Bajnokok Ligája, 8. forduló - Új triplarekord

A Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulóját rendezték kedden és szerdán - az E-csoportban az Olaj veresége mellett három kifejezetten jó és szoros találkozót rendeztek, a 20 meccsen összesen 3 idegenbeli siker született, a Besiktas, a Monaco, a Banvit és a Neptunas pedig már most a továbbjutás küszöbére léptek.

Az E-csoportban az Olaj 89-76-os, AEK Athén elleni veresége mellett három nagyon jó mérkőzést játszottak. A Partizan az első másfél negyedben komolyabb előnyben játszott a MHP Riesen Ludwigsburg ellen, de onnantól kezdve gyakorlatilag fej-fej mellett haladt a két fél, hosszabbításra került sor, ahol Sztefan Bircsevics (16 pont, 12 pattanó) 6 másodperccel a vége előtt dobta a győztes duplát faulttal együtt (86-82) - a győztesnél Novica Velicskovics is dupla-duplázott (21 pont, 10 pattanó), szerbek pedig 4-4-gyel állnak ezzel a győzelemmel, a németeknél viszont továbbra sincs gond a vereség ellenére sem, így is 5-3-mal vannak.

A Stelmet Zielona Gora a 0-8-as kezdés ellenére viszonylag gyorsan rendezte a sorait a Sassari ellen, de a negyedik negyedben is 7 pontos hátrányuk volt 5 perccel a vége előtt (66-73). Innen futott egy 8-0-t a lengyel csapat, a végjátékban pedig hiába volt folyamatosan az olaszoknál a fór, a végén Nemanja Djurisics büntetője és Lukas Koszarek duplája a hazaiak győzelmét jelentette (81-78) - a lengyelek 4-4-es mutatóval rendelkeznek, a Sassari viszont csak 3-5-tel. A Besiktas 5 pontos hátrányban volt az első félidőben, de 24-8-ra nyerte a Charleroi elleni harmadik negyedet Vladimir Stimac (11 pont, 18 pattanó) vezetésével. Innen még volt ideje és lehetősége is a belgáknak visszajönni a meccsbe és fordítani, de utóbbi nem sikerült a végjátékban (68-66) - a törökök 7-1-gyel állnak a csoport élén, a Charleroi három meccs után kapott ki először és 3-5-ön áll.

Az A-jelű nyolcasban ennél sokkal egyértelműbb találkozókat rendeztek nagyrészt. A CEZ Nymburk például a 8-15-ös kezdése ellenére leiskolázta a Bakken Bearst (114-70) Vojtech Hruban (28 pont, 33 VAL) és Bryon Allen (35 pont, 8 pattanó, 29 VAL) vezetésével - a csehek 5-3-mal jó helyzetben vannak, a dánok 1-7-tel kezdenek elszállni. Az Arisz az első félidőben még szenvedett egy kicsit a Helios Sunsszal, de a második 20 perc során összesen 17 ponton tartották a szlovéneket, így végül kérdés nélkül győztek (72-54) - a görögök 5-3-mal a Nymburkhoz hasonlóan jól állnak, a Helios a dánokkal együtt kezd lecsúszni a BL-továbbjutásról.

A Banvit az első negyedben még 9 pontos hátrányban volt, és a második negyed nagy részét is az Ironi Nahariya üldözésével töltötte, de a középső két játékrészben 24 ponttal voltak jobbak ellenfelüknél, így a végén az is belefért, hogy kiengedtek (85-77) - a törökök 7-1-gyel már páholyban vannak szinte, az izraelieknek 3-5-tel még nagyot kell harcolniuk. A legjobb találkozót ebben a csoportban a Monaco játszotta a Frankfurt otthonában - a második negyed első felét leszámítva végig fej-fej mellett haladtak a felek, a végjátékban viszont végig a franciák vezettek (64-70), akik ezzel a győzelemmel 7-1-gyel vezetik a csoportot, a németek pedig 3-5-tel állnak.

A B-csoportban a Pinar Karsiyaka nem sok kérdést hagyott nyitva az első félidőben, már a nagyszünetben 23 ponttal vezettek a CSM CSU Oradea ellen, sima is lett a vége (79-50) - a 3-5-tel álló románoknál Sean Denison nagy meccse (19 pont, 8 pattanó, 25 VAL) ment a levesbe, az 5-3-mal csoportharmadik hazaiaknál J'Covan Brown vitte a prímet (19 pont, 8 gólpassz, 25 VAL). A finn Kataja Basket továbbra is borzasztóan jól játszik, most a Maccabi Rand Media otthonában nyomták meg a harmadik negyedet (10-23) egy szoros első félidőt követően, így el is döntötték az összecsapást (69-88) - a hazaiak 3-5-tel, a vendégek 4-4-gyel állnak, a finneknél pedig Rion Brown fantasztikus meccset hozott (40 pont, 7 pattanó, 41 VAL).

Az Avtodor Szaratov a második negyed elejétől egyetlen pillanatra sem volt hátrányban a Himik Juzsnyij ellen, a negyedik felvonást megnyomták a hazaiak, így végül egészen könnyedén győztek (93-80) - az oroszoknál Nick Minnerath (21 pont, 10 pattanó, 26 VAL) volt a vezér és 4-4-gyel állnak, az ukránoknak viszont lényegében matematikai esélyük maradt csak a továbblépésre 1-7-es mutatójukkal. A csoportrangadón a Le Mans a harmadik negyed elejéig tudta irányítani a Venezia elleni meccset, aztán a hazaiak átvették a kezdeményezést és gyakorlatilag simán győztek (74-62) Hrvoje Peric (23 pont, 21 VAL) vezetésével - mindkét gárda 6-2-vel áll a csoport élén. A franciáknál Ryan Pearson 6 pontig (3-3 pattanó és eladott labda, 2 VAL) jutott.

A C-csoportban a Neptunas Klaipeda 38-18-ra hozta az Usak Sportif elleni második negyedet, ott el is döntötték az összecsapást (103-88). A litvánok 7-1-gyel csoportelsők, Jimmy Baron (42 pont, 40 VAL) pedig új BL-rekordot állított fel 10 bedobott triplájával - a törökök 2-6-tal állnak. A PAOK még a második negyedig sem várt, rögtön egy 32-15-ös első 10 perccel nyitott a Rosa Radom ellen, és onnan már nem tudott visszajönni a meccsbe a lengyel alakulat (85-66) - a hazaiak ezzel negyedikek 4-4-es mutatóval, a Rosa Radom pedig 3-5-tel még harcol a továbbjutó helyekért.

Az ASVEL 9 perc után ragadta magához a kezdeményezést a Varese ellen, az ezt követő 21 percben 18 pontos előnyt építettek ki maguknak, így lényegében a 30. percre eldöntötték a találkozót (86-70) - a hazaiaknál öten dobtak 12 és 16 pont között, a franciák pedig a kicsit hektikus szezonjuk ellenére is 6-2-vel állnak a csoportban, míg az olaszok az utolsók 2-6-tal. Az EWE Baskets Oldenburg rajt-cél sikert aratott a Ventspils ellen, egyetlen másodpercig sem voltak hátrányban a lettek ellen, és végig elég magabiztos előnyt tartottak a kezükben Brian Qvale (19 pont, 11 pattanó, 27 VAL) vezetésével (87-73) - a németek 5-3-mal harmadikok, a Ventspils 3-5-tel még mindig elég jó pozícióban van.

A D-csoportban még ennél is egyértelműbb összecsapásokat rendeztek az elmúlt két napban. A Telenet Oostende a második negyed elejétől komolyabb előnyt birtokolt, a végét is megnyomták még egy kicsit, így egy 20-ast vertek a Mornar Barra - a vendégek legjobbja az ex-körmendi Cole Dickerson volt (11 pont, 4 pattanó, 16 VAL), de 2-6-tal állnak a montenegróiak, míg a belgák 4-4-gyel az ötödikek. A Tenerife Cibona elleni mérkőzése egy negyedig volt szoros, aztán az első félidő végén robbantottak a spanyolok, összesen 27 ponttal nyerték meg a középső kétszer 10 percet, így könnyedén húzták be újabb sikerüket (106-84) úgy, hogy heten hoztak legalább 10 VAL-t - a Tenerife így 6-2-vel csoportelső, a horvátok pedig 2-6-tal ott vannak a délszláv hármasban az utolsó helyeken.

A Sidigas Avellino a harmadik, 22-10-re megnyert felvonással döntötte el a Mega Leksz elleni ütközetet, végeredményben ők sem nagyon izzadtak meg (85-61) - az olaszok 6-2-vel ott állnak a Tenerifével együtt a csoport élén, a Mega Leksz pedig 2-6-tal a Mornar Barral és a Cibonával holtversenyben a nyolcas végén. A legjobb meccsnek ebben a csoportban a SIG Strasbourg és a Juventus Utena csatája ígérkezett, de a franciák 29-12-re hozták a második negyedet, onnan pedig csak tovább nőtt a távolság a két fél között (86-61) - a franciáknál heten dobtak legalább 9 pontot. Mindkét együttes 5-3-mal áll, de a gallok az egymás elleniben jobbak - egyelőre ez még nem számít, hiszen a 3-4. helyen vannak.