Euroliga: A Pana is nagyon nehéz helyzetbe került

A Loko idegenben is megverte a Panát, így a sztárcsapatok közül a Real mellett a görögökre is izzasztó hetek várnak még.

A hatodik forduló zárónapján a Loko idegenben is megverte a Panát, így a sztárcsapatok közül a Real mellett a görögökre is izzasztó hetek várnak még. A Maccabi helyzete viszont még ennél is rosszabb, hiszen a Darüssafaka győzelmével az izraeliek a kiesés szélére kerültek. Kikapott a Malaga, így nincs már veretlen csapat a mezőnyben, október hónap MVP-je pedig öt perc alatt egy húszast hintett.

Alapszakasz, 6. forduló

B-csoport

Anadolu Efes (török, 3-3) – Limoges CSP (francia, 2-4) 92-74

Hozta a Limoges elleni kötelezőt, így három vereség után újra győzelmet ünnepelhetett az Efes. Ezzel kicsit megnyugodhatnak a törökök, hiszen így az egymás elleni eredmény miatt a franciák és a Milano is legalább két győzelemmel van mögöttük. Az isztambuliak ezúttal jól játszottak, Thomas Heurtel (20/15 pont, 5 gólpassz, 7/5 tripla) és Derrick Brown (21/6 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) extrájával, illetve Bryant Dunston (12 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz) iszonyatos mezőnymunkájával nem adtak esélyt ellenfelüknek. A meccs a második negyedben dőlt el, mikor Heurtel és Brown vezényeltek egy 15-0-s hazai rohamot, amiből a Limoges már nem tudott felállni, az Efes magabiztosan őrizte az ekkor megszerzett előnyét.

Az Efes legjobb dobói: Brown 21/6, Heurtel 20/15, Diebler 12/12, Dunston 12, Saric 10
A Limoges legjobb dobói: Diawara 17/6, Traore 12, Daniels 12/6, Westermann 11

C-csoport

Panathinaikosz (görög, 2-4) – Lokomotiv Kubany (orosz, 5-1) 71-77

Elsősorban október hónap MVP-je, azaz Malcolm Delaney (23/12 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) eszelős öt percének köszönhetően idegenben is legyőzte a Panathinaikoszt a Lokomotiv Kubany, így önmagát előkelő helyzetbe hozta, az athéniakat viszont nehéz pozícióba sodorta. A Pana egyébként sem sziporkázott, de a gyenge kezdésük (8-21) után azért felálltak a görögök a padlóról, és a harmadik negyedben át is vették a vezetést (39-35). Ekkor azonban jött az addig még pont nélkül álló Delaney, aki kevesebb mint öt perc alatt kereken 20 pontot rámolt be a hazaiak gyűrűjébe, egészen egyedülálló pillanatokkal gazdagítva az Euroliga történelemkönyvét. Ennek köszönhetően vissza is vette a vezetést a Loko (52-59), ám a Pana ismét csak kiegyenlítette az állást. Ekkor aztán Delaney helyett Victor Claver (13/3 pont, 7 lepattanó) állt az oroszok élére, ő a meccs utolsó hat percében szerzett 9 pontot, ezzel pedig már nem tudott mit kezdeni a Pana. Ezek után a görögökre nagyon kemény négy forduló vár még, a Karsiyakával nagy csatát vívhatnak a továbbjutásért, akikkel a jövő héten rögtön szembe is kerülnek.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Feldeine 14/9, Raduljica 11, Gist 11/3, Calathes 10/6
A Lokomotiv Kubany legjobb dobói: Delaney 23/12, Broekhoff 16/12, Claver 13/3, Draper 10/9

D-csoport

Brose Baskets Bamberg (német, 4-2) – Unicaja Malaga (spanyol, 5-1) 73-53

Nincs már veretlen csapat az idei Euroliga szezonban, hiszen az utolsóként hibátlan Malaga nagyon simán kikapott Bambergben. Másfél negyedre voltak jók ezúttal mindössze a spanyolok, akik 18-22 után teljesen szétestek, a Bamberg pedig mind támadásban, mind pedig védekezésben magas szintű csapatjátékkal büntette meg őket. A középső két negyedet összességében 46-20-ra nyerte meg a német bajnok, a Malaga pedig épphogy kijött az 50 pontból a végére. Ez az a meccs volt, mikor a statisztika mindent elmondott a játék képéről, hiszen lepattanózásban (36-26) és a triplák értékesítésében (22/10, 46% - 26/4, 15%) is hatalmas különbség volt a csapatok között, ami sorsdöntőnek bizonyult. A vendégek közül ráadásul senki nem érte el a 10 pontot sem, erre ebben a szezonban még a komplett mezőnyt figyelembe véve sem volt példa.

A Bamberg legjobb dobói: Strelnieks 14/9, Wanamaker 13/9, Miller 11/9
A Malaga legjobb dobói: Jackson 9/6, Diaz 9/3, Gabriel 9

Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 0-6) – Darüssafaka Dogus (török, 3-3) 60-68

A Sassari a Darüssafakát sem tudta megverni, így komolyan felvetődik a kérdés, hogy tud-e egyáltalán győzelmet szerezni idén a szárd alakulat. A másik részről viszont a törökök számára nagyon fontos győzelem volt ez, hiszen jelenleg úgy áll a helyzet a D-csoportban, hogy a Darüssafaka bármit is játszik a következő három fordulóban, ha az utolsó játéknapon otthon újra megverik a Maccabit, akkor az izraeliek fognak kiesni ők pedig továbbjutni. Ezen a meccsen hiába küzdött jól a Sassari, a hatalmas dupla-duplát elérő Luke Harangody (26/12 pont, 13 lepattanó, 5/4 tripla), az ismét domináns Semih Erden (10 pont, 8 lepattanó), illetve a nagy tanár Emir Preldzic (11/9 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz, 3/3 tripla) kiemelkedő játékával a Darüssafaka bizonyult jobbnak. Az első félidőben egy 15-0-s, a másodikban pedig Harangody 10 pontjával egy 13-0-s szériát repesztett az isztambuli gárda, ez a két nagy roham pedig döntőnek bizonyult.

A Sassari legjobb dobói: Alexander 17/3, Logan 11/3, Haynes 10/3
A Darüssafaka legjobb dobói: Harangody 26/12, Preldzic 11/9, Erden 10