egyenlő volt az állás. A záró játékrészben aztán a belgák fáradni látszottak, így a meccs legnagyobb különbsége alakult ki a végjáték előtt (52-61). A nyugat-európai legénység azonban nem adta fel, fogcsikorgatva visszajöttek a meccsbe (63-65). A szerb fejek azonban újfent higgadtak tudtak maradni, így behúzták az esetleges csoportelsőségük szempontjából oly fontos győzelmet, mely egyben minden bizonnyal már most a továbbjutást jelenti az Ivkovics-tanítványoknak.

Belgium legjobb dobói: Mukubu,16/6, Van Rossom 12/6, Beghin 12/3.

Szerbia legjobb dobói: Nen. Krisztics 17, Markovics 15/9, Bog. Bogdanovics 12/3.