Bajnokok Ligája, 4. forduló: A Besiktas tovább menetel

A negyedik fordulót rendezték a héten a Bajnokok Ligájában - az Olaj csoportjában borzasztóan sima meccseket rendeztek, a Besiktas, az AEK és a Ludwigsburg is 20 pontos vagy majdnem ekkora különbséggel nyert. Két hosszabbításos meccs volt, és főleg a D-csoportban borult a papírforma a Tenerife és az Avellino vereségeivel.

Mint arról volt már szó szerdán, a Szolnoki Olaj KK 70-55-ös vereséget szenvedett a Partizan ellen a Tiszaligetben, de a héten ez volt a legszorosabb meccs az E-csoportban. Az AEK Athén egy negyed után 14, a félidőben pedig 21 ponttal vezetett a Dinamo Sassari ellen, ekkorra el is dőlt a meccs (78-58). A Besiktas a félidőben még "csak" 14 egységgel vezetett a Stelmet Zielona Gora ellen, de 4 ponton tartották a lengyeleket a harmadik negyedben, így ők is simán győztek (85-66) - a vendégeknél James Florence 8 ponttal, 4 gólpasszal és 2 pattanóval, de mindössze 3/9-es mezőnymutatóval és 7 eladott labdával zárt (1 VAL). A Charleroi az összes negyedet elvesztette hazai pályán a Ludwigsburg ellen, így nem csoda, ha a végére 18 pontos különbség alakult ki a felek között (78-96) - Jack Cooley újfent odatette magát a vendégeknél (31 pont, 7 pattanó, 37 VAL).

Az A-csoportban a CEZ Nymburk 29-13-ra nyerte a második negyedet a Frankfurt otthonában, de ez sem volt nekik elég a végén, mert az első felvonást is elbukták már 6 ponttal, a fordulás után 14 pontot vert rájuk 10 perc alatt a Frankfurt, végül pedig 74-61-re nyert a német gárda. A szlovén Helios Suns a középső két negyedben összesen 17 pontot vert a Bakken Bearsre, így borzasztóan könnyedén győztek végül (78-59). A Banvit 9 ponttal jobb volt ugyan az Arisznál az első negyedben, de a második felvonás elején kiegyenlítette a játékot a hazai csapat, a finis pedig nekik sikerült jobban - 77-78 után, az utolsó 2 percben már csak ők szereztek pontot (84-78). A Monaco nagyon megszenvedett az izraeli Ironi Nahariyával, első negyedben szerzett 6 pontos fórjukból ugyanis semmi nem maradt a félidőre, a harmadik negyed végére pedig 5 ponttal már a vendégek vezettek - a záró felvonás elején rendezte a sorokat a gall listavezető, végül győzni tudott (71-64).

A B-csoportban a másik francia együttes, a Le Mans is szenvedett a CSM CSU Oradeával, három negyedig teljesen kiegyenlített volt a meccs, aztán a záró felvonást nyerték a hazaiak 23-10-re, ezzel pedig a meccset is 72-61-re - Ryan Pearson 5 pontot és 9 pattanót szerzett (9 VAL). Gyakorlatilag ugyanez volt a forgatókönyv a Venezia és a Maccabi Rand Media meccsén - itt is az utolsó 10 perc döntött csak a hazaiak javára, azt nyerték 17-7-re az olaszok (73-61). A Kataja Basket az első félidőben 8 pontos előnyt épített ki magának a Himik Juzsnyij otthonában, és bár az ukránok kétszer is feljöttek 3 pontra a harmadik és a negyedik negyed során, igazából a végjátékban sem tudták nagyon megszorítani a finneket (82-88).

A forduló egyik legjobb meccsét az Avtodor Szaratov és a Pinar Karsiyaka játszotta. Az első negyedben kiépített 6 pontos orosz előnyből 4 megmaradt a félidőre is. A fordulás után 29-15-re nyerte a harmadik negyedet a török gárda, volt azonban még bőven fordulat a meccsben. 56-68-ról ugyanis egy 13-0-lal fordított a Szaratov, vezettek 74-70-re is a hazaiak másfél perccel a vége előtt, ezután viszont J'Covan Brown jött két duplával, a legvégén pedig Mateusz Ponitka talált be, ezzel újra fordított és győzött a Karsiyaka (74-76) - az oroszoknál Nick Minnerath 28 pontja ment a levesbe, a vendégeknél Brown közel volt a tripla-duplához (22 pont, 9 pattanó, 9 gólpassz, 28 VAL).

A C-csoportban Aigars Skele (18 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 27 VAL) vezetésével kiütötte a Ventspils a Varesét (91-66), már a félidőben 17 ponttal vezettek a lettek. Az ASVEL a második negyed elején kialakított egy nagyobb fórt a PAOK otthonában, de abból a félidőre szinte semmi nem maradt, a harmadik negyedben pedig kiegyenlítettek a görögök. A végjátékot a vendégek jobban bírták, így győztek végül a franciák 67-61-re. A Rosa Radom első negyedben szerzett 7 pontos előnye (15-8) a negyedik negyedre elolvadt, sőt, 58-68-ról nekik kellett egyenlíteni a hosszabbításhoz (72-72). A ráadásban aztán már végig vezettek a Muratbey Usak Sportif ellen, így végül győzött a lengyel alakulat (83-77) - Michal Sokolowskinak sokat köszönhetnek (21 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz, 26 VAL). A csoport negyedik meccse is borzasztóan szoros volt, kiegyenlített első félidő után az EWE Baskets Oldenburg 7 pontos fórt épített ki az utolsó negyedre. 59-49 után egyenlített azonban a Neptunas, és hiába szerzett kétszer is kétpontos előnyt a német gárda, a legvégén jött Jerai Grant triplája, ezzel fordított és győzött a litván együttes.

A D-csoportban a Cibona a Mornar Bart fogadta - a montenegróiaknál nem lépett pályára Cole Dickerson, és a második félidőben alárendelt szerepet játszottak az Ante Zizic (21 pont, 24 VAL) vezette horvátokkal szemben (90-72). A Sidigas Avellino 7 ponttal megnyerte ugyan az egyre jobb formába lendülő Telenet Oostende elleni első negyedet, de a belgák már a második negyedben kiegyenlítetté tették a meccset, a harmadik felvonás második felében pedig végleg magukhoz ragadták a kezdeményezést, így nyertek Olaszországban (72-77). A Juventus Utena majdnem végig vezetett a Mega Leksz otthonában, de 12 pontos előnynél talán túl korán nyugodtak meg - a szerbek visszajöttek többször is 1 pontra a végjátékban, volt labdájuk a győzelemhez és az egyenlítéshez is, de végül a litvánok kihúzták (77-79). Végig nagyon szoros mérkőzést játszott egymással az Iberostar Tenerife és a francia bajnokságban pocsékul álló SIG Strasbourg - a vendégek 4 pontos előnyt adtak le 20 másodperc alatt a rendes játékidő végén (60-60), de a ráadásban fordítottak 64-60-ról, nagy meccset nyertek a 23 pontos Erving Walker vezetésével (66-70).