Euroliga: A Himki szakította meg a Fener nagy sorozatát

Parádés játéknappal kezdődött az újabb dupla forduló – a Fener és az Olympiakosz is hosszabbításos meccset játszott, a törökök győzelmi szériája véget ért, a görögöket viszont megmentette Papanikolau – a Realnak is rezgett a léc Gran Canarián – az Efes idegenben gázolt át a Zalgirisen

Alapszakasz, 17. forduló

Himki Moszkva (orosz, 7-10) – Fenerbahce Beko (török, 15-2) 84-78 h.u.

Moszkvában történt meg az, ami talán csak idő kérdése volt, azaz hogy a Fenerbahce immár 12 meccses győzelmi sorozata véget érjen ebben a rendkívül kiegyenlített ligában. Az viszont mégis meglepő, hogy a Himki tudta megállítani a listavezetőt, főleg hogy a törökök remekül kezdtek és 23-11-re vezettek az első negyed végéhez közeledve. Az oroszok azonban gyorsan visszajöttek a meccsbe, és mindössze 27%-os (26/7) triplázásba kényszerítették a bajnokság legjobb kinti dobó (45%) csapatát, méghozzá úgy, hogy a nagy napot kifogó Melih Mahmutoglu (18/12 pont, 4 lepattanó) néhány elképesztően nagy bombát is elsüllyesztett. A Himki akár már a rendes játékidő végén is nyerhetett volna (ahogy a Fener is), a kihagyott büntetők után viszont jöhetett a hosszabbítás, amit a remekül visszatérő Anthony Gill (12 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó) vezetésével 8-2-vel kezdett majd megérdemelten nyert meg a házigazda , ezzel becsatlakozva a playoffért vívott harcba.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Markovics 13/9, Bost 12/6, Gill 12, Crocker 10
A Fenerbahce legjobb dobói: Mahmutoglu 18/12, Vesely 17, Szlukasz 11

Gill visszatérése és Mahmutoglu nagy dobásai:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zalgiris Kaunas (litván, 7-10) – Anadolu Efes (török, 11-6) 58-79

A karriercsúcsát beállító, egyébként is igen jó formában lévő Adrien Moerman (23/12 pont, 6 lepattanó) vezetésével és kiváló védekezésére építve az Efes meglepően sima győzelmet aratott Kaunasban. A Zalgiris játékosai a kapott kemény védekezés ellenére is ritkán látható gyenge napot fogtak ki, mindössze 58 pontig jutottak és senki nem érte el még a tízpontos határt sem közülük.

A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 9/3, Davies 8
Az Efes legjobb dobói: Moerman 23/12, Dunston 13, Beaubois 12/6

Moerman karriercsúcsa:

Olympiakosz (görög, 11-6) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7-10) 91-87 h.u.

Nemcsak a Shengeliát nemrég hosszabb időre elveszítő Baskonia, hanem a Milutinovot lázas megbetegedés miatt nélkülöző Olympiakosz is az egyik legjobbja nélkül állt ki az egymás elleni mérkőzésükre, ami egy egészen parádés, szintén hosszabbításba torkolló csatát hozott. A meccs végig szoros volt, de inkább a Luca Vildoza (19/6 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó), Vincent Poirier (17 pont, 12 lepattanó, 9/8 mezőnyből) és Marcelinho Huertas (17/3 pont, 5 gólpassz) által húzott baszkok játszottak előnyben. Az Olympiakosz azonban elsősorban Zach LeDay (23 pont, 9 lepattanó, 13/10 mezőnyből) jóvoltából tartani tudta magát a hajrában, majd Kosztasz Papanikolau (22/18 pont, 6 lepattanó, 2 blokk, 7/6 tripla) személyében megérkezett a nyerőemberük is. A görög előbb egy nehéz palánkos triplával kiharcolta a hosszabbítást, majd ott dobott még egy hármast egy sokkal inkább kiszorított helyzetből is, így a pireusziak végül nyerni tudtak. Az Olympiakoszban LeDay és Papanikolau mellett Jorgosz Printezisz (19 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) és Nigel Williams-Goss (17/9 pont, 6 gólpassz) is nagyon jól termeltek, ők négyen dobtak 81-et csapatuk 91 pontjából.

Az Olympiakosz legjobb dobói: LeDay 23, Papanikolau 22/18, Printezisz 19, Williams-Goss 17/9
A Baskonia legjobb dobói: Vildoza 19/6, Huertas 17/3, Poirier 17, Hilliard 13/6, Voigtmann 10/3

LeDay és Papanikolau voltak az Olympiakosz nyerőemberei:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 6-11) – Real Madrid (spanyol, 14-3) 67-75

Bár néha rezgett a léc, de végül nyerni tudott Gran Canarián és kihasználta a Real Madrid a Fenerbahce botlását, így a címvédő egymeccsnyi távolságba került a listavezetőhöz. Pedig a spanyolok még csak 27 pontnál tartottak a félidőben (34-27), majd fordulás után is még többször vezetett 10 ponttal a Gran Canaria (48-38). A Real két ikonikus vezére, Sergio Llull (16/9 pont, 4 gólpassz) és Rudy Fernandez (11/9 pont, 5 lepattanó) azonban összekapták csapatukat, nagy dobásaikkal fellobbantották a tüzet, majd mikor szoros lett az állás, akkor már kijött a felek közti minőségbeli különbség is.

A Gran Canaria legjobb dobói: Oliver 12/3, Baez 12, Pauli 11/3
A Real Madrid legjobb dobói: Llull 16/9, Fernandez 11/9, Randolph 10/6, Ayon 10