Euroliga: A CSZKA a Real után a Barcát is oktatta

A szezon eddigi MVP-je, Nando De Colo nélkül is simán hozta a Barcelona elleni rangadót a CSZKA Moszkva.

A szezon eddigi MVP-je, Nando De Colo nélkül is simán hozta a Barcelona elleni rangadót a CSZKA Moszkva. A hét meccsét parádés csata után az utolsó negyedre feltámadó Fener nyerte a Loko ellen, így a törökök maradtak veretlenek. A Pana hatalmasat betlizett az OAKA-ban, a Malaga viszont könnyed győzelmet aratott az E-csoportban.

Top16, 3. forduló

E-csoport

Fenerbahce Ülker (török, 3-0) – Lokomotiv Kubany (orosz, 2-1) 85-79

Minden várakozást és igényt kielégített a Fenerbahce és a Lokomotiv ütközete, amit a negyedik negyedbeli nagy hajrájuk után a törökök nyertek meg, így nekik sikerült megőrizniük veretlenségüket az E-csoportban. Malcolm Delaney ezúttal a megszokottnál szürkébb volt, ám a kintről hibátlanul dobó Victor Claver (21/15 pont, 7 lepattanó, 5/5 tripla) vezérletével a Loko így is csinált egy 14-0-s rohanást a második negyedben, amivel 45-35-re húztak el.

A nagyszünet után sem változott semmi, a negyedik negyed elején még mindig 9 ponttal mentek az oroszok, bajban volt a Fener. Ekkor azonban a Bogdan Bogdanovics (18/6 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó), Jan Vesely (17 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Luigi Datome (16/6 pont, 4 lepattanó) trió szinte a semmiből támadt fel, hárman együtt 30 pontot termeltek a 34-19-re megnyert negyedik negyedben, amivel megfordították a meccset. Az utolsó öt percre egészen elképesztő meccs alakult, a nagyobbnál nagyobb kosarak követték egymást mindkét oldalon, melyek során 5-ször változott a vezető csapat személye és 4-szer álltak döntetlenre a csapatok. Delaney későn ébredt, így a szintén jól játszó Bobby Dixon (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) négy jó büntetőjével ezt a meccset is behúzta a Fener.

A Fenerbahce legjobb dobói: Bogdanovics 18/6, Vesely 17, Datome 16/6, Dixon 13/3
A Lokomotiv legjobb dobói: Claver 21/15, Delaney 12/3, Singleton, Draper 10/6-10/6

Panathinaikosz (görög, 1-2) – Crvena Zvezda Telekom (szerb, 1-2) 63-74

Borzalmas játékkal „lepte meg” szurkolóit a Panathinaikosz, így a Crvena Zvezda teljesen megérdemelt győzelmet aratott a görög fővárosban. Pedig a hazai fanatikusok ezúttal is kitettek magukért, 11 ezren buzdították Diamantidiszékat. Ez azonban hiábavaló volt a nagyon összeszedetten játszó, remekül védekező szerbek ellen, akik úgy tudtak győztesen távozni az OAKA-ból, hogy nem nyújtott senki kiemelkedőt közülük. Sztefan Jovics (9/9 pont, 8 gólpassz, 8 lepattanó) hozott egy egészen komplex, tripla-duplához közelítő teljesítményt, ő és a centerek voltak a Zvezda-győzelem fő letéteményesei. A Panában Miroslav Raduljica (12 pont, 5/5 mezőnyből) csipkedte magát fokozottan honfitársai ellen, de a többieket ő sem tudta felrázni enerváltságukból.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Gist 15, Feldeine 12/3, Raduljica 12
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Zirbes 12, Stimac 11, Lazics 11/6

Unicaja Malaga (spanyol, 2-1) – Cedevita Zagreb (horvát, 1-2) 90-67

Tükörsima győzelmet aratott a sokkal koncentráltabb, élesebb Malaga a Cedevita ellen. Az Adria Ligában a listavezető Buducsnoszt elleni nagy verés után egy újabb méretes zakót kaptak a horvátok, akiknek esélyük sem volt a győzelemre ezúttal. A palánk alatt voltak teljesen súlytalanok a vendégek a spanyolokkal szemben, akik 43-23- arányban nyerték meg a lepattanócsatát és 19 támadólepattanót szedtek, csaknem annyit, mint a zágrábiak összesen. Félidőben már 52-31-re vezetett a Malaga, a második húszpercre már minden lényegi kérdés eldőlt.

A Malaga legjobb dobói: Kuzminskas 17/3, Diez 16/12, Suarez 11/6
A Cedevita legjobb dobói: Babic 24/12, Pullen 16/12

F-csoport

CSZKA Moszkva (orosz, 2-1) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-2) 93-82

Nem tudta kihasználni az indexlistát 22,7-es értékkel vezető Nando De Colo – valamint Joel Freeland, Viktor Hjapa és Pavel Korobkov – hiányát a Barcelona, a veretes sérültlista ellenére is magabiztosan nyerte a lenyűgöző Megasport Arenába átköltöző CSZKA Moszkva a rangadót. Az oroszok a múlt heti, Real Madrid elleni győzelmüket másolták le, a szoros első negyed után félidőre elléptek ellenfelüktől, a nagyszünet után nem sokkal pedig dűlőre is vitték a dolgokat.

A CSZKA játékosai triplaesőt zúdítottak a katalánokra, az első 11 távoli kísérletükből 9 a helyére került, a végére pedig a De Colo szerepét átvevő Cory Higgins (20/12 pont, 5 lepattanó, 5/4 tripla), az ismét remek karmesterként funkcionáló Milos Teodoszics (16/12 pont, 6 gólpassz), illetve a rengeteget melózó Andrej Voroncevics (16/12 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) is 4-4 hármassal zárt (csapatszinten 30/16, 53%). A Barcában egyedül a legszebb napjait idéző Juan Carlos Navarro (16/12 pont, 3 gólpassz, 5/4 tripla) villogott, ám a harmadik negyedbeli, 18-4-es sorsdöntő hazai roham során néhány vitatható ítélet után elszakadt a cérna a kapitánynál és két technikaival kiállíttatta magát.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 20/12, Teodoszics, Voroncevics 16/12-16/12, Hines 12, Kulagin 10/6
A Barcelona legjobb dobói: Navarro 16/12, Doellman 14, Abrines 12/12, Perperoglu 11/3