Pongó Marcell sokoldalú játéka is kevés volt

10 pontot, 4 pattanót és 5 gólpasszt jegyzett a fiatal magyar irányító, Fazekas Máté is betalált, de az Orange Academy így is kikapott.

A Bundesliga másodosztályában, a Pro A-ban a hatodik fordulóból rendeztek ma mérkőzéseket. Az Orange Academy a tavaly még a BBL-ben, az első osztályban játszó Phoenix Hagen ellen az első félidőben gyakorlatilag végig vezetett, aztán a fordulás után a kocka is fordult. A 37. perc elején még visszajött két pontra a weissenhori alakulat (58-60), de a végén simán győztek a vendégek (60-75).

A hazaiaknál Pongó Marcell sokoldalú volt, 10 pontja (4/8 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető) mellett volt 4 pattanója és 5 gólpassza is, ami 3 eladott labdájával együtt is 11 VAL-t ért kevesebb mint 29 perc alatt. Az ulmi akadémia másik magyar játékosa, Fazekas Máté majdnem 5 percnyi játéklehetőséget kapott ezúttal, és 2 pontja (1/1 dupla) mellett volt 1 pattanója, amivel 3 VAL-lal végzett.