A Real Madrid nyerte a szuperrangadót

A kontinens legrangosabb kosárlabda klubsorozatában ma este igazi meccsdömping volt, hiszen nyolc találkozó került megrendezésre. A sérülten játszó Bo McCalebbet is bevető idén nyáron formált új sztárcsapat, a Fenerbahce Ülker végig csak üldözte a Rudy Fernandez vezette Real Madridot, a legnagyobb meglepetések viszont nem ebben a csoportban, hanem a C-jelűben történtek, ugyanis a címvédő Olimpiakoszt nagyon hosszú idő után gyűrték le saját otthonában, de ez most a Zalgiris Kaunasnak egész simán összejött, s ezzel párhuzamosan a Caja Laboral is idegenben tudott javítani, méghozzá a bombaerős kerettel rendelkező Olimpia Milano otthonában. Lássuk, milyen érdekességek történtek még ezen a játéknapon!

A-csoport: Fenerbahce Ülker (török, 2 - 1) - Real Madrid (spanyol, 2 - 1) 75 - 83

Az A-jelű hatosban csupán egy találkozót rendeztek ma este, az viszont az egyik legprímább párosítást jelenti ma az európai kosárlabdában, ami csak összejöhet, hiszen két, a végső győzelemre is esélyesnek tartott alakulat, a Fenerbahce Ülker és a Real Madrid mérkőzött meg egymással Isztambulban. A 21 pontos, 5 gólpasszos, 3 labdát is szerző Rudy Fernandez és társai már az első félidő derekán kétszámjegyű előnyt harcoltak ki és hiába vállalta a játékot a hazaiaknál Bo McCalebb bokasérülése után egy héttel, 12 pontjával és 3 gólpasszával ma nem jelentett megoldhatatlan feladatot a spanyolok számára, s az "útlevél-kaland" után visszaengedett Romain Sato (4 pont, 3 lepattanó) is csak gyengélkedett, így elszenvedte első vereségét Simone Pianigiani legénysége itt a halálcsoportban. Érdemes még említést tennünk arról is, hogy Mirza Begic nagyon kellemes meglepetést jelentett a vendégeknél centerben, 8-ból 7-es mezőnymutatóval érte el a szlovén a maga 14 pontját, s már rögtön a találkozó elején megadta az alaphangot fontos kosaraival.

A Fenerbahce legjobb dobói:Onan 14, Andersen 13, McCalebb, Preldzic 12-12

A Real Madrid legjobb dobói: Fernandez 21, Carroll 15, Begic 14

A mérkőzés videós összefoglalója erre a linkre kattintva tekinthető meg!

B-csoport: Elan Chalon (francia, 1 - 2) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 3 - 0) 61 - 90

A B-csoportban nyugodtabb estén vannak túl a pályára lépő csapatok, bár azért a Maccabi Tel-Aviv majd 30 pontos diadala a francia bajnok otthonában bizonyos értelemben meglepetésnek tekinthető, a 17-et szóró David Logan és társai 2(!) ponton tartották az ellenfél legjobbját, Blake Schilbet. Egészen érthetetlenül könnyen adta magát a gall bajnok, ráadásul ez a Maccabi egyre szebben összeáll csapatjátékban, hiába hogy nincsenek már akkora sztárjai David Blatt együttesének, mint a korábbi szezonokban. A 17-et szóró David Logan mellett leginkább Shawn James jelentett kellemes meglepetést az izraelieknél, az amerikai center 15 ponttal és 3 blokkal jelentkezett, pedig Shelden Williams személyében egy kiváló magasember volt vele szemben a másik oldalon is.

A Chalon legjobb dobói: Rush, S. Williams 12-12, Lang 9

A Maccaebi legjobb dobói: Logan 17, James 15, Eliyahu 14

B-csoport: Asseco Prokom (lengyel, 1 - 2) - Alba Berlin (német, 2 - 1) 77 - 66

A lengyel bajnok Asseco Prokom megszerezte első győzelmét az Alba Berlin két vállra fektetésével, itt a 16 pontos, 10 gólpasszos dupla duplát összehozó Blassingame vitte a prímet a győztes hazaiaknál. A Prokom egy 22 - 5-ös rohammal kötötte össze a harmadik és a negyedik negyedet, innentől pedig már nem volt igazán meccsben a korábban veretlen Alba. Mateusz Ponitka 10 pontot szerzett csak a záró etapban, de az új szerzemény, Alex Acker (9 pont, 5 lepattanó) is megmutatta, hogy nagy értéke lehet ennek a gárdának. A vendégeknél Deon Thmpson csak nagyon későn szólt bele a táncba, a 18-at szóró Wood pedig egyedül kevés volt, lévén hogy a többi kulcsember sem hozta, amit a korábbi találkozókon, nagyon érdekesen alakul eddig ennek a csoportnak az alsó "ága", mondhatjuk azt is, hogy talán ezzel a győzelemmel maradt esélye a Prokomnak az esetleges továbbjutás későbbi kivívására.

A Prokom legjobb dobói: Blassingame 18, Koszarek, Ponitka 12-12

Az Alba legjobb dobói: Wood 18, Morley 13, Thompson 10

C-csoport: Olimpiakosz (görög, 1 - 2) - Zalgiris Kaunas (litván, 3 - 0) 61 - 79

A C-jelű tömörülésben aztán "elszabadult a pokol", ugyanis a már eddig is erősnek tűnő Zalgiris Kaunas gyakorlatilag leiskolázta az egy héten belül második komolyabb vereségét elszenvedő Olimpiakoszt, Görögországban a nagyon rosszul kezdő, majd végül 16 pontjával csapata legjobbjaként tündöklő Marko Popovic vezette győzelemre a baltiakat. Nem mentség ugyan, de a címvédőnek pár napja még a görög bajnokságban volt jelenése a hellén örökrangadón, a Panathinaikosz ellen, úgy fest, az a győzelem túl sokat vett ki Szpanuliszékból.Azért azt érdemes kiemelni, hogy csinált egy 36 - 7-es(!) rohanást a második félidő derekán a Zalgiris, onnantól pedig már sansza sem volt a piros-fehéreknek, akik ezzel lépéshátrányba kerültek a csoporton belüli tülekedésben, sőt, ha ennyire gyenge teljesítményt hoznak, a továbbjutásuk sem garantált.

Az Olimpiakosz legjobb dobói:Hines 15, Printezisz 12, Mancarisz 11

A Zalgiris legjobb dobói: Popovic 16, LaFayette 10, D. Lavrinovic, Jabeer 9-9

C-csoport: Olimpia Milano (olasz, 2 - 1) - Caja Laboral (spanyol, 1 - 2) 85 - 95

Ha nem is érthetetlen, ami történt Milánóban, de picit hasonló Sergio Scariolo fiainak esete is, hiszen az Olimpia Milano is hazai környezetben vesztett rangadót, méghozzá a 20 pontos, 9 lepattanós Nemanja Bjelica húzta Caja Laborallal szemben - tudniillik hétfőn még a Lóránt Péterrel felálló Virtus Roma ellen nyert meg egy nagyon kemény olasz bajnoki derbit a csoport favoritja. Burusziszék az utolsó negyedben sültek be teljesen, addig jobbára felváltva vezettek a felek, a görög center 22 pontos, 11 lepattanós remek produkciója dacára nem tudott segíteni a hazaiaknak a végjátékban, ugyanis kipontozódott, így a veretlenségi és a nyeretlenségi sorozat is megszakadt, hirtelen visszajött az előkelő továbbjutási pozíciókért folytatott küzdelembe a Caja Laboral, az olaszok pedig kényelmes pozíciót buktak el ezzel a vereséggel. A találkozó legcsúnyább jelenete az volt, mikor a 12 pontos Nocionit nyakmerevítővel, hordágyon kellett levinni a pályáról, nagyon nem nézett ki jól az argentin veterán sérülése.

A Milano legjobb dobói: Buruszisz 22, Hairston 19, Langford 13

A Caja Laboral legjobb dobói: N. Bjelica 20, San Emeterio 18, Nocioni 12

D-csoport: CSZKA Moszkva (orosz, 3 - 0) - Brose Baskets Bamberg (német, 0 - 3) 76 - 67

A D-csoportban mind a hat együttes játszott ezen az estén, de itt meglepetés nem született, egyedül az lehet komolyabb érdekesség, hogy az eddig borzasztóan gyengének tűnő Brose Baskets Bamberg három negyeden keresztül pariban volt a CSZKA Moszkva ellen idegenben - itt meg is jegyezhetjük, hogy a Zoran Erceget nélkülöző Messina-legénység eddig hiába veretlen, nagyon nyögvenyelősen hozza csak a győzelmeket a sokkal gyengébb ellenfelekkel szemben. Moszkvában megint Sonny Weems ponterőssége (17 egységig jutott) volt a kulcs, de Krsztics, Micov és Hjapa átlag feletti performansza is kellett ahhpz, hogy Milos Teodoszics élete egyik legrosszabb produkcióját (6 pont, 2 gólpassz, 6 eladott labda) elbírja az orosz bajnok, mely egy 13 - 0-ás futással lépett el riválisától a negyedik etapban.

A CSZKA Legjobb dobói: Weems 17, Krsztics, Micov 13-13

A Bamberg legjobb dobói: Nachbar 21, Gipson 16, Ford 8

D-csoport: Barcelona (spanyol, 3 - 0) - Besiktas (török, 2 - 1) 72 - 60

A Barcelona is hozta a maga kötelező hazai győzelmét, mégpedig az eddig 2-ből 2-őt nyerő török Besiktas ellen, itt az a nem mindennapi dolog történt meg, hogy az Euroliga történetének legtöbb pontot dobó játékosa, Juan Carlos Navarro bő 18 perces játékidő alatt is 0 dobott ponttal, mindössze 1 sikertelen mezőnykísérlettel zárt, a katalánokat a 14 egységig jutó Nathan Jawai vezette. A vendégek egyébként nagyon szépen tartották magukat és továbbra is remekel náluk az egész mezőny egyik legnagyobb meglepetésembere, Curtis Jerrells, aki ezen az estén is eljutott 18 egységig, ám kellett volna még legalább egy másik hasonló extra a törököknél ahhoz, hogy reális sanszuk legyen a végén a győzelemre is.

A Barcelona legjobb dobói: Jawai 14, Huertas, Mickeal, Tomic 11-11

A Besiktas legjobb dobói: Jerrells 18, Markota 10, Christopher 9

D-csoport: Lietuvos Rytas (litván, 1 - 2) - Partizan Belgrade (szerb, 0 - 3) 69 - 61

A kiscsapatok rangadóját a most a jobbik arcát mutató Lietuvos Rytas nyerte Vilniusban, méghozzá a 14 pontos Renaldas Seibutis főszereplésével. A baltiak egy 16 - 0-ás rohammal vették át a kontrollt az első és a második negyed fordulóján, majd egészen 12 egységnyi vezetésig jutottak, a szerbekben pedig nem volt meg az az átütőerő, amivel megfordíthatták volna a mérkőzést, így három forduló után nyeretlen a 17-et szóró Lucsics fémjelezte Belgrade, s egyáltalán nem lesz könnyű számára kiharcolni a továbbjutást, ugyanis a riválisok láthatóan cseppet sem gyengébbek Dusko Vujosevics legénységénél. Az első győzelmét begyűjtő Rytas egyébként nagyon hullámzóan teljesít, de talán ez a diadal megadhatja a kellő önbizalmat ennek a tehetséges gárdának.

A Rytas legjobb dobói: Seibutis, Szamardzsiszki 14-14, Katelynas 10

A Partizan legjobb dobói: Lucsics 17, Miloszavljevics 12, Muszli, Gordon 8-8