Vojvoda Dávid a forduló 4. legjobb pontszerzője

A magyar válogatott tegnap esti, Macedóniában aratott győzelméből 27 ponttal vette ki a részét Vojvoda Dávid, ezzel a forduló negyedik legjobb pontszerzője lett - összhatékonyságban is a Top10-ben végzett.

Mint arról volt szó, a magyar válogatott tegnap este 76-66-ra győzött Macedóniában, ezzel 3-0-s mérleggel továbbra is hibátlan Sztojan Ivkovics együttese, vezetjük is a G-csoportot. Nem kis mértékben vette ki ebből a győzelemből a részét az összesen 27 pontig jutó Vojvoda Dávid, aki ebből a 27 pontból 14-et a negyedik negyedben szerzett, ráadásul amikor 10 pontos előnyünk után visszajöttek a macedónok 3 pontra (64-67), akkor az ő kosaraival lépett meg megint és véglegesen a csapat.

Ez a 27 pont az Eb-selejtezők harmadik fordulójának negyedik legjobb teljesítménye - csak a luxemburgi Alex Laurent (30 pont), illetve a bolgár Aleksandar Georgiev és a szlovén Zoran Dragic (28-28 pont) szereztek ennél többet, de Luxemburg a britektől is kikapott 23 ponttal (igaz, félidőben még csak 2 volt a különbség), Bulgária pedig Koszovót verte hazai pályán 21-gyel.

Vojvoda összhatékonyságban is Top10-ben végzett a VAL pontok alapján, miután ebből 24-et gyűjtött (27 pont, 6/11 dupla, 4/9 tripla, 3/4 büntető, 6 gólpassz, 3 pattanó, 1 szerzett, illetve 2 eladott labda). Az első négyben a bolgár Aleksandar Vezenkov (32), a belga Maxime De Zeeuw (30), az előbb említett Georgiev (29), illetve a ciprusi Anthony King (29) végeztek. Vojvoda előtt volt még a listán egy harmadik bolgár, Dee Bost (27), a Golden State Warriors grúz centere, Zaza Pachulia (27), a pontoknál említett Zoran Dragic és Laurent (27-27), valamint az orosz Andrej Voroncevics (27). A Szolnoki Olaj KK játékosa így pont a 10. lett holtversenyben az angol Kyle Johnsonnal (24).