Lóránt Péterék újabb veresége

Elérkezett a harmadik forduló is a spanyol bajnokságban, ahol a nyitómeccsen egyből Lóránt Péterék csapata, a Lagun Aro látta vendégül az egyik legnagyobb nevű klubot, az Unicaja Malagát. A hazaiak 0-2-vel álltak a mérkőzés előtt, míg a vendégek pont ellenkezőleg, hibátlanul abszolválták az akadályokat, a meccs azonban nem így kezdődött. 0-6 után a Lagun Aro gyorsan magához ragadta a kezdeményezést és a negyed végére öt pontos előnnyel mehettek (27-22). Ekkor egyértelműen Andy Panko vezette a gárdát, aki a végén is a legeredményesebb hazai lett 27 ponttal. A második negyedben kezdett feljönni az Unicaja és végül egy pontos hátránnyal vonulhattak szünetre (46-45). A fordulás után is teljesen kiegyenlített volt a találkozó, megint a hazaiaké volt a negyed, de csak egy ponttal, így az utolsó játékrészre úgy érkeztek a csapatok, hogy gyakorlatilag semmi nem dőlt el az addigi harminc perc alatt (70-68). Ezt a rutinosabb és nagyobb nevekből álló Malaga jobban bírta. Hiába vezetett 90-89-re még a Lagun, Freeland kijavított egy hibát és visszarakta a lepattanót. A végén három pontos hátrányban két kísérlet is kimaradt az egyenlítésre, így hiába vezetett a meccs nagy részében, végül kikapott a Lagun Aro (92-95).

A vendégeknél Tremmel Darden és főleg Joel Freeland elképesztően hatékonyan dobott, ketten együtt 36 pontot szereztek és mindössze 3 kétpontos kísérletet hibáztak. A hazaiaknál Panko mellett Sergi Vidal és Raulzinho Neto volt a vezér. Lóránt Péter nyolc és fél percet kapott, ami alatt egy három pontost vállalt el, sikeresen, egy pattanót kapott le, valamint kiharcolt egy faultot is, így végül 5 VAL ponttal zárt.

Lagun Aro - Unicaja Malaga 92-95 (27-22, 19-23, 24-23, 22-17)

Lagun Aro GBC: Neto 9/3, Baron 11/6, Vidal 16/3, Panko 27/9, Betts 2

Cserék: Lóránt 3/3, Papamakarios 8/6, Salgado 12/6, Doblas 4, Lasa

Unicaja Malaga: Rowland 5/3, Fitch 12/3, Darden 14, Freeland 22, Zoric 7

Cserék: Rodriguez 8/3, Valters 13/6, Peric, Garbajosa 3/3, Sinanovic 9, Blanco 2