EuroChallenge: Negyeddöntő, 3. mérkőzések

A héten a negyeddöntők harmadik, döntő mérkőzéseit rendezték az EuroChallenge sorozat rájátszásában. Két párharcban volt szükség „túlórára”, melyek során a Pinar és az Oldenburg is hazai pályán harcolta ki a továbbjutást, és csatlakozott a Krylia-Gravelines duóhoz a Final Fourban. Rovatunkban ezúttal is ismertetjük az eredményeket, kitérünk több érdekességre, valamint megemlékezünk a legjobb teljesítményekről. Lássuk tehát, hogyan is alakultak az események ezúttal!

A negyeddöntők során tehát play-off szisztémában, két győzelemig játszottak a csapatok a továbbjutásért. Az ELSŐ és MÁSODIK mérkőzéseken történtekről is olvashatnak a kék színű szövegre kattintva.

Pinar Karsiyaka SK Izmir (TUR) – Paris Levallois (FRA) 85-69 (21-8, 23-18, 24-28, 17-15)

Eddig mindkét csapat idegenben tudott diadalmaskodni egyszer-egyszer, így a legnagyobb kérdés az volt, hogy ezúttal a hazai pálya előnye tényleg előnyt jelent-e majd. A mintegy 5000 török fanatikuson biztosan nem múlott a dolog, akik ezúttal is zsúfolásig megtöltötték a Halkapinar Arenát és fantasztikus hangulatot varázsoltak kedvenceiknek. A mérkőzést ennek ellenére a hazaiak kezdték idegesebben, az első hét pontot a Párizs szerezte. Összekapta magát azonban a vendéglátó is, azok után, hogy a negyed első felében pontot sem szerzett, a következő 120 másodpercen belül 12-0-val válaszolt, így átvette a vezetést (12-7). Továbbra sem lassítottak az izmiriek, falat vontak a gyűrűjük köré, a sziklaszilárd védekezésükből pedig gyors ellentámadásokat vezettek. Mindez azt eredményezte, hogy az első két negyedet áthidaló 10 perces szakaszt kereken 30 ponttal, 35-5-re nyerte a Pinar, ezzel pedig tulajdonképpen az egész meccset, és vele együtt a párharcot is eldöntötte (35-12). A nagyszünet után aztán minden mindegy alapon egy utolsó nagy rohamra készültek a franciák. A sérüléséből visszatérő, második meccset kihagyó remek center, Sean May (23 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) 60-50-ig zárkóztatta csapatát. Ekkor azonban a végre ismét tudásához méltó módon játszó Robert Dixon (22 pont, 6 gólpassz, jobbra a képen) süllyesztett el egy egészen elképesztő triplát, amivel demoralizálta az ellenfelet. Újfent nőni kezdett a különbség, a törökök pedig okosan lefuttatták az órát minden labdabirtoklásuk során, és végül magabiztosan nyertek. A már említett Dixonon kívül legjobbjuk ezúttal is William Thomas (22 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) volt, aki ezzel mindhárom negyeddöntő mérkőzésen a meccs (és kétszer a forduló) embere lett, egyértelműen ő volt a párharc hőse. A Párizs tehát nem tudott élni az első mérkőzésen kiharcolt bravúr adta előnyével, míg a Pinar remekül visszaküzdötte magát a párharcba, majd be is jutott a Final Fourba, ahol majd az Oldenburggal meccselhet a döntőért.

A párharc végeredménye: 2-1 a Pinar javára.

EWE Baskets Oldenburg (GER) – BC Khimki Juzsnyij (UKR) 100-78 (25-24, 31-21, 25-21, 19-12)

Az első meccsen még csak rángatta az oroszlán bajszát a Khimki, a másodikon pedig ki is tépte azt, ezzel pedig kiharcolta magának egy utolsó, döntő ütközet lehetőségét. Egy ütközetét, amely egészen őrületes tempóban kezdődött és kiegyensúlyozott küzdelmet hozott. Felváltva estek a kosarak, remek színvonalú összecsapást láthatott a nagyérdemű, melynek első negyede egyetlen pontos hazai fórral zárult (25-24). A nagy iramot aztán a hosszabb paddal, több minőségi játékossal felálló Oldenburg bírta jobban a folytatásban, melynek eredményeként kialakult a meccs addigi legnagyobb különbsége (54-43), mely a félidőre sem változott. A fordulás után egy szinte ugyanolyan friss német csapat jött ki az öltözőből, mint a meccs elején, így tovább fokozták a sebességet és erőltették a gyors indításokat a hazaiak. Az ukránok ezzel szemben fáradtabban mozogtak, és inkább lassították volna a játékot. A pályán aztán egyértelműen az Oldenburg akarata érvényesült, rá tudták erőltetni stílusukat ellenfelükre. A Rickey Paulding (24 pont, 7 lepattanó, 2 labdaszerzés, 7 kiharcolt fault, jobbra a képen) vezette hazai csapat így egyre szélesebbre nyitotta az ollót, a tőlük idén megszokott módon, a fokozatosság elve szerint léptek el riválisuktól. A különbség a végére már a 20 pontos határt is meghaladta, magabiztosan győzött az Oldenburg. A németek közül a forduló MVP-jén, Pauldingon kívül még Adam Chubb (22 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) és Julius Jenkins (17 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) is villogott, míg a túloldalon egyedül Willie Dean (23 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 7 kiharcolt fault) játszott olyan szinten, ami idegenbeli bravúrt eredményezhetett volna. A Khimki nagyarányú kudarccal kényszerült búcsúzni, ám a döntő meccs kiharcolására feltétlenül rászolgáltak eddigi teljesítményükkel. Az Oldenburg pedig harcba szállhat a végső győzelemért, először tehát majd az elődöntőben a török ellen.

A párharc végeredménye: 2-1 az Oldenburg javára.