Eurocup: Előnyben a Valencia a spanyol házi döntőben

A Malaga ismét kőkemény ellenfél volt, ám a Valencia végül megfordította a döntő első mérkőzését Bojan Dubljevics vezérletével, aki egyben a Eurocup pontkirálya is lett a meccset eldöntő dobásával.

Döntő, 1. mérkőzés

Valencia Basket (spanyol) – Unicaja Malaga (spanyol) 68-62

A negyeddöntős és az elődöntős párharcát (a Bayern München illetve a Lokomotiv ellen) is pályahátrányból nyerte meg a Malaga, és bár a hazai pályán összességében 22 meccse veretlen Valenciát is kőkemény csatára késztették az andalúzok, honfitársaikat – egyelőre – nem sikerült elkapniuk saját pályájukon. Pedig nagyon jól kezdték a meccset a vendégek, 7-17-nél már kétszámjegyű különbség feszült a csapatok között. Az első negyed végére aztán már egalizált is a Valencia (20-20), ami után ismét a Malaga húzott el (24-32), ám a nagyszünetre megint kiegyenlítettek a hazaiak (35-35). Fordulás után már nem volt ennyire hullámzó a játék, minden egyes pontért vért kellett izzadniuk a feleknek, akik fej-fej mellett haladtak egészen 52-52-ig. Ekkor aztán megtört a Malaga addigi ritmusa, és a Valencia 8 megválaszolatlan ponttal húzott el öt perccel a vége előtt. Ezt követően aztán mindent megpróbált ugyan, de már nem tudott visszajönni a meccsbe a vendégcsapat, a találkozó legjobbja, Bojan Dubljevics (14/6 pont, 8 lepattanó) pedig fél perccel a vége előtt, hárompontos különbségnél egy hatalmas triplával adta meg a kegyelemdöfést a Malagának. Érdekesség, hogy ezzel a hármassal vált a még mindig csak 25 éves montenegrói center a Eurocup történetének legjobb pontszerzőjévé. További kuriózum, hogy ezen a meccsen ez a cím kétszer is gazdát cserélt, hiszen előbb csapattársa, Rafa Martinez került Marko Popovic elé az élen, majd jött Dubljevics, akinek jelenleg 1190 pontja van Martinez 1189-ével szemben. A párharc folytatása pénteken Malagában, ahol a tét nem csupán a Eurocup serlegének elhódítása, hanem a jövő évi Euroliga-szereplés kivívása is.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Valencia javára.

A forduló MVP-je:
Bojan Dubljevics (14/6 pont, 8 lepattanó, 1 gólpassz, 1 labdaszerzés, 23 index pont – Valencia)