Bajnokok Ligája, 3. forduló - Pearsonék nagy leolvadása

Kedden és szerdán megrendezték a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulóját. Ryan Pearsonék 11 másodperc alatt adtak el 4 pontos előnyt a ráadás végén, így kaptak ki, az MVP pedig a jó nevű Shaquielle O'Neal McKissic lett. A Szolnok csoportjában a Besiktas idegenben győzte le az AEK-et, a Sassari simán nyert a Charleroi ellen, a Partizan pedig szoros meccsen verte Florence-éket.

Mint ismert, a Szolnoki Olaj KK az AEK Athén után az MHP Riesen Ludwigsburg otthonában is 43 pontos vereséget szenvedett. Az E-jelű nyolcas többi találkozóján a Partizan egy gyenge színvonalú, de szoros összecsapáson verte a Stelmet Zielona Gorát 58-56-ra úgy, hogy Novica Velcsikovics 13 másodperccel a vége előtt dobta a győztes duplát - a vesztesnél James Florence volt a legjobb (16 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda, 11 VAL). A Besiktas csak a harmadik negyedben rogyott meg kicsit az AEK Athén otthonában, a záró 10 percben egyértelműsítették győzelmüket (78-88) - a törököktől Earl Clark nyújtott kiemelkedőt (24 pont, 8 pattanó, 27 VAL), bekerült a forduló csapatába is. A Dinamo Sassari pedig egy viszonylag szoros első félidő után azért egy 20-ast rámért a belga Charleroi-ra (95-75) - itt Bryan Davis (23 pont, 10 pattanó, 28 VAL) jó teljesítménye nem ért semmit a belgáknál.

Az A-csoportban a Monaco idegenben kiütötte a Bakken Bearst (57-94), a második negyedtől nem volt egy súlycsoportban a két együttes, pedig 17 VAL és 13 pont fölé senki nem ment a franciáknál. A Frankfurt szoros találkozót nyert meg a Helios Suns otthonában - végig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán a végjátékban több mint két és fél percig 56-55 volt az állás, majd az utolsó perc kezdetén szerzett duplát a német gárda, onnan pedig nem volt már erő a Heliosban a fordításhoz (56-61). A meccs hőse egyértelműen Kwame Vaughn volt (27 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), kiváló teljesítménye mellett a győztes dobást is ő jegyezte az utolsó percben - be is került a forduló csapatába. Az Arisz az első és a harmadik negyedben kiütötte az Ironi Nahariyát (53-85) Michael Jenkins (22 pont, 5-5 gólpassz és pattanó, 22 VAL) vezetésével. A Banvit pedig 74-68-ra győzött csak a CEZ Nymburk ellen, de a végjátékban nem forgott veszélyben a győzelmük.

A B-csoportban nagyon jó mérkőzéseket játszottak a hét közben. A nagyváradi CSM CSU Oradea az első félidőben jobban játszott az Avtodor Szaratovnál, de a negyedik negyedben egy 36-23-as 10 perccel fordítaniuk kellett a győzelemhez (96-85) - Branko Mirkovics a forduló csapatában is helyet kapott 21 pontos, 28 VAL-os teljesítményével, de ugyanilyen hatékony volt összességében Sean Barnette is (27 pont, 28 VAL). A csoport legsimább meccsén a Pinar Karsiyaka úgy győzte le 84-75-re a Maccabi Rand Mediát, hogy az utolsó negyedet 27-19-re elvesztették, így is sima volt a vége. Az olasz Umana Reyer Venezia az utolsó negyed előtt 4 ponttal vezetett egy szoros találkozón a Himik otthonában, de az ukránok a végén győzni tudtak, az utolsó perc elején Viacheslav Petrov dobott duplát, így nyertek 65-64-re - a vesztesnél az egykori soproni, Jeff Viggiano is pályára lépett (5 pont, 3 pattanó, 1 gólpassz, 6 VAL).

A nap messze legjobb meccsét a finn Kataja Basket és a Le Mans játszotta. A hazaiak Byron Wesley duplájával egyenlítettek a rendes játékidő végén, de a franciák az ex-fehérvári Ryan Pearson (12 pont, 7 pattanó, 10 VAL) és Mikael Gelabale vezetésével folyamatosan 4 pontos előnyben játszottak a ráadásban is. 11 másodperccel a vége előtt aztán szinte azonnal odaütöttek a finn válogatott Teemu Rannikónak, aki bedobta mindkét büntetőjét, majd nem sikerült játékba hozniuk a labdát 5 másodperc alatt, a végén pedig Pearson a bírók szerint odacsapott Daniel Mullingsnak (erősen véleményes fújás volt ez), aki így 2+1-et dobott, így kapott ki a Le Mans 76-72-ről 76-77-re.

A C-csoportban a PAOK a Varese otthonában tudott győzni - hiába nyerték a középső két negyedet az olaszok, a görögök voltak előnyösebb helyzetben a végjátékban, a büntetőpárbajban pedig nem hibáztak (70-75). A csoport legsimább találkozóján a Neptunas Klaipeda könnyedén győzte le az ASVEL-t (81-67), már a félidőben 15 pontos fórjuk volt a litvánoknak. A Muratbey Usak Sportif egy borzasztóan hullámzó mérkőzést nyert meg végül a Ventspils ellen (74-69), és tőlük került ki a heti MVP is, aki a jó nevű Shaquielle O'Neal McKissic lett (26 pont, 10 pattanó, 24 VAL). A nap legnagyobb fordítását a Kataja 11 másodperces csodája mellett az EWE Baskets Oldenburg mutatta be a Rosa Radom otthonában. A lengyelek a félidőben 16, a harmadik negyed után pedig 14 pontos előnyben voltak, a negyedik felvonást azonban 21-7-re nyerték a németek, a ráadásban pedig szinte végig vezettek. A vendégek egyik vezére a rendes játékidő végén egyenlítő duplát dobó, majd a hosszabbításban is 4 pontot szóró Brian Qvale volt (20 pont, 10 pattanó, 29 VAL), aki a forduló csapatába került ezzel.

A D-csoportban eddig a Tenerife teljesen más szintet képvisel, mint az eddigi ellenfeleik, most a Juventus Utena otthonában nyertek 93-71-re úgy, hogy az utolsó felvonást már 7 ponttal elvesztették. A Sidigas Avellino majdnem a teljes második félidőben vezetett a Cibona Zagreb otthonában, de a végén Marques Green triplája kellett, hogy győztesen távozzanak Horvátországból (83-84). A SIG Strasbourg és a Telenet Oostende egészen félelmetesen hullámzó találkozót játszottak - a második negyedet a vendégek, a harmadikat pedig a hazaiak nyerték meg 20 ponttal, végül a franciák diadalmaskodni tudtak (74-64). A Mornar Bar és a Mega Leksz is kifejezetten fordulatos mérkőzést produkáltak, a második és a harmadik negyed a szerbeké volt, így 10 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt. Az utolsó negyedben aztán a Cibona egyenlített, a végjátékban már náluk volt az előny, Lamont Jones két büntetőjével pedig hozták a találkozót (87-85) - Cole Dickerson nem játszott.