A Barca is a Final Fourban, elizgulta a Pana

Ma este lezárult az idei talán legizgalmasabbnak mondható párharc az Euroliga negyeddöntőjében, mely a legutóbb Athénban is diadalmaskodó Barcelona relatíve simának nyilvánítható sikerével végződött a katalán világvárosban. A hellének jó védekezés mellett a támadásaik nagy részét a legutóbbi találkozóhoz hasonlóan most is elizgulták, ráadásul a vezér, Dimitrisz Diamantidisz korán beütötte a faultokat, így nem volt képes a saját játékát játszani és elég időt a parketten tölteni. Nézzük, mit érdemes még tudnunk erről a derbiről!

Negyeddöntő, 5. mérkőzés: Barcelona (spanyol, 3 - 2) - Panathinaikosz (görög, 2 - 3) 64 - 53

A Pana irányítója, a második meccset egy végjátékbeli triplával ugyanitt Barcelonában megnyerő Diamantidisz nagyon gyorsan beütötte második személyi hibáját is, majd nem volt vele eléggé elővigyázatos Pedulakisz mester, a görög játékmester pedig a harmadik faultját is megkapta, az első félidőben így érdemben nélküle kellett "túlélnie" a 2011-es bajnoknak. Volt már 17 pont is a felek között, de nem engedte magát kivégezni a vendég alakulat, majd a fordulást követően még keményebb lett a zöldek védekezése, stabilizálta a helyzetet a Panathinaikosz és a negyedik játékrészben feljött egészen hat pontnyira a 16 pontos, 7 lepattanós Stephan Lasme főszereplésével.

Megvolt ugyan az esélye a hellén hadnak, de az üres dobóhelyzeteket elpuskázta a külső sor, Diamantidisz (6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) mellett Roko-Leni Ukic (7 pont, 2 gólpassz) az ex-Barca-játékos is gyenge napot fogott ki, miközben a sorozat örökös pontkirálya, Juan Carlos Navarro 15 ponttal, s közte fontos triplákkal vitte hátán a katalánokat, akik a nem éppen jó párharcot produkáló Huertas hármasával be is biztosították győzelmüket bő egy perccel a végső dudaszó előtt. Ha nagyon nehezen is, de a Real Madrid és a CSZKA Moszkva után harmadikként a Barcelona is ott lesz a londoni Final Fourban, ahol majd egy "El Classicón" dől el, melyik spanyol alakulat juthat az abszolút döntőbe, holnap pedig kiderül, hogy a címvédő Olimpiakosz vagy a sírból visszajövő Anadolu Efes váltja-e meg negyedikként jegyét a négyesdöntőre.

A Barcelona legjobb dobói: Navarro 15, Huertas 10, Jawai 9

A Panathinaikosz legjobb dobói: Lasme 16, Maciulis 9, Ukic 7

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3 - 2 a Barcelona javára.