BL: Perry 33 pontja is kevés volt csapata győzelméhez

A Nyizsnyij Novgorod kétszeri hosszabbításban, Kendrick Perry parádéja ellenére kapott ki a csoportelső otthonában.

UCAM Murcia (spanyol, 9-1) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 5-5) 94-90  2x h.u.

Anwil (lengyel, 4-6) – Sidigas Avellino (olasz, 7-3) 62-72

Banvit (török, 6-4) – Ventspils (lett, 3-7) 78-63

MHP Riesen Ludwigsburg (német, 2-8) – Le Mans (francia, 4-6) 68-73

Hiába nyújtott szenzációs produkciót Kendrick Perry (33/12 pont, 5 lepattanó) és állt remekül helyt a Nyizsnyij Novgorod a csoportelső Murcia vendégeként, az oroszok egy bravúrgyőzelemről maradtak le hajszállal, kétszeri hosszabbítás után. A rendes játékidőben a spanyolok, az első hosszabbításban pedig éppen Perry révén a Nyizsnyij mentett döntetlenre, hogy aztán végül az apró kis nüánszok az Askia Booker (22/12 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) által húzott hazaiak javára döntsenek.
A csoport többi meccsén a második helyen álló Avellino Norris Cole elvesztése ellenére is komolyabb gond nélkül, Caleb Green (17/12 pont) vezetésével nyerni tudott az Anwil otthonában és továbbra is biztos továbbjutónak tűnik. Az őket követő Banvit számára sem okozott gondot a győzelem begyűjtése a Ventspils ellen, Cameron Clark (21/3 pont, 6 lepattanó) és a Le Mans pedig Ludwigsburgban harcolta ki egy nagy hajrával a sikert, amivel a gallok ott loholnak Perryék nyomában.

Nanterre 92 (francia, 5-5) – Telekom Baskets Bonn (német, 4-6) 103-56

A B jelű négyes eheti nagy rangadóját (legalábbis nevében) a PAOK és a Holon játszották egymással, ahol a Will Hatcher (26/15 pont, 5 gólpassz, 6/5 tripla) vezette görögök parádés, 66%-os (21/14) triplázásuknak köszönhetően simán nyertek Shawn Jamesék (21 pont, 11 lepattanó) ellen, így ők tartják a lépést a szintén nyerő Tenerifével és Velencével. Colton Iverson (23 pont, 11 lepattanó) spanyol csapata Svájcban diadalmaskodott, az olaszok pedig Austin Daye (20/6 pont, 4 lepattanó) és MarQuez Haynes (17/6 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) főszereplésével érvényesítették a papírformát az Opava ellen. A csoport „hatpontos” meccsét a Nanterre nyerte a Bonn ellenében, méghozzá nem is akármilyen kiütéssel, így ők őrizték meg esélyüket, hogy esetleg még tovább tudjanak jutni.

C-csoport

CEZ Nymburk (cseh, 3-7) – Lietkabelis (litván, 3-7) 78-71

Brose Bamberg (német, 7-3) – AEK Athén (görög, 8-2) 77-73

Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-7) – JDA Dijon (francia, 3-7) 59-73

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 8-2) – Telenet Giants Antwerp (belga, 5-5) 92-72

A továbbjutók szempontjából a C-csoport tűnik az egyik leginkább egyértelmű nyolcasnak, főleg miután a Nymburk egy szoros és izgalmas meccsen, Jaromir Bohacik (20/9 pont) és Eugene Lawrence (16/9 pont, 5 gólpassz) vezetésével legyőzte és jó eséllyel magával rántotta a Lietkabelist. Ugyanígy tett a Dijon is a zsinórban hetedik meccsét elveszítő, teljesen szétesett Fuenlabradával, így jelenleg ez a négy csapat 3-7-es mérleggel áll. A csoport rangadóját a Bamberg és az AEK Athén játszották egymással, amit az utolsó percben bedobott négy büntetőjükkel a németek tudtak megnyerni végül, így már az ő sorsuk sem nagyon kérdéses. A Hapoel Jeruzsálem pedig matematikailag is bebiztosította a helyét a rájátszásban, miután James Feldeine (20/9 pont) és Amare Stoudemire (18 pont, 6 lepattanó) irányításával legyőzték az Antwerpent, akiknek egyelőre még szintén nem nagyon kell aggódniuk.

D-csoport

SIG Strasbourg (francia, 6-4) – Besiktas Sompo Japan (török, 5-5) 64-69

Neptunas Klaipeda (litván, 4-6) – Filou Oostende (belga, 5-5) 77-79

Promitheasz Patrasz (görög, 7-3) – medi Bayreuth (német, 4-6) 95-83

Segafredo Virtus Bologna (olasz, 8-2) – Petrol Olimpija (szlovén, 1-9) 87-84

A D-csoport élcsapatai közül a Bologna igaz nem egyszerűen, de visszatért a győzelem útjára a Ljubljana ellen, ahogy a Promitheasz is megverte a Bayreuthot. Az olaszoknál Pietro Aradori (17/12 pont, 5 gólpassz), a görögöknél pedig Rion Brown (31/6 pont, 5 lepattanó) és Octavius Ellis (18 pont, 6 lepattanó, 2 blokk, 10/9 mezőnyből) játszottak kifejezetten eredményesen. Utánuk viszont teljes káosz uralkodik a 3-7. helyeken, főleg hogy a Besiktas Jason Rich (28/9 pont, 4 lepattanó) extrájával egy kevés pontot hozó találkozón nyerni tudott Strasbourgban, a Neptunas és az Oostende ki-ki meccsét pedig a tripladobás közben az utolsó másodpercekben faultolt Chase Fieler (13/3 pont, 5 gólpassz) három jó büntetőjével a belgák nyerték meg végül.