Spanyolország a bronzérmes

A spanyolok sokkal jobban játszottak az első félidőben, és bár az oroszok visszajöttek a meccsbe a végjátékra, 93-85-re győzött Spanyolország a bronzcsatában.

Európa-bajnokság, bronzmeccs
Spanyolország - Oroszország 93-85 (21-13, 24-15, 21-27, 27-30)

Az első negyed elején a két Gasol és San Emeterio révén pillanatok alatt 6-8 pontos előnybe kerültek a spanyolok, és ezt végig is vitték az egész felvonás során - Sergio Rodriguez nőtt fel az előbb említettek mellé még, a túloldalon viszont leginkább csak Shved tartotta a lelket a többiekben az első negyedben (21-13). A második felvonás legelején feljöttek az oroszok négy pontra (21-17), de jött egy 11-0-s spanyol futás, amivel nagyon kinyílt az olló a 15. perc kezdetére (32-17). Juancho Hernangomez és az egész meccsen kiválóan játszó Pau Gasol tartották 10 pont fölött a távolságot, sőt, Rodriguez kosarával 17 ponttal álltak jobban a hispánok a nagyszünetben (45-28).

A fordulás után Voroncevics vezetésével megindultak felfelé az oroszok, de eleinte Marc Gasol révén tartotta előnyét Spanyolország, kosárra kosár volt a válasz mindkét oldalon. A felvonás végén Hvosztov két triplát is beemelt, nagyban ennek köszönhetően jött fel csapata 11 pontra a záró játékrész előtt (66-55). Az utolsó negyedben Fridzon és Dmitrij Kulagin kosaraival egészen rámászott Oroszország a spanyolokra, kettő pont is volt a különbség a 38. perc elején (78-76), ekkor jött azonban az első percek hármasa, a két Gasol és San Emeterio, és az ő pontjaikkal zsebelte be a bronzérmet csapatuk, amely végül 93-85-re győzött.

Spanyolország legjobb dobói: P. Gasol 26, M. Gasol 25, Rodriguez 16/3.
Oroszország legjobb dobói: Shved 18/15, Mozgov 14, Voroncevics 10, D.Kulagin 10/6.