EuroCup: 2. forduló - A Ploiesti borítja a papírformát

A románok a Lietuvos Rytast ütötték ki, nyeretlen a Zenit, a Besiktas idegenben javított, a Union Olimpija pedig megszorongatta a Himkit.

Nyugati konferencia

A-csoport

Paris Levallois (francia, 1-1) - Grissin Bon Reggio Emilia (olasz, 1-1) 88-76
(20-19, 22-19, 29-16, 17-22)

Félidőben még csak 4 egységgel vezettek a franciák, aztán a harmadik negyedben mindent eldöntöttek, hiszen az utolsó 10 percre már 17 pontos vezetéssel fordultak. A hazaiaknál Sharrod Ford (15 pont, 11 pattanó) és Landing Sane (19 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Amadeo Della Valle (19 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó, 6 kiharcolt fault) vitte a prímet. A döntő tényező a triplák (14/24 vs. 11/34), a pattanózás (43-33), illetve az volt, hogy a galloknál 7-8 ember is hasznosan játszott, addig az olaszok 5 emberre támaszkodhattak mindössze.

A Paris Levallois legjobb dobói: Sane 19/9, Ford 15, Lang 14/12.
A Reggio Emilia legjobb dobói: Mussini 19/12, Della Valle 18/12, Lavrinovic 13/6.

Brose Baskets Bamberg (német, 1-1) - Telekom Baskets Bonn (német, 0-2) 104-79
(23-15, 32-24, 26-21, 23-19)

Az előző években az Euroligában induló Bamberg javította első fordulós botlását, borzasztóan könnyedén intézték el a szintén német Bonnt, már a félidőben 16 ponttal vezettek. Brutális hatékonysággal dolgoztak a hazaiak, hiszen Ryan Thompson (22 pont) és Brad Wanamaker (16 pont, 10 gólpassz, 5 szerzett labda) is a forduló legjobbjai között voltak, de 20 VAL fölött végzett Janis Strelnieks (14 pont, 4 gólpassz) és Trevor Mbakwe (16 pont, 9 pattanó) is. A túloldalon ugyanezt a szintet csak Eugene Lawrence (19 pont, 4 gólpassz, 5 kiharcolt fault) hozta.

A Bamberg legjobb dobói: Thompson 22/9, Wanamaker 16/3, Mbakwe 15.
A Bonn legjobb dobói: Lawrence 19/6, Caloiaro 13/6, Veikalas 13/6.

Strasbourg (francia, 2-0) - CAI Zaragoza (spanyol, 1-1) 88-86 hosszabítás után
(12-18, 14-19, 35-16, 13-21, 14-12)

Nagyon furcsa meccset játszott egymással a két gárda, hiszen a rendes játékidőben három negyedet is megnyert a spanyol együttes, a harmadik felvonást viszont 19 egységgel bukták el, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban fej-fej mellett haladtak a felek, a legvégén pedig Ali Traore (22 pont, 6 pattanó) elhibázott dobását szedte le Matt Howard (19 pont, 10 pattanó), visszatette a ziccert és győzött a Strasbourg, megint egy utolsó másodperces kosárral tehát. A hazaiaknál Antoine Diot (26 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó) és Louis Campbell (16 pont, 6 gólpassz, 5 szerzett labda) is kiemelendőek még, a Zaragozánál pedig csak Stevan Jelovac (16 pont, 8 pattanó) hozott hasonló teljesítményt.

A Strasbourg legjobb dobói: Dio 26/12, Traore 22, Howard 19.
A Zaragoza legjobb dobói: Jelovac 16/12, Goulding 15/9, Llompart 14/6.

A csoport állása a második kör után:

B-csoport

Foxtown Cantú (olasz, 0-2) - Artland Dragons (német, 1-1) 77-78
(22-26, 13-18, 19-23, 23-11)

Nagy meccset játszott egymással a két együttes, hiszen az első három negyedet kivétel nélkül nyerte az Artland, 13 pontos fórral fordultak az utolsó 10 percre. Bár a Damian Hollis (15 pont) vezette Cantú mindent megpróbált, fordítaniuk nem sikerült, egyetlen ponttal, de kikaptak. DeQuan Jones (9 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Ivan Buva (14 pont, 8 pattanó) voltak az igazán hasznosak a hazaiaknál, míg a vendégek egyértelműen Anthony Kingnek (22 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 7 kiharcolt fault) köszönhetik a sikert.

A Cantú legjobb dobói: Hollis 15/9, Buva 14, Mbodj 10, Gentile 10/3.
Az Artland Dragons legjobb dobói: King 22, Graves 13/3, Thomas 10/6.

Telenet Ostend (belga, 0-2) - Gran Canaria (spanyol, 2-0) 76-83
(14-16, 28-16, 15-24, 19-27)

Egy félidőig úgy tűnt, a belgák meg tudják lepni az esélyesebb Kanári-szigetekieket, de 10 pontos félidei előnyük majdnem teljesen eltűnt a harmadik játékrészben, és végül elég simán nyertek a vendégek - a második félidőben 51 pontot dobtak. Az Ostend vezére John Prince (27 pont) volt, míg a Gran Canariánál a 9 pályára lépő közül Brad Newley-n kívül mindenki hozzátette a magáét, haten értek el legalább 10 VAL-t. A spanyolok semmiben nem kerekedtek felül a hazaiakon - kivéve hogy sokkal több lábon álltak -, de mindenből egy kicsit többet, egy kicsit hatékonyabban csináltak.

Az Ostend legjobb dobói: Prince 27, Gillet 18/18, Djordjevics 10/6..
A Gran Canaria legjobb dobói: Oliver 14/12, Kuric 14/9, O'Leary 13/3.

ASVEL Lyon Villeurbanne (francia, 1-1) - JDA Dijon (francia, 2-0) 77-78
(19-20, 15-17, 20-16, 23-25)

Igazi thrillert nyertek a vendégek a két gall csapat összecsapásán, gyakorlatilag nem volt olyan pillanata a mérkőzésnek, mikor bármelyik csapat nagyobb előnyre tudott volna szert tenni. A végjátékból a vendégek jöttek ki jobban, akiknél Erving Walker (12 pont, 6 gólpassz, 4 pattanó) és Zach Moss (12 pont, 5 pattanó) voltak a leghasznosabbak. A túloldalon heten értek el legalább 8 pontig, a legeredményesebb Edwin Jackson (14 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó, 7 kiharcolt fault) is csak 14-ig - ő és Taurean Green (13 pont, 6 gólpassz) voltak a leghatékonyabbak, ez azonban nem ért győzelmet ezúttal.

Az ASVEL legjobb dobói: Jackson 14/6, Green 13/9, Andersen 11, Bader 11/9.
A Dijon legjobb dobói: Gray 15/12, Moss 12, Walker 12/3.

C-csoport

CEZ Nymburk (cseh, 1-1) - EWE Baskets Oldenburg (német, 0-2) 77-71
(10-20, 22-15, 26-18, 19-18)

A nyitó negyedet még 10 ponttal bukták el a hazaiak, de a középső kettőt 15-tel nyerték, és a záró felvonásban is kézben tartották az összecsapást. Érdekes, hét fős rotációt alkalmaztak, akik közül öten dobtak 11 és 15 pont között - Petr Benda (15 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz), Darius Washington (14 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz, 5 kiharcolt fault) és Tre Simmons (13 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda, 4 kiharcolt fault) voltak a legjobbak. A túloldalon Adam Chubb (14 pont, 11 pattanó) és Phillipp Neumann (8 pont, 5 pattanó) ütötték csak meg összességében a szintet.

A Nymburk legjobb dobói: Benda 15, Washington 14/6, Simmons 13/6, Houska 13/3.
Az EWE Baskets legjobb dobói: Paulding 18/12, Chubb 14, Kramer 9.

Baloncesto Seville (spanyol, 2-0) - Spirou Charleroi (belga, 0-2) 80-75
(24-17, 17-10, 14-29, 25-19)

Úgy tűnt, semmi gondja nem lesz a Sevillának, hiszen 14 ponttal vezettek a félidőben. A harmadik felvonást aztán 15-tel bukták el, így kapaszkodhattak az utolsó negyedben, de sikerült is ez nekik, végül győzni tudtak. Egészen kiváló csapatmunkát mutattak be: öten voltak 13 és 19 VAL között, és nem kevesebb mint kilencen dobtak 6 és 14 pont között. A vendégeknél Dylan Page (18 pont, 10 pattanó, 5 kiharcolt fault) és Eric Wise (15 pont) kiemelkedtek, de nem sok segítséget kaptak a többiektől.

A Seville legjobb dobói: Oriola 14, Pullen 11/3, Porzingis 10.
A Charleroi legjobb dobói: Page 18/6, Wise 15/3, Collins 13/9.

Virtus Rome (olasz, 2-0) - SLUC Nancy (francia, 1-1) 84-79
(18-18, 24-20, 22-26, 20-15)

A rómaiak közel sem voltak olyan meggyőzőek, mint egy héttel ezelőtt, a záró felvonásra még egállal fordultak a csapatok, de végül 5 pontos olasz győzelem született. A hazaiknál Maxime De Zeeuw (16 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) és Brandon Triche (16 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó, 3 szerzett labda) voltak a vezérek, míg a franciáknál Randal Falker (12 pont, 10 pattanó) és Szerhij Hladir (20 pont) vitték a prímet, ezúttal hiába.

A Roma legjobb dobói: Gibson 19/6, Triche 16/3, De Zeeuw 16.
A Nancy legjobb dobói: Hladir 20/9, Adams 16/6, Sy 12/6, Falker 12.

Keleti konferencia

D-csoport

Zenit Szentpétervár (orosz, 0-2) - Besiktas (török, 1-1) 86-90 hosszabbítás után
(19-23, 25-22, 13-17, 21-16, 8-12)

Nagy hullámvasút volt ez a meccs, hiszen a páratlan negyedeket a Besiktas, a párosakat pedig a Zenit nyerte. A rendes játékidő végén előbb Cameron Jones (19 pont, 7 pattanó, 5 kiharcolt fault), majd Kyle Landry (7 pont, 8 pattanó) is egyenlített, jöhetett a hosszabbítás. Itt az egész meccs egyik legjobbja, Chris Lofton (32 pont) vitte a Besiktas szekerét, vezetésével épített ki magának 2-4 pontos előnyt a török gárda, és nyertek is. Lofton mellett JaJuan Johnson (21 pont, 12 pattanó, 4 blokk) és Ryan Broekhoff (17 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda) voltak jók, míg a túloldalon Jones mellett Walter Hodge (20 pont, 9 gólpassz).

A Zenit legjobb dobói: Hodge 20/6, Jones 19, Kulagin 16/6.
A Besiktas legjobb dobói: Lofton 32/21, Johnson 21/3, Broekhoff 17/9.

Union Olimpija (szlovén, 1-1) - Himki Moszkva (orosz, 2-0) 85-88
(23-20, 18-28, 22-19, 22-21)

Nagyon megszorongatta a szlovén együttes a csoportfavoritot, végig ott loholtak a nyakukban, de az oroszok tartották nem túl nagy előnyüket végig, így szerezték meg második győzelmüket. A hazaiaknál Mirza Begic (18 pont, 4 pattanó, 3 blokk) volt a leghasznosabb, Hristo Nikolov 9 pontig és 4 pattanóig jutott, míg a Himkinél a regnáló Euroliga MVP, Tyrese Rice (22 pont, 5 gólpassz, 9 kiharcolt fault) volt kimagasló. A Himki minden dobóstatisztikában gyengébb volt, de 11-4-re nyerték a támadópattanózást, így duplát és büntetőt is többet dobtak be összességében.

A Union Olimpija legjobb dobói: Begic 18, Marinkovics 15/9, Salin 13/9.
A Himki legjobb dobói: Rice 22/3, Lauvergne 16, Popovic 14/6.

VEF Riga (lett, 1-1) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-1) 71-61
(16-9, 26-27, 16-18, 13-7)

A találkozó hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN eléritek!

A VEF Riga legjobb dobói: Robinson 19/15, Fall 11, Dillard 10/6, A. Berzins 10/6.
A Szolnok legjobb dobói: Lóránt 14/3, Szinovec 13/6, Jones 8, Milosevics 8.

E-csoport

Partizan (szerb, 0-2) - Banvit (török, 2-0) 61-77
(18-19, 21-29, 11-14, 11-15)

A Partizan egy negyedig bírta a ritmust a törökökkel, aztán ahogy idén lenni szokott, kifulladtak - nagyon hosszú idény elé néz a szerbek patinás egyesülete. Az új igazolás, Milan Macsvan (15 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 6 kiharcolt fault) dicsérhető, a többiek nem igazán, míg a Banvitnak ezúttal megszakadnia sem kellett, nagyon könnyedén hozták a sikert Vladimir Dragicsevics (20 pont, 5 pattanó, 3 blokk), Earl Rowland (11 pont, 7 gólpassz, 4 pattanó), Keith Simmons (10 pont, 4 pattanó) és Sammy Mejia (13 pont, 6 pattanó, 7 kiharcolt fault) vezetésével.

A Partizan legjobb dobói: Macsvan 15, Andrics 13/9, Muric 12.
A Banvit legjobb dobói: Dragicsevics 20, Mejia 13/6, Rowland 11.

CSU Asesoft Ploiesti (román, 2-0) - Lietuvos Rytas (litván, 1-1) 103-83
(30-18, 26-20, 24-23, 23-22)

A román együttes az eddigi legnagyobb szenzációja az idei sorozatnak, most az első kalapos Lietuvos Rytast ütötték ki, nagyon simán ráadásul, hiszen az első negyed után 12, a félidőben pedig 18 ponttal vezettek. Tették mindezt úgy, hogy négyen is nagyon hasznosan játszottak közülük, Dee Brown (18 pont, 14 gólpassz, 4 pattanó, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault) pedig egyenesen a forduló MVP-je lett. A litvánoknál csak Adas Juskevicius (20 pont, 5 pattanó) és Gediminas Orelik (17 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) voltak igazán dicsérhetőek.

A Ploiesti legjobb dobói: Lee 19, Brown 18/12, Flowers 14/3.
A Lietuvos Rytas legjobb dobói: Juskevicius 20/3, Orelik 17/9, Lukauskis 10/3.

Hapoel Jerusalem (izraeli, 0-2) - Krasny Oktyabr (orosz, 1-1) 78-79
(19-25, 20-20, 28-13, 11-21)

Félidőben még hat pontos előnyben voltak az oroszok, aztán a Hapoel 15 ponttal nyerte a harmadik felvonást, és úgy tűnt, érvényesül a papírforma, hiszen 9 ponttal vezettek a záró 10 perc előtt. 1-15-tel indult azonban az utolsó negyed, és bár egyszer még egyenlített az izraeli alakulat, az oroszok 2-4 ponton tartották előnyüket, a végén pedig Tony Gaffney kihagyta a potenciális meccsnyerő dobást, nyert a Krasny Oktyabr. A vendégeknél DJ Kennedy (17 pont, 6 pattanó, 8 kiharcolt fault) és Cuthbert Victor (14 pont) voltak a leghasznosabbak, míg a túloldalon Donta Smith (10 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault), Bracey Wright (19 pont), Derwin Kitchen (13 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) és Joseph Jones (16 pont) is jók voltak. A vendégek csak a dupla annyi bedobott hármasnak köszönhetően nyertek gyakorlatilag, másban nem volt komoly különbség.

A Hapoel legjobb dobói: Wright 19/9, Jones 16, Kitchen 13/3.
A Krasny Oktyabr legjobb dobói: Kennedy 17/6, King 16/12, Victor 14/6

F-csoport

PAOK (görög, 2-0) - Stelmet Zielona Gora (lengyel, 0-2) 85-66
(21-20, 24-13, 19-20, 21-13)

A görögök a második negyedben megnyugtató előnyre tettek szert, a negyedik felvonásban pedig kiütötték ellenfelüket. Nagyon sokan hoztak a PAOK-nál hasznos teljesítményt, közülük Christos Saloustros (17 pont, 5 pattanó) emelkedett ki. A lengyeleknél Lukasz Koszarek (14 pont, 8 gólpassz, 5 patanó) emelkedett ki, de ő túl sok segítséget nem kapott a társaktól, így lett a vége sima hazai siker - a PAOK egyébként a Ploiestihez hasonlóan hatodik kalapos volt, jól megy eddig a "leggyengébbeknek".

A PAOK legjobb dobói: Saloustros 17/9, Vaughn 12, Langford 12/3.
A Zielona Gora legjobb dobói: Koszarek 14/6, Johnson 11, Burtt 11/3.

Lokomotiv Kubany (orosz, 2-0) - Ventspils (lett, 1-1) 72-60
(22-17, 17-15, 12-18, 21-10)

A Kubany megpróbált mindent annak érdekében, hogy csak annyit kelljen kiadniuk magukból, amennyit nagyon muszáj, de a harmadik negyedben egy pontra zárkózott hozzájuk a Ventspils. Ekkor robbantottak, és végül simán nyertek. A hazaiak legjobb Anthony Randolph (17 pont, 10 pattanó) volt, Derrick Brown (14 pont, 5 pattanó, 6 kiharcolt fault), Richard Hendrix (10 pont) és Aaron Miles (9 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz) is nagyon hasznosak voltak, míg a lettek messze legjobbjai Mire Chatman (8 pont, 8 gólpassz, 6 pattanó, 6 kiharcolt fault) és Maris Gulbis (13 pont, 6 pattanó) voltak, de ketten nagyon kevésnek bizonyultak az oroszokkal szemben.

A Kubany legjobb dobói: Randolph 17/3, Brown 14/3, Hendrix 10.
A Ventspils legjobb dobói: Gulbis 13/9, Lejasmeiers 8/6, Chatman 8/6.

Buducsnoszt (montenegrói, 0-2) - Pinar Karsiyaka (török, 1-1) 79-82
(27-25, 16-17, 18-20, 18-20)

Végig nagyon szoros ütközetet játszott egymással a két fél, nem nagyon találtak fogást egymáson a csapatok, de a vendégek szinte végig előnyben kosaraztak. A második félidőben többször is elléptek 6 ponttal, és bár ennél jobban elszakadniuk nem sikerült, mivel a 40. percben is megtették mindezt, a végeredményhez képest nyugalmasan nyertek. Óriási bajba került ezzel a Vladimir Dasics (17 pont, 9 pattanó) vezette Buducsnoszt, hiszen két forduló után két zakóval állnak. A vendégeknél Bobby Dixon (23 pont), Jon Diebler (20 pont) és bár a dobás nem ment neki, de Juan Palacios (13 pont, 8 pattanó, 6 kiharcolt fault) is hasznosan játszottak.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Dasics 17/6, Cook 16/9, Sehovics 11/6.
A Pinar Karsiyaka legjobb dobói: Dixon 23/15, Diebler 20/12, Palacios 13.

A forduló legértékesebb játékosának a román meglepetéscsapat CSU Asesoft Ploiesti amerikai hátvédjét, Dee Brownt választották, aki 33-as indexet ért el.

Mögötte holtversenyben volt a második Anthony King (Artland Dragons, 32) és Antoine Diot (Strasbourg, 32) végzett. A top6-ot egy újabb, ezúttal hármas holtverseny tette teljessé Tyrese Rice (Himki Moszkva, 29), Ryan Thompson (Brose Baskets Bamberg, 29) és Brad Wanamaker (Brose Baskets Bamberg, 29) között..