A Real kitütötte a Maccabit, mindenhol nyertek a hazaiak

Ma este a tegnapi Barcelona vs. Panathinaikosz csata után a három másik párharc is kezdetét vette az Euroliga negyeddöntőjében, melyek mind az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A Real Madridot sokan féltették a kiváló formában lévő Maccabitól, ám a jó izraeli kezdés ellenére is kiütéses spanyol diadal született ezen a fronton, míg a CSZKA Moszkva is lesöpörte a pályáról ellenfelét, a Caja Laboralt. A görög-török rangadó viszont valóban szorosan alakult, de a címvédő Olimpiakosz legyűrte a hatalmasat hajrázó Anadolu Efest. Nézzük, hogyan alakultak az egyes csaták!

Negyeddöntő, 1. mérkőzés: Real Madrid (spanyol, 1 - 0) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 0 - 1) 79 - 53

A Macccabi úgy érkezett erre a csatára, hogy a Top 16-os kör utolsó nyolc találkozójából hetet megnyert, tehát nyugodtan lehetett mondani, hogy az egész mezőny egyik legjobb formában lévő alakulata látogatott a rájátszásba második kiemeltként bejutó Real Madrid otthonába. A lendület kezdetben meg is volt a vendégeknél, akik kilenc ponttal nyerték az első felvonást, de amint váltott védekezésben a spanyol listavezető, úgy gyakorlatilag nem is maradt több esélye a Blatt-legénységnek, melynél Devin Smith (7 pont, -2-es index) és a csak 2 egységig jutó David Logan is pocsék napot fogott ki. Ha ez nem lenne elég, akkor hozzá lehet tenni, hogy senki sem jutott kétszámjegyű dobóteljesítményig az izraeli bajnoknál, eközben a Real ásza, Sergio Rodriguez (10 pont, 10 gólpassz) egy szép dupla duplával vezette a show-t, Rudy Frenandez pedig 15 pontot és 6 lepattanót tett a közösbe a végül elképesztően simán alakuló derbin. Folytatás pénteken, ugyanitt, Madridban, ahol hatalmas változtatások kellenének a Maccabitól, hogy izgalmassá válhasson a párharc.

A Real legjobb dobói: Fernandez 15, Mirotic 14, Rodriguez 10

A Maccabi legjobb dobói: Hickman, James 9-9, Caner-Medley 8

Az egyik fél harmadik győzeleméig tartó párharc állása: 1 - 0 a Real Madridnak

Negyeddöntő, 1. mérkőzés: CSZKA Moszkva (orosz, 1 - 0) - Caja Laboral 89 - 78

A CSZKA esélyeshez méltóan az első percektől kezdve uralta a találkozót, s ugyan nem ütötte ki végül a Caját, de végig uralta a meccset és megszerezte az előnyt. Sonny Weems 19 ponttal vitte a prímet az orosz bajnoknál, Szasa Kaun és Nenad Krsztics 16-16 pontot vállaltak, amit az irányító, Teodoszics 17 egységgel, valamint 5 gólpasszal toldott meg, s ha ez nem lenne elég, Viktor Hjapa a tripla duplától sem állt messze - 7 pont, 8 lepattanó és 7 gólpassz került a csapatkapitány neve mellé. A baszkoknál a borzasztóan teljesítő Fernando San Emeterio (2 pont, 2 lepattanó, 2 gólpassz) ráadásul meg is sérült, talán ez az a plusz, ami adhat egy kis reményt a Tabak-legénységnek, hiszen láttunk már sok példát idén arra, hogy ha egy vezér csúnya sérüléssel hosszabb időre kiesik, akkor a társakat az hihetetlen módon spanyolja. Egy felvonás után is egyértelműnek tűnik: más reménye jelenleg nincs a Caja Laboralnak.

A CSZKA legjobb dobói: Weems 19, Teodoszics 17, Kaun, Krsztics 16-16

A Caja Laboral legjobb dobói: Causeur 17, Nocioni 16, Lampe 12

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1 - 0 a Real Madridnak

Negyeddöntő, 1. mérkőzés: Olimpiakosz (görög, 1 - 0) - Anadolu Efes (török, 0 - 1) 67 - 62

Az Olimpiakosz a vártnál jobban megszenvedett a pocsék formában érkező isztambuli sztárcsapattal, pedig Jordan Farmar (8 pont, 4 gólpassz, 4 eladott labda) idei egyik legrosszabb produkcióját nyújtotta. Jorgosz Printezisz 26 pontos karriercsúcsot ért el közte 7-ből 4-es triplázással, így a többiektől nem is kellett az extra, bár a hajrában annyira feljött kétszámjegyű hátrányból is az Efes, hogy volt még egy dobása az egyenlítésért a török alakulatnak. A vendégeknél Semih Erden (9 pont, 7 lepattanó) és Kerem Gönlüm (17 pont, 5 lepattanó) hozták, ami elvárható, de a sztárok (Szavanovics, Vujacic, Farmar) elképesztő betlit mutattak be, így hatalmas csoda lett volna, ha a bajnok otthonában győzelemmel nyitott volna az Efes. Folytatás itt is pénteken, szintén Görögországban.

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Printezisz 26, Szpanulisz 9, Law 7

Az Efes legjobb dobói: Gönlüm 17, Lucas 10, Erden 9

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1 - 0 az Olimpiakosznak.