Lóránték nem bírtak az Obradoiroval

Lóránt Péter és a Lagun Aro a bajnoki rajton az Obradoiro csapatát fogadta, melyet egyébként pár héttel ezelőtt egy edzőmérkőzés keretein belül már két vállra fektetett. Az ACB debütálására készülő magyar nagyember csereként jutott szóhoz a hazaiaknál, de az első félidőben még csak néhány percet kapott Alonso mestertől. A viszonylag kiegyenlített első két játékrész után a harmadik negyedet borzasztóan kezdte a san sebastiani alakulat, a 18 pontig jutó Ebi Ere vezette vendégek ki is használták a bizonytalankodó hazaiak hibáit és hamar készámjegyű fórba kerültek. A záró etap elején több felállással is kísérletezett Sito Alonso, de a lepattanózásban gyengélkedő Lagun Aro (35 - 27-re nyerték a palánk alatti csatát az Obradoiro játékosai) egyszerűen nem tudott elmozdulni a holtpontról. Az addig padon jegelt Lóránt beállításakor viszont emelni tudott a csapásszámon a vendéglátó és pontról pontra le jöttek közelebb Sergi Vidalék. Ám a nagy feltámadás már túl későn jött. Az utolsó negyedbeli roham során 2 pontot és 3 lepattanót jegyző Lóránt és társai megteremtették maguknak az esélyt arra, hogy végül teljesen utolérjék az ellent, ám néhány kihagyott büntető, váratlan hiba és elrontott tiszta dobás után meg kell elégedniük egy tisztes vereséggel (68 - 71). A számukra közvetlen riválisnak tekinthető, a nyáron igen jelentős igazolásokat végrehajtó Obradoiro tehát már a rajtnál lépéselőnybe került Lórántékkal szemben, ám azért korai lenne még messzemenő következtetéseket levonni az első alapszakaszmeccsből. Az egy 1-ből 1 kísérletét értékesítő honfitársunk összesen 2 pontig és 3 lepattanóig jutott 13 játékperc alatt, csütörtökön a Valladolid otthonába látogat a Lagun Aro.

Lagun Aro - Bluesenses Monbus Obradoiro 68 - 71

A Lagun Aro legjobbjai: Panko (18 pont, 5 lepattanó), Vidal (15 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda), Salgado (11 pont, 4 lepattanó)

Az Obradoiro legjobbjai: Ere (18 pont, 8 lepattanó), Junyent (12 pont, 5 lepattanó), Lasme (10 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk), Corbacho (10 pont)