Parádés meccsen jutottak elődöntőbe a szlovének

Hiába jött vissza kétszer is a meccsbe 10 pont fölötti hátrányból Lettország, az összesen 53 pontig jutó Dragic-Doncic páros vezette Szlovénia 103-97-re legyőzte Porzingiséket, így a szlovének lesznek a spanyolok ellenfelei az elődöntőben.

Európa-bajnokság, negyeddöntő
Szlovénia - Lettország 103-97 (34-23, 17-32, 25-11, 27-31)

A lettek egészen jól kezdtek, szinte végig vezettek az első öt percben, hiába tartotta a szlovéneket a Dragic-Vidmar-Randolph trió (10-13). Az első fordulat ezt követően érkezett, az előbb említett szlovén hárrmas mellé ugyanis felnőtt Doncic is, Dragic zsinórban dobott öt pontjával pedig 15 egységre nőtt nyugati szomszédunk előnye a 9. perc legelejére, alig három perc alatt futottak egy 20-2-es szakaszt (30-15). Némileg csökkentette hátrányát Lettország Porzingis és David Bertans vezetésével (34-23), a második felvonásban pedig Porzingis állt csapata élére, a 15. percre már négy pontra csökkentette hátrányát az északi alakulat (40-36). Porzingis összeszedte harmadik személyi hibáját is viszont, így Doncic kosaraival megint elléptek hét pontra a szlovének a 18. percben (48-41), a félidő utolsó két perce viszont egyértelműen a letteké volt, akik az ekkor két újabb triplát szóró Davis Bertans vezetésével fordítottak - Blums hármasával négypontos előnyük volt a nagyszünetre (51-55).

A fordulás után Randolph és Dragic vezetésével 16-2-vel nyitottak a szlovének, a 25. perc közepén már megint ők álltak 10 ponttal jobban, újfent óriásit fordult a mérkőzés (67-57), ráadásul Porzingis másfél perccel később négy személyi hibánál állt már. A felvonás második felére visszaesett a szlovén támadójáték, de a letteket lényegében Smits tartotta egyedül versenyben ebben a periódusban, még annak is örülhettek, hogy csak 10 pont volt a hátrányuk 10 perccel a vége előtt (76-66). A záró játékrészben Randolph és Davis Bertans váltottak triplákat, majd egy kisebb kosárcsend és egy szlovén technikai után Porzingis három büntetőjével és Davis Bertans ötödik hármasával lett szorosabb az állás a 33. percre (79-75). A 34. perc végére Dairis Bertans duplájával két pontra is feljöttek a lettek (81-79), de jött Doncic, aki pillanatok alatt berámolt 8 pontot többek között két triplával, így látótávolságon kívülre, 5-8 pontos hátrányba taszította az ellenfelet (91-83). Davis Bertans és Porzingis próbálták meg ellensúlyozni a túloldalon, utóbbi hármasa után csak egy pont volt a különbség két perccel a vége előtt (93-92), de a szlovének jó büntetői mellett Dragic betalált közelről, így 30.7 másodperccel a vége előtt 5 pontos hátrányban voltak a lettek (97-92). A végén Doncic négy büntetőjével a 100 dobott pont is meglett Szlovéniának, és egy kis kakaskodás után véget is ért a meccs - 103-97-re győztek a szlovének, így ők lesznek Spanyolország ellenfelei az elődöntőben.

Szlovénia legjobb dobói: Doncic 27/12, Dragic 26/6, Prepelic 17/3, Randolph 16/9.
Lettország legjobb dobói: Porzingis 34/3, Dav. Bertans 23/18, Dai. Bertans 12/6.