Euroliga: A CSZKA idegenben is megverte az Olympiakoszt

Presztízsgyőzelmet aratott Pireuszban a CSZKA Moszkva, a Fener, a Loko és a Zvezda viszont vereséggel hangolt a kedden kezdődő playoffra.

Top16, 14. forduló

E-csoport

Cedevita Zagreb (horvát, 4-10) – Crvena Zvezda Telekom (szerb, 7-7) 83-62

Nagyon simán intézte el a Cedevita a Crvena Zvezdát, így törlesztett valamit a nagy rivális felé és szépen fejezte be története első Top16-os szereplését a zágrábi gárda. A Zvezda zsinórban három 20 pont körüli vereséggel fejezte be a második csoportkört, és nem túl jó előjelekkel készülhet a kedden kezdődő, CSZKA Moszkva elleni kőkemény negyeddöntős párharcra. Igaz ezúttal egyik legjobbjuk, Quincy Miller nélkül léptek pályára a szerbek, és pozitív hír velük kapcsolatban, hogy visszatért kapitányuk, a súlyos térdsérülést szenvedett Luka Mitrovics, aki az alapszakasz első fordulója óta nem játszott. Ez a meccs már félidő előtt eldőlt, hiszen a második negyed elején már 25 ponttal, 39-14-re vezetett a Cedevita. Jacob Pullen (22/12 pont, 3 labdaszerzés, 11/8 mezőnyből) fantasztikus dolgokat művelt, kevesebb mint 20 játékperc alatt volt a mezőny legjobbja. De míg neki csapattársai is segítettek, addig a túloldalon Vladimir Stimac (18 pont, 11 lepattanó, 10/7 mezőnyből) nagyon egyedül maradt.

A Cedevita legjobb dobói: Pullen 22/12, Bilan, Zoric 12-12, Babic 10
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Stimac 18, Kinsey 11, Zirbes 10

Darüssafaka Dogus (török, 5-9) – Lokomotiv Kubany (orosz, 9-5) 87-86

A Panathinaikosz tegnapi vereségével a Lokomotiv számára már nem volt tétje a Darüssafaka elleni mérkőzésnek, a vasutasok lélekben már a Barcelona elleni playoff-csatára készülhettek. Könnyen lehet, hogy ha van tétje ennek az összecsapásnak, akkor a Loko behúzza a győzelmet, hiszen a kulcsjátékosok közül senki nem játszott 20 percnél többet, és a végjátékban sem volt fent mindegyikük a pályán. Az oroszok így is mintegy 35 percen keresztül vezettek, a Darüssafaka viszont remek hajrával, teljesen megérdemelten megnyerte a mérkőzést. A törökök egyetlen percre sem adták fel a meccset, így végül szép győzelemmel zárták az újonc szezonjukat. A hajrában Luke Harangody (15/12 pont, 7 lepattanó, 5/4 tripla), Furkan Aldemir (8 pont, 7 lepattanó, 2 blokk, 4/4 mezőnyből) és Scott Wilbekin (11/9 pont, 6 gólpassz) szereztek kulcsfontosságú kosarakat, az ő főszereplésükkel nyert a Dogus.

A Darüssafaka legjobb dobói: Harangody 15/12, Redding 12, Wilbekin 11/9
A Lokomotiv legjobb dobói: Claver 12/6, Singleton 12/3, Delaney 11/3, Zubkov 11/9, Draper 10/6

Unicaja Malaga (spanyol, 4-10) – Fenerbahce Ülker (török, 11-3) 71-67

A Cedevitához és a Darüssafakához hasonlóan a Malaga is győzelemmel zárta – az ismét nem túl fényes – Top16-os szereplését. A spanyolok a Fenerbahcét verték meg, akiknek az egyetlen céljuk az volt ezen a mérkőzésen, hogy valahogy túl legyenek rajta. Ettől az eredménytől függetlenül a törökök finoman fogalmazva sem lehetnek nyugodtak a Real Madrid elleni párharc előtt, a címvédő éppen ellenkező szériát fut az elmúlt hetekben, mint a Fener. Az isztambuliaknak igazából nem sok esélyük volt a győzelemre, a Malaga sokkal motiváltabban és jobbak kosarazott. Nemanja Nedovics (14/6 pont) vezérletével már az első negyedben vezetett a Malaga, majd Jack Cooley (17 pont, 9 lepattanó, 10/7 mezőnyből) állt a 12-3-as rohammal előnyüket tovább növelő spanyolok élére. Fordulás után aztán már 16 pont (46-30) is volt a különbség, innen pedig a Fener már 4 egységénél közelebb nem tudott zárkózni.

A Malaga legjobb dobói: Cooley 17, Nedovics 14/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Antics, Hickman 12/6-12/6

F-csoport

Olympiakosz (görög, 6-8) – CSZKA Moszkva (orosz, 10-4) 96-99

Bár nem volt tétje, mégis nagyon jó, élvezetes rangadót játszott egymással az európai kosárlabdázás két fellegvára, az ezúttal kieső Olympiakosz és a csoportot megnyerő CSZKA Moszkva. Nagyon hullámzó volt a mérkőzés, az első negyedben ellenállhatatlan oroszok kezdtek sokkal jobban (22-33), majd erre egy 14-0-s rohanással válaszolt a Printezisz nélkül felálló Olympiakosz. Félidőben a CSZKA (45-50), a harmadik negyed végén pedig a hazaiak (69-64) vezettek öt ponttal, így futottak neki a csapatok a záró játékrésznek. Ezt a negyedet nagyon koncentrált, jó játékkal a CSZKA 18-4-gyel kezdte, amivel lényegében eldőlt a találkozó. A hajrában Vaszilisz Szpanulisz (17/9 pont, 7 gólpassz) és a hosszú hetek óta újra pályára lépő Matt Lojeski (18/6 pont, 3 lepattanó) kék-két egészen elképesztő triplát vágott be, így még izgalmas is lett a vége, ám az ismét nagyot játszó, 36-os indexet összehozó Nando De Colo (20 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó, 13 kiharcolt fault, 13/12 büntető) higgadt büntetőzésével lezárta a meccset a CSZKA.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Lojeski 18/6, Szpanulisz 17/9, Mancarisz 12/6, Hunter 11
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 20, Teodoszics 13/6, Jackson 13/3, Fridzon, Kurbanov 11/6-11/6, Voroncevics 10/3