Euroliga: Alig izzadt meg a CSZKA és a Pana

A játéknap izgalmairól Norris Cole és a Buducsnoszt gondoskodott Tel-Avivban – az újra playoff-helyen álló Pana befogta a Bayernt – a CSZKA és a Darüssafaka nem ugyanaz a szint

Alapszakasz, 17. forduló

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 8-9) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 10-7) 85-90

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Milano legjobb dobói: Micov 20/12, James 20/6, Gudaitis 16, Brooks 11/6
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 21/6, Seraphin 16, Hanga 15/3, Ribas 11/9

Heurtel szezoncsúcsa:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Darüssafaka Tekfen (török, 2-15) – CSZKA Moszkva (orosz, 13-4) 65-80

Csak annyit adott ki magából a CSZKA Moszkva a Darüssafaka ellen, amennyi feltétlenül szükséges volt a győzelemhez, az orosz sztárcsapat alig izzadt meg a ligautolsó ellen. A Nando De Colo (17/3 pont, 8/6 mezőnyből) által vezérelt CSZKA az első perctől az utolsóig magabiztosan vezetett, és jól mutatja mennyire könnyed meccs volt ez számukra, hogy mindössze 2 bedobott triplával (14/2, 14%) is ilyen simán tudtak nyerni.

A Darüssafaka legjobb dobója: Özmizrak 13/9
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 17/3, Higgins 13, Rodriguez 11, Clyburn, Hunter 10-10

Panathinaikosz OPAP (görög, 8-9) – FC Bayern München (német, 8-9) 77-67

Meglepetésre a Panathinaikosz és a Bayern München közül a bajorok futottak neki jobb mérleggel a 17. fordulóbeli egymás elleni meccsüknek, ám ezt a találkozót végig kontrollálták a görögök, akik így beérték a Radonjics-csapatot a tabellán. A Panát az első és második negyedet áthidaló 16-2-es rohamuk helyezte nagy előnybe (26-11), ezzel lényegében el is úszott a Bayern számára a hajó. Az athéniak legjobbjai ezen az estén Joannisz Papapetru (18/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és az ismét dupla-duplázó Nick Calathes (14 pont, 11 gólpassz, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) voltak.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Papapetru 18/6, Calathes 14, Gist 13, Lojeski 11/3, Thomas 10
A Bayern München legjobb dobója: Williams 21/9

Papapetru, Calathes és Williams is remekelt:

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 6-11) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 3-14) 81-76

Alaposan megnehezítette a Maccabi dolgát a Buducsnoszt, ám végül az izraeliek feljavuló játékuknak köszönhetően otthon tartották a győzelmet. A montenegróiak a tavalyi csapata ellen az első félidőben már 18 pontot szerző Norris Cole (25/3 pont, 6 lepattanó) vezetésével remekül kezdtek (8-18), három negyeden keresztül előnyben is játszottak, ám végül mégis kikaptak. A Maccabi győzelmének kulcsa a hajrában Cole lelassítása és a feljavult triplázás volt, a hazaiak a félidőben 13/1-es triplamutatón álltak, fordulás után viszont 8-szor is beköszöntek kintről.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 16/6, Black 12, Kane 11, O’Bryant 10/6
A Buducsnoszt legjobb dobói: Cole 25/3, Clark 13/6, Jackson 10/6, Clarke 10