BL: Már csak Aaron Crafték veretlenek

A Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulója után csak Aaron Craft csapata, az AS Monaco veretlen - győztek James Farrék, James Florence-ék és Jarrod Jonesék is, Justin Edwards és Emmanuel Ubilla viszont hiába játszottak jól. Nézzük, mi történt ebben a körben!

Hét közben rendezték a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulóját.

Az A-csoportban található az egyetlen veretlen csapat, miután az AS Monaco (4-0) a Dinamo Sassari (1-3) otthonában is rettenetesen magabiztosan győzött, a végén még a különbséget is növelve (63-81) - a franciáknál Aaron Craft megint nagyon hasznos volt (2-2 pont és szerzett labda, 4 pattanó, 6 gólpassz, 13 VAL). A Pinar Karsiyaka (3-1) az első perceket leszámítva végig irányította a Hapoel Holon (0-4) elleni összecsapást, és bár a végén kiengedtek, győzelmükhöz nem férhetett kétség (98-91). Az EWE Baskets Oldenburg (3-1) is ott maradt az élmezőnyben, miután a UCAM Murcia (2-2) elleni összes negyedet 5-5 ponttal hozták, így végül pontosan 20 egységgel nyertek (100-80). A Jenyiszej Krasznojarszk (2-2) pedig a sorozat történetének legnagyobb fordítását mutatta be, miután 21 pontos deficitből verték a Juventus Utenát (1-3) az utolsó hat és fél percben (85-81) - a litvánoknál Laurynas Samenas megint nem volt jó (17 perc, 2 pont, 1 VAL).

A B-csoportban beszámoltunk már arról, hogy a címvédő Iberostar Tenerife (3-1) 41 ponttal ütötte ki a Capo d'Orlandót (0-4) (88-47), hiába játszott kiválóan Justin Edwards (14 pont, 13 pattanó, 6 gólpassz) - Rosco Allen (10 pont, 3-3 pattanó, gólpassz és szerzett labda) volt a spanyolok legjobbja. A Ventspils (2-2) végig futott az eredmény és a csoportot vezető MHP Riesen Ludwigsburg (3-1) után még hazai pályán is (61-73) - a hazaiak egyik legjobbja Emmanuel Ubilla (11 pont, 6 gólpassz) volt. A Neptunas Klaipeda (3-1) borzasztóan könnyedén intézte el a Gaziantepet (2-2), több mint 40 ponttal győztek a litvánok (114-73) - a vendégeknél Jure Balazic 18 perc alatt 4 pontig jutott. Az Elan Chalon (2-2) pedig a 24-8-ra megnyert harmadik negyedének köszönhetően fordított a PAOK (1-3) ellen, és győztek is a franciák (75-61) - a hazaiaknál James Farr 10 perc alatt 2-2 pontot és pattanót hozott.

A C-csoportban a Banvit (3-1) megtörte a medi Bayreuth (3-1) sorozatát, a törökök a 10 ponttal megnyert utolsó negyedüknek köszönhetően kerekedtek felül a németeken (85-74) a hét játékosának választott Adonis Thomas (23 pont) vezetésével. Az Umana Reyer Venezia (3-1) szinte végig vezetve múlta felül a SIG Strasbourgot (2-2), a franciáknak nem nagyon volt esélyük a fordításra (78-67). A Movistar Estudiantes (2-2) nagyon sokáig futott az eredmény és a Petrol Olimpija (1-3) után, és bár a záró felvonás elején fordítottak a spanyolok, a szlovének végül behúzták a végjátékot és első győzelmüket (75-81). Az AEK Athén (2-2) pedig a negyedik negyed elején tudott visszakapaszkodni a sokáig vezető Rosa Radomra (0-4), hosszabbítás lett a meccs vége, abban pedig már a görögök voltak a jobbak (96-92).

A D-csoportban a két éllovas közül a Besiktas Sompo Japan (3-1) nyert könnyebben - ők a harmadik negyed második felében átvették a vezetést és az irányítást a CEZ Nymburk (2-2) otthonában, és nagyobb izgalmak nélkül győztek (64-70). A Nanterre 92 (3-1) ezzel szemben egy végletekig kiélezett összecsapást vívott a Telenet Oostende (1-3) ellen, amelyet mindössze egyetlen ponttal tudott megnyerni (75-74). Az eddig egészen jól muzsikáló Arisz (2-2) otthonában 10 pontos hátrányban volt a félidőben a forduló előtt még nyeretlen Telekom Baskets Bonn (1-3), ám a németek a harmadik negyedben ledolgozták a különbséget, a végén pedig lendületből behúzták az összecsapást (69-75). A Stelmet Zielona Gora (2-2) a második félidőben fokozatosan húzott el a Sidigas Avellinótól (2-2), a csoport legsimább találkozóját nyerték meg végül (90-79) - a lengyeleknél James Florence felemás hatékonysággal dolgozott (6 pont, 1/5 mezőny, 5 gólpassz, 3 eladott labda).

A tabellákat ezen a linken megtaláljátok!