Egy kicsi és egy óriási meglepetés jutott mára

Ma este két találkozóval zárult le az Euroliga negyeddöntős párharcainak harmadik felvonása, s általános elképedésre nem fejeződött be sem a Caja Laboral és a CSZKA Moszkva csatája, sem pedig a címvédő Olimpiakosz és a poraiból feltámadó Efes parolája. Az még talán az érthető kategóriába tartozik, hogy az ex NBA-bajnokokkal felálló törökök elverték a görög bajnokot, de a baszk gárda fölényes győzelme a csúcsformában lévő orosz aranyérmessel szemben már-már kisebb csodának titulálható. Nézzük, hogyan alakult a két találkozó!

Negyeddöntő, 3. mérkőzés: Anadolu Efes (török, 1 - 2) - Olimpiakosz (görög, 1 - 2) 83 - 72

Az Efes még időben ritmust váltott és ezen az estén végre arra a gárdára emlékeztetett Oktay Mahmuti legénysége, mely sokáig vezette a Top 16 E-jelű nyolcasát (benne a Reallal, CSZKA-val, Panathinaikosszal). A kulcs Jordan Farmar (17 pont, 5 gólpassz) és Dusko Szavanovics (15 pont) feltámadása mellett Jamon Lucas elképesztően hasznos játéka (13 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz, 3 szerzett labda) volt, pláne, hogy az amerikai 4(!) ponton tartotta a címvédő legjobbját, Szpanuliszt. A görögök teljesen más hatékonysággal védekeztek, mint az első két felvonás alkalmával odahaza, nem is véletlen, hogy az isztambuliak csapatként 15-ből 8-as triplázásra voltak képesek a korábbi szenvedés után. Két nap múlva teljesen reálisnak tűnik, hogy egalizáljon az Efes, mely végre visszatalált arra az útra, amiről két hónapja nagyon hirtelen és tartósan letért.

Az Efes legjobb dobói: Farmar 17, Erden, Szavanovics 15-15

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Law 19, Hines 12, Printezisz 11

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 az Olimpiakosznak.

Negyeddöntő, 3. mérkőzés: Caja Laboral (spanyol, 1 - 2) - CSZKA Moszkva (orosz, 2 - 1) 93 - 72

A szakértők többsége gyakorlatilag egy lyukas garast sem adott volna előzetesen azért, hogy a mentálisan és játékban is padlót fogó Caja Laboral ma életben tudja tartani a párharcot és ez által saját esélyeit - nos ehhez képest végig dominálva 21 ponttal nyert a baszk alakulat, méghozzá az extrát hozó, 21-et szóró Thomas Heurtel főszereplésével! A hazaiak 26-ból 15 triplát értékesítettek, s a második negyedben gyakorlatilag el is döntötték az összecsapást, hiszen azt a 10 percet 18 ponttal nyerte meg Zan Tabak együttese. A vendégeknél sok átlagos egyéni teljesítmény született, de mindent elmond a CSZKA gyatra periméter-védekezése mellett az is a Messina-legénység mai produkciójáról, hogy Nenad Krsztics a maga 12 egységével már házi pontkirály tudott lenni. Folytatás két nap múlva, szintén Vitoriában, ahol óriási meglepetés lenne, ha hasonló teljesítménnyel állnának fel a felek és megint diadalmaskodni tudna a Caja Laboral.

A Caja Laboral legjobb dobói: Heurtel 21, M. Bjelica 15, N. Bjelica 13

A CSZKA legjobb dobói: Krsztics 13, Jackson, Micov 11-11

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 a CSZKA-nak.