BL, 2. forduló: A Besiktas tovább szárnyal

Tegnap megrendezték a Bajnokok Ligája 2. fordulójának második napját - a Besiktas a Partizant is könnyedén verte, a Zielona Gora pedig a Szolnokéhoz hasonló feltámadást produkált. Nézzük az összes tegnapi mérkőzést!

A keddig játéknapról tegnap már beszámoltunk, és arról is, hogy a Szolnoki Olaj KK óriási küzdést mutatott be a Dinamo Sassari ellen, így végül a második félidőben fordítva nyerni tudott.

Még két találkozót rendeztek szerdán az E-csoportból. A Besiktas csak az első félidő végén ingott meg kicsit a Partizan ellen, de a törökök továbbra is hibátlanok ebben az idényben, miután 77-62-re győztek úgy is, hogy a végén már teljesen kiengedtek. A Zielona Gora a Ludwigsburgot fogadta, és a németek gyakorlatilag a teljes meccs folyamán vezettek, csak a legelején és a legvégén nem - Djurisic a 39. perc elején fordított 71-70-nél, a vége pedig 72-70 lett. A győztesnél az ex-szolnoki James Florence 13 ponttal és 4 gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

Az A-csoportban a CEZ Nymburk három negyedig teljesen kiegyenlített mérkőzést játszott az Ironi Nahariyával, csak az utolsó 10 percben tudtak az izraeliek fölé kerekedni (78-66) - Howard Sant-Roos 22 pontos, 13 pattanós dupla-duplával (33 VAL) a forduló egyik legjobb teljesítményét hozta. A török Banvit a Frankfurt otthonában egál első félidőt játszott, aztán a harmadik negyedben lerendezett minden vitás kérdést (8-27), így végül simán nyertek a vendégek (70-86). Az Arisz már az első negyedben komolyabb előnyre tett szert a dán Bakken Bears ellen (31-14), aztán a vendégek a negyedik negyed közepére visszajöttek 5 pontra, de a végén a görögök örülhettek (82-66). A francia élvonalat hibátlanul vezető Monaco pedig óriási meglepetésre három negyed után pocsék játékkal 9 pontos vesztésre állt a szlovén Helios ellen. A záró 10 percet aztán 20-7-re nyerték a gallok, ezzel húzták be végül a találkozót (59-55).

A B-csoportban egyetlen összecsapást játszottak, az Avtodor Szaratov a második negyedtől kezdve leiskolázta a finn Kataját (113-84) - a hazaiaknál hetek értek el legalább 10 pontot. A C-csoport összes mérkőzését lejátszották a tegnapi napon.

A D-jelű nyolcasban a Tenerife eddig nincs egy súlycsoportban ellenfeleivel, a Cibona idegenbeli legázolása után most a Mornar Bart hazai pályán még jobban megverték (103-57) úgy, hogy egy 29-7-es negyeddel nyitottak - a montenegróiaknál Cole Dickerson 14 és fél perc alatt pont nélkül maradt. A litván Juventus Utena végig nagyon magabiztosan vezetve győzött a Telenet Oostende otthonában (59-69), miután egy 18-8-as első negyeddel megalapozták sikerüket. A nap egyik legjobban várt meccsén a Sidigas Avellino 11 pontos hátrányba került a félidőre a SIG Strasbourg ellen, az olaszok azonban a negyedik negyed közepén fordítottak. A franciák egyetlen pontokra fel tudtak jönni az utolsó percben, de az olaszok kibüntetőzték a meccs végét, így 72-69-re nyertek, értékes győzelmet arattak. Megint Levi Randolph (24 pont, 23 VAL) és Joe Ragland (16 pont, 10 gólpassz, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 29 VAL) voltak a legjobbjaik, de érdekesség, hogy nemcsak Ragland, hanem Marques Green (3 pont, 10 gólpassz, 8 pattanó) is eljutott 10 gólpasszig, ez egy meccsen egy csapatból két embernél borzasztóan ritkán fordul elő.