BL: Nikolovék és Edwardsék is 1-1 pontos hátrányban

Tegnap megrendezték a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének odavágóit - a két német csapat gyakorlatilag továbbjutott, két döntetlen mellett viszont két párharcban is csak egy pont döntött.

Arról tegnap este írtunk már, hogy az Alba Fehérvár 92-90-re legyőzte a Pinar Karsiyakát, és lényegében az egész kör ilyen szoros volt, két kivétellel - a két német gárda lényegében tovább is jutott.

A Telekom Baskets Bonn már 34 ponttal is vezetett a finn Kataja Basket otthonában, végül 20 ponttal győztek (70-90) - heten szereztek legalább 9 pontot a győztesnél. Az MHP Riesen Ludwigsburg hazai pályán fogadta a belga Basic-Fit Brussels együttesét, és ők is tükörsimán győztek, 26 pontos előnyt szereztek a visszavágóra (85-59) - náluk öten dobtak 10 és 13 pont között. Volt még egy találkozó, amin egynél több pont döntött, a másik belga gárda, a Telenet Giants Antwerp 6 ponttal verte a lengyel Rosa Radomot (75-69) - a hazaiaknál négyen dobtak 13 és 15 pont között, a másik oldalon a cseh válogatott Patrik Auda (19 pont, 6 pattanó) kiemelkedett.

Két párharcban volt egyetlen pont a differencia az első meccsen. Az orosz Avtodor Szaratov 16 pontos előnyt adott le az olasz Capo d'Orlando ellen (70-69), nem kis mértékben a vendégek legjobbjának, az ex-fehérvári Justin Edwardsnak (12 pont, 7 pattanó) köszönhetően - a győztesnél az egykor Kaposváron kosarazó Branden Frazier is hasznosan játszott (10 pont, 3 pattanó, 6 gólpassz). A bolgár Lukoil Academic pedig 20 pontos fórt szórakozott el, és még az utolsó negyed előtt is 16 ponttal vezettek, de végül a litván Juventus Utena idegenben is győzni tudott (81-82) - pedig a hazaiaknál Hristo Nikolov kifejezetten hasznos volt (15 pont, 6 pattanó).

Két párharcban lett döntetlen az első mérkőzés. A holland Donar Groningen harmadjára sem tudott előnybe kerülni hazai pályán, de a Movistar Estudiantes ellen legalább nem hátránnyal utaznak majd az idegenbeli visszavágóra (76-76) - a meccs legjobbja Thomas Koenis volt masszív dupla-duplájával (16 pont, 14 pattanó). A francia Nanterre 92 pedig a mérkőzés nagy részében vezetett a Cmoki-Minszk otthonában, végül azonban egalizáltak a fehéroroszok (68-68).