Elképesztő meccs után Final Fourban a CSZKA, 5. derbi lesz Píreuszban!

Ma este két találkozót rendeztek az Euroliga negyeddöntőjében, s a sorozat történetének egyik legszínvonalasabb, legizgalmasabb játéknapján vannak túl az érintettek. A CSZKA Moszkva egy hihetetlen nagyot küzdő, a végjátékban extázisban játszó Caja Laboral otthonában nyert és jutott be a legjobb négybe, az Anadolu Efes pedig egy elképesztően fordulatos hajrá után nyert egy ponttal az ex-Olimpiakosz-játékos, Jamon Lucas győztes kosarával a címvédő ellen, így a török-görög párharcban mindent eldöntő, ötödik mérkőzést vívnak a felek jövőhéten. Jöjjenek a részletek!

Negyeddöntő, 4. mérkőzés: Anadolu Efes (török, 2 - 2) - Olimpiakosz (görög, 2 - 2) 74 - 73

Kosztasz Papanikolau (14 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda), a tavalyi Final Four egyik hőse gyorsan kinyilvánította, hogy már nem szeretne több találkozót játszani és mindenképp ma akarja kiharcolni csapatának a londoni részvételt. Az ő főszereplésével korán megugrott 10 ponttal az Olimpiakosz, de Jordan Farmar (15 pont, 9 kiharcolt fault) és a meglepő pluszt adó Stanko Barac (8 pont, 6 lepattanó) visszahozták az Efest, mely nem tudott akkora lendülettel kezdeni, mint két napja.

A fordulás után még kiegyenlítettebb lett a meccs, de Szpanuliszt (5 pont, 4 gólpassz) megint levette a pályáról Jamon Lucas, Erden (12 pont, 12 lepattanó) és Szavanovics (12 pont, 6 lepattanó) pedig uralták a palánk alatti területet, így lő távon belül tudott maradni a török gárda. A görög bajnok viszont a negyedik etapban képes volt ritmust váltani és 62-70-re elmentek Printeziszék egy 0-12-es rohammal, ám amikor mindenki azt hitte, hogy vége a mérkőzés érdemi részének és Final Fourba jut a vendég alakulat, akkor a hátvédek elkezdtek labdákat szerezni isztambuli oldalon, Jordan Farmar egy indításból szerzett triplával visszahozta a reményt, aztán több hellén hibából kifolyólag egy egységnyi hátránynál jöhetett az Efes és egy rontott kísérlet után az egykori Olimpiakosz-ász, Jamon Lucas visszatette a támadólepattanót, amivel meg is nyerte a derbit a törököknek! Folytatás szerdán Píreuszban, ahol a Mahmuti-legénység lehet az első csapat az Euroliga rájátszásainak történetében, mely fordíthat 0-2-es hátrányból.

Az Efes legjobb dobói: Farmar 15, Szavanovics, Erden 12-12

Az Olimpiakosz legjobb dobói: Law 15, Papanikolau 14, Hines 11

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 2

Negyeddöntő, 4. mérkőzés: Caja Laboral (spanyol, 1 - 3) - CSZKA Moszkva (orosz, 3 - 1) 85 - 94

Hiába nyert két napja nagyon simán a Caja Laboral a toronymagas favorit CSZKA ellen, kis túlzással a baszkokon kívül senki sem hitt benne, hogy mostani életben tarthatja esélyeit a Tabak-legénység és mégis egy fantasztikus összecsapás kerekedett a mai találkozóból. Nocioni és Lampe, akik eddig vitték hátukon a Caját, ma használhatatlanok voltak és faultproblémák miatt túl sokat kellett ülniük is, ám a társak életben tartották a hazai reményeket. A félidő két pontos moszkvai vezetéssel zárult, de egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a 19 pontos Causeur húzta vendéglátó.

A fordulást követően viszont észrevétlenül gyorsan meglépett majd 20(!) ponttal Ettore Messina együttese. Erre rátett egy lapáttal Nocioni kiállítása és a pályára visszakerülő Lampe gyámoltalan játéka, de Thomas Heurtel (17 pont) és Fernando San Emeterio (15 pont, 5 lepattanó) minden mindegy alapon elkezdték szórni a távoliakat és visszajött a Caja Laboral, egészen hármas különbségig, amikor is egy elnézett visszajátszás-szituációban hibáztak a játékvezetők, Milos Teodoszics (13 pont, 4 lepattanó) pedig bevágta azt a triplát, ami után már nem lehetett új esélye a baszk alakulatnak. Viktor Hjapa (19 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) és Nenad Krsztics (19 pont, 5 lepattanó) tarthatatlanok voltak 4-5-ös posztokon, ezt pedig extázisban játszva sem tudta ellensúlyozni a több betlizőt is felvonultató Tabak-alakulat, mely emelt fővel búcsúzott a kontinens topsorozatának idei küzdelmeitől, s vasárnap a Hanga Ádám vezette Manresa ellen vigasztalódhat, míg a CSZKA a londoni Final Four második biztos résztvevője a már kvalifikáló Real Madrid után.

A Caja Laboral legjobb dobói: Causeur 19, Heurtel 17, San Emeterio 15

A CSZKA Legjobb dobói: Hjapa, Krsztics, Weems 19-19

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3 - 1 a CSZKA-nak